Ватажки "тітушок" Лукашенка особисто звітують його прессекретарці Наталії Ейсмонт. АУДІО


фото: nn.by
Діяльністю головних "тітушководів" Мінська керує речниця самопроголошеного президента Білорусі Наталія Ейсмонт, яка входить до найближчого оточення правителя

Про це свідчать три частини аудіозаписів за участю голови Федерації хокею Білорусі Дмитра Баскова й причетного до викрадення та вбивства міліціонерами 31-річного протестувальника Романа Бондаренка чемпіона світу з тайського боксу Дмитра Шакути, розповідає Еспресо.TV з посиланням на Хартыя'97.

Новий, вже третій, фрагмент їхньої розмови, присвяченої скандалу із загибеллю Бондаренка, оприлюднено у ніч на неділю, 22 листопада 2020 року.

У ньому Басков дзвонить ранком Шакуті, аби дізнатися новини.

Шакута: "Я ж тобі сказав, що гойдалки почнуться. Вже командир телефонував, вже поїхав він до командувача там, коротше, заступник міністра там, типу такого ... Ну, коротше, хлопці з ОМОНу дуже молодці, хочуть на нас скинути якусь х...ю.

Читайте такожНа нараді у Лукашенка були лише Коля зі зброєю та прессекретарка у спортивній формі. Фотофакт

Тобто я скинув цей відік, де я його звалив, командиру показав. Я йому кажу: "Я його звалив на землю, підійшли два (я йому сказав, що я з ними працював, він каже: "Ну, зрозуміло"), взяли його за руки, за ногу, ніхто його не бив. Тобто не вирубували, тобто він був при тямі. Занесли його до нас в автобус, залишили одного на нагляді".

Басков: "Почекай, будь ласка, одну секунду, Дім, Ейсмонт телефонує".

Ейсмонт - це і є Наталія Ейсмонт.

 

Друга частина записів потрапила у вільний доступ 20 листопада.

Це розлоге спілкування Баскова з Ейсмонт, під час якого вони планують дії підконтрольних їм спортсменів-"тітушок" проти протестувальників - із застосуванням кийків, сльозогінного газу і травматів.

При цьому Басков, вочевидь, перебуває у достатньо довірливих стосунках з Ейсмонт, позаяк називає її "Натуля", а Ейсмонт особисто планувала долучитися до акції із залякування мирних учасників протестів.

Як зазначають білоруські журналісти, котрі уважно вивчили даний запис, у тому, що з Басковим спілкується саме Ейсмонт, немає сумнівів, оскільки нею називається чимало кулуарних подробиць, що можуть бути відомим лише людині такого рівня.

Перша частина була оприлюднена 18 листопада.

У ній Шакута запевняє Баскова, що Бонадренка вбивав не він, а омонівці в райвідділку.

Вони обговорюють, як Романа "омолодили" (по-звірячому побили) в міліцейському бусі, а пізніше ще й в РУВС, кілька омонівців. На запису "виконавці" панікують, оскільки силовики покладають провину за смерть Романа на "тітушок" - мовляв, "ОМОН узяв Бонадренка вже не при тямі". Але в розмові Шакута каже Баскову: "Ти бачив, я підбіг і завалив його, але не вирубував...".

 

  • Як наголошують політологи, ці записи могли зробити симпатики опозиції з-поміж співробітників білоруських спецслужб.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати