Держслужбовцям дозволили працювати до 70 років

13 січня президент Володимир Зеленський підписав закон, що дає держслужбовцям можливість працювати до 70 років, натомість скасовує всі конкурси на посади в держоргани протягом карантину

Про це повідомляє прес-служба президента.

Згідно з підписаним законом №1086-ІХ, державний службовець за рішенням роботодавця може бути залишений на державній службі після досягнення 65-річного віку за власною згодою.

"Рішення про продовження строку перебування на держслужбі ухвалює суб’єкт призначення щороку, але не більш як до досягнення державним службовцем 70-річного віку", - йдеться в повідомленні.

Термін перебування на службі в органах місцевого самоврядування може бути продовжено, але не більш ніж на п'ять років за рішенням сільського, селищного, міського голови, голови районної, районної у місті, обласної ради. Рішення про продовження строку перебування на службі в органах місцевого самоврядування ухвалює голова відповідної ради щороку, але не більш як до досягнення державним службовцем 70-річного віку.

Також законом передбачено, що повноваження щодо керівника Апарату Верховної Ради України, в разі досягнення ним 65-річчя, здійснює голова Верховної Ради.

За цим же законом на період дії карантину призупинено проведення конкурсів на посади державної служби.

"У новостворених органах державної влади, що були утворені протягом дії карантину, добір на посади державної служби в установленому Кабінетом Міністрів порядку не проводиться. Призначення на посади державної служби в таких органах здійснюється виключно за результатами конкурсу відповідно до положень Закону України "Про державну службу", - йдеться в повідомленні.

  • Нагадаємо, 16 грудня Верховна Рада підтримала в другому читанні законопроєкт №4096, яким держслужбовцям дозволяється працювати до семидесятирічного віку

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

новини партнерів

16 січня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати