Рада відновила кримінальну відповідальність за недостовірне е-декларування


фото: reuters
Верховна Рада повернула кримінальну відповідальність за недостовірні дані в деклараціях

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Парламентарі схвалили законопроєкт №4460-д про відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

"За" проголосували 289 нардепів.

Згідно з документом, умисне внесення суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації на суму від 500 до 4000 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (наразі це від 1,3 до 9 млн грн – ред.) карається штрафом від 2,5 до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (42,5 до 51 тис. грн – ред.) або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Умисне внесення суб’єктом декларування недостовірних відомостей від 4 тис. прожиткових мінімумів (наразі 9 млн грн) карається штрафом від 3 до 5 тис. неоподаткованих мінімумів (від 51 до 85 тис. грн) або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або обмеженням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

У свою чергу, умисне неподання декларації карається штрафом від 2,5 до 3 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати