Переможні новини 672-го дня війни: в Росії через українських хакерів не працюють магазини та заправки, а Євросоюз планує обійти вето Угорщини для допомоги Україні

ЄС готує план допомоги Україні в обхід вето Угорщини, на борту великого десантного корабля "Новочеркаськ" Чорноморського флоту РФ постраждали 23 моряки, десятки зниклих безвісти

Україна потроїла виробництво зброї

Україна у 2023 році випустила втричі більше зброї, ніж торік. Зокрема зросло виробництво артилерійських боєприпасів. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час зустрічі з представниками оборонної сфери.

"Завдання України максимально чітке: маємо зробити нашу державу настільки сильною та ефективною, щоб Росія відчувала, що на кожен її удар буде наша відповідь. Виконати це завдання можливо лише на основі достатнього виробництва вітчизняної зброї... Лише за цей рік... уже вдалося випустити зброї та техніки втричі більше, ніж торік. Є вагоме зростання з виробництва боєприпасів, зокрема для артилерії. Україна на системному рівні розгортає виробництво надзвичайно важливих речей – боєприпасів для вітчизняних дронів", - сказав Зеленський.

За його словами, важливі результати є у виробництві ракет. Зеленський також зауважив, що в оборонно-промисловому комплексі зростає частка приватних компаній – уже чотири з п’яти ОПК є недержавними компаніями.

Мінус кілька десятків російських моряків

Через удар по російському десантному кораблі "Новочеркаськ" у Феодосії 23 моряки отримали поранення, один загинув. Про це повідомляють російські ЗМІ. Всього на борту "Новочеркаська" під час удару по бухті у Феодосії перебували 77 моряків.

"33 моряки вважаються зниклими безвісти, 23 людини поранені, одна загинула внаслідок атаки на корабель "Новочеркаськ" у порту Феодосії", - йдеться у повідомленні.

Крім цього, зазначається, що на місці знайдені уламки ракети Storm Shadow. Ймовірно, боєприпас потрапив до носової частини великого десантного корабля.

До слова, як зауважив головний редактор Defence Express Олег Катков, Росія має можливість виробляти великі десантні кораблі оновленого проєкту, однак їх виробництво займає багато часу, і ворог не зможе відновити свої втрати до 2035-2036 років

ЄС планує обійти  вето Угорщини 

У Брюсселі розглядають запасні плани щодо виділення фінансової допомоги Києву в обхід вето Угорщини. Йдеться про виділення Україні до 20 мільярдів євро. Гроші можуть надати у борг під гарантії окремих країн ЄС або ж за рахунок короткострокових кредитів, пише DW з посиланням на FT.

План передбачає, що країни-учасниці нададуть гарантії для бюджету ЄС, що дозволить Європейській комісії запозичити потрібну суму на ринках капіталу для Києва наступного року. Точні умови плану ще обговорюються, а остаточна сума буде встановлена відповідно до потреб України, наголосили співрозмовники.

Така схема не потребуватиме схвалення від усіх країн ЄС, на відміну від виділення грошей з бюджету Євросоюзу, щодо чого протестує Угорщина. Гарантії повинні будуть надати країни з високими кредитними рейтингами. У Брюсселі планують завершити ці процедури до березня.

Українські хакери зламали найбільшу бухгалтерську мережу Росії

ІТ Армія України паралізувала роботу 1С-Рарус. Це одна з найбільших ERP-систем у Росії. Вона зупинила роботу через атаки української ІТ Армії, – повідомляє на телеграм-каналі Міністерство цифрової трансформації.

Клієнти не можуть використовувати бухгалтерські сервіси та працювати на повну силу. 1С-Рарус налічує 150 000 користувачів, серед яких такі технологічні гіганти та спонсори війни, як Татнєфть та ВТБ. Клієнти в крамницях і на заправках не можуть здійснити оплату, бо каса не працює. А це мільйонні збитки для російської економіки. Усе завдяки українському кібервійську.