Петиція до Зеленського щодо демобілізації військових після 18 місяців служби набрала понад 25 тис. голосів

Прохання про надання можливості демобілізуватися військовослужбовцям підтримали понад 25 тисяч українців. Тепер його має розглянути президент

Про це йдеться на сайті електронних петицій.

"Вже понад рік наші військові знаходяться на фронті й не розуміють, скільки їм ще доведеться там бути, тому існує нагальна необхідність врегулювати терміни. Невизначеність термінів служби призводить до погіршення морально-психологічного стану військових. Слід особливо врахувати, що після початку повномасштабного вторгнення першими прийшли в армію добровольці й ті, хто не збирався ухилятися від повісток. Виходить, що держава та суспільство могли покластися на цих людей для свого захисту – натомість, ці люди, без чітко прописаних прав і термінів служби, наразі не можуть покластися на державу та суспільство", – пише авторка прохання Марина Смішко.

Жінка наголосила, що українським захисникам потрібен відпочинок для відновлення сил.

"Вони, як і фізично, так і морально – виснажені, і з кожним днем їм стає важче. Діти не бачать батьків, батьки – дітей", – додала вона.

Тому пані Марина пропонує президенту надати військовослужбовцям, які відслужили 18 місяців, відпочинок хоча б на пів року або рік.

Фото: Скрін

Оскільки петиція набрала понад 25 тисяч голосів, тепер президент України має розглянути її та надати публічну відповідь.

Водночас родини військових закликають 27 жовтня о 10:00 вийти на мирну акцію у своїх містах. Зокрема у Києві активісти зберуться на Майдані Незалежності.

"Майже 2 роки без відпочинку, з постійним стресом, з постійною небезпекою... Вони сильні, але вони не роботи! Вони сміливо взяли зброю на початку війни, щоб захистити нас! Давайте тепер захистимо їх, підтримаємо право на демобілізацію наших Захисників!" - закликала користувачка Вікторія Косогова.

Відео з такими самими повідомленнями ширяться і в іншій соцмережі.

Також 5 вересня 2022 року Антон Водяний створив петицію про демобілізацію після року служби, 1 грудня президент відповів.

"Військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, звільняються з військової служби під час воєнного стану на підставах, визначених статтею 26 Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", зокрема за віком, за станом здоров’я, у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком суду, через сімейні обставини або з визначених названим Законом України поважних причин. Отже, в умовах дії правового режиму воєнного стану звільнення мобілізованих військовослужбовців з військової служби на інших підставах не передбачено", - писав Зеленський.

Тоді президент написав, що звернеться до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням
комплексно опрацювати порушені в електронній петиції питання, а про результати розгляду мали поінформувати автора.

Крім того, 29 березня народний депутат Олексій Гончаренко ініціював петицію про демобілізацію військових через 18 місяців. На неї й досі немає відповіді Зеленського.