Переможні новини 792 дня війни: Європарламент закликав не визнавати псевдовибори Путіна, а в Росії продовжують палати нафтопродукти

Американські снаряди надійдуть на фронт за кілька днів, у Росії горять нафтопродукти, а Європейський парламент назвав вибори Путіна фарсом і закликав їх не визнавати 

Європарламент закликав не визнавати легітимними "вибори" Путіна

Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій закликає не визнавати псевдовибори президента Володимира Путіна в Росії та на тимчасово окупованих територіях України. Євродепутати називають президентські "вибори" РФ, проведені 15-17 березня, фарсом. Вони закликали міжнародну спільноту й держав-членів ЄС не визнавати їх легітимними, адже їх проводили "на незаконно окупованих територіях України та в Росії, це не було ні вільно, ні справедливо". 

Водночас Європарламент закликав ЄС обмежити відносини з РФ, що стосуються регіональної безпеки, гуманітарних цілей чи прав людини, зокрема - обміну полонених, звільнення політв’язнів та повернення незаконно депортованих українських дітей. 

"Члени Європарламенту закликають ЄС і країн-членів продовжувати активно підтримувати незалежні організації російського громадянського суспільства, незалежні медіа й правозахисників та активно взаємодіяти з російською демократичною опозицією і пропонувати їй підтримку", - підсумували в документі. 

Резолюцію підтримали 493 голосами, коли 11 євродепутатів проголосували проти, а 18 - утримались. 

Боєприпаси зі США можуть бути на фронті за декілька днів

Артилерійські боєприпаси зі США можуть надійти до лінії фронту за кілька днів. Про це сказав полковник ЗСУ Петро Черник у етері телеканалу "Еспресо".

"Буквально за кілька днів частина артилерійських боєприпасів може надійти до лінії фронту, в розпорядження ЗСУ. Якщо розуміємо, що основну масу передадуть залізницею, а один 50-тонний вагон може брати на борт до 500 снарядів, то це справді дуже серйозне підсилення", – зазначив він.

Важливо, що американці зуміли підняти рівень виробництва 155-мм снарядів приблизно до 60 тис. на місяць, зауважив Черник.

"На початок війни вони виробляли їх всього 12-13 тис. на місяць. Розуміємо, що на сьогоднішній день "війна артилерії" і далі залишається основною. Також є унікальний момент в законотворчому процесі США. Зокрема, ракети ATACMS прописали у законі, і вони мають бути передані до України. Питання лише їхньої кількості. Звісно, кілька десятків це дуже добре. Ми повторимо щось таке, як було у Джанкої минулого тижня. Але нам потрібно кілька сотень, а бажано 1,5 тис. На складах в американців вони є", - додав він.

У російському Омську горіли три ємності з нафтопродуктами

25 квітня, в Омську сталася масштабна пожежа на Красноярському тракті, де горіли три ємності з нафтопродуктами.

"На Красноярському тракті горять три ємності з нафтопродуктами, кожна об'ємом 200 літрів. Попередньо, площа пожежі – 500 квадратних метрів", - йдеться у повідомленні МНС Росії.

Зазначають, що на місці працювали 58 рятувальників і 15 одиниць техніки. Крім цього, до гасіння було залучено два пожежні поїзди.

Для F-16 готують не лише українських пілотів, а й наземні екіпажі та техперсонал

Надзвичайний і повноважний посол Королівства Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен підтвердив, що все йде за планом та обіцяні Данією винищувачі надійдуть в Україну вже влітку. Про це Оле Егберг Міккельсен розповів у коментарі кореспондентці Еспресо Катерині Галко в кулуарах Міжнародної конференції з медіаграмотності та саморегулювання медіа.

"Усе за планом, мій прем’єр-міністр був тут кілька місяців тому, і тоді він сказав, що літаки прибудуть влітку цього року. Він не вказав конкретний місяць, але, звісно, це червень, липень або серпень", – сказав посол.

Оле Егберг Міккельсен додав, що йдеться не лише про літаки, а й необхідну інфраструктуру наземного обслуговування. До того ж Данія навчає не тільки пілотів, а й наземні екіпажі та технічний персонал. 

"Це не лише літаки та пілоти – це цілий пакет: наземна підтримка, уся інфраструктура, яка має бути на місці. Тож я оптимістично налаштований щодо того, що все вийде добре", – додав Оле Егберг Міккельсен.