Сталін влаштував Голодомор, аби зламати дух українського народу, - Трюдо


фото: Reuters
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо закликав співвітчизників вшанувати пам'ять жертв Голодомору в Україні 1932 - 1933 років

Про це йдеться у заяві Трюдо, оприлюдненій на офіційній сторінці уряду Канади.

"У 1932 - 1933 роках тоталітарний радянський режим Йосипа Сталіна створив нищівний голод в Україні - геноцид, який мав на меті зламати дух українського народу, знищити його ідентичність та зупинити прагнення до свободи та незалежності. Мільйони людей померли від голоду, багато з них - діти, а інші були заарештовані, депортовані або страчені в рамках цієї жорстокої кампанії", - заявив Трюдо.

Він підкреслив, що в умовах такої жорстокості українці витримали.

"Вони міцно трималися своєї мови та своєї культури, незважаючи на всі спроби режиму репресувати та переслідувати їх. У 1991 році, після понад півстоліття радянського гніту та правління, Україна здобула свою незалежність", - зазначив Трюдо.

Він нагадав, що протягом десятиліть факт Голодомору заперечувався, а страждання українців були приховані від світу.

"Наша відповідальність - пам’ятати історії тих, хто загинув, та сімей, які постраждали. Ми повинні прийняти ці тверді істини та зобов’язатись завжди діяти, коли правам людини загрожують. Я закликаю всіх канадців вшанувати пам’ять жертв Голодомору та визнати внесок, який українські канадці зробили для побудови кращої країни для всіх нас", - закликав Трюдо.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати