У Франківську відкрили 13-ту Міжнародну бієнале художнього текстилю


фото: Фото з архіву Андрія Шнайдера
У ній беруть участь 103 художники з 31 країни

Про це повідомляє Еспресо.Захід.

В Івано-Франківську відкрилася 13-та Міжнародна бієнале художнього текстилю "Скіфія".  На виставкових майданчиках – у залах Спілки художників та краєзнавчого музею – представлено 114 робіт 103 художників з 31 країни світу. Зокрема, Франції, Італії, Нідерландів, Тайваню, Перу,  Австрії, Мексики та інших. Це вже вдруге (через переїзд її ініціаторів на ці терени) така подія відбувається у Франківську. Раніше  вона збирала творців художнього текстилю у Херсоні.

nullЯк розповів "Еспресо.Захід" співорганізатор, директор Івано-Франківського Центру сучасного мистецтва Андрій Шнайдер, перша "Скіфія" відбулася ще 1996 року. Сам художник, уродженець Львова, в минулому випускник Львівської національної академії мистецтв (тоді ще Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва), не визнає над собою жодних творчих диктатів. А відтак "Скіфія" від початку не бралася творцям щось диктувати ідеологічно, а покладалася на їхні художні смаки та інтереси. "До нас на бієнале завжди приїжджало багато художників з-за кордону, – говорить Андрій Шнайдер. – Їхали сюди як на незвідану землю з унікальними традиціями та культурою. Хто був хоч раз, обов’язково хотів приїхати ще раз. Велику і потужну групу зарубіжних художників ми очікували і цього року, але "карантинні" проблеми з перетином кордону та й острах самого вірусу завадили. Ефектна і незвична робота британського митця Стюарта Келлі "Я і моя тінь", яку ми винесли на афішу тринадцятої "Скіфії" якоюсь мірою виявилася пророчою – безголів’я, тільки чиє – окремої людини чи суспільства в цілому?"

nullЦікаво, що Львів на цій виставці запрезентували  троє відомих львівських  митців – Ольга Парута-Вітрук, Наталка Шимін та Оксана Риботицька. Властиво, ці художниці неодноразово ставали учасниками  "Скіфії" і раніше, ще коли подія відбувалася у Херсоні. Самі багатолітні організатори бієнале та трієнале художнього текстилю (зокрема у Києві) ці художниці завжди мають творчо що цікавого сказати іншим.

"Дуже шкода, що не вийшло особисто потрапити на відкриття, – ділиться враженнями з "Еспресо.Захід" одна з учасниць бієнале, голова секції текстилю Львівської національної спілки художників України Ольга Парута-Вітрук. – Бо на цій події завжди є що пізнати. Художній текстиль – мистецтво особливе, не кожен готовий і може у ньому працювати. Справді щиро тішимося, що окрім традиційних зустрічей художників-текстильників у Львові, маємо тепер ще такі зустрічі у Франківську".

nullВарте уваги, що саме сьогодні – 9 серпня – організатори отримали для експозиції ще два твори, які загубилися десь на пошті – з Великобританії та Нідерландів. До слова, таких, котрі довелося замінювати в експозиції їхніми фотографіями, поки відшукаються оригінали (пошта в часи пандемії працювала з великими перебоями або не працювала взагалі не тільки у нас, а й у світі) ще є. І як зізнався Андрій Шнайдер, пошук цих робіт – найбільш виснажливий момент в організації  "Скіфії" цього року.

Як варте уваги і те, що уже наступного року у Франківську організатори "Скіфії"   – Андрій  Шнайдер та Людмила Єгорова – представлять ще одну не менш цікаву міжнародну подію – бієнале художнього текстилю малих форм.

Ярина Коваль

Фото з архіву Андрія  Шнайдера

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

9 березня, 2021 вівторок

8 березня, 2021 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати