OPINION

Чому олігархічні канали є критично важливими для економіки

Ірина Геращенко
9 квітня, 2024 вiвторок
10:01

Цього тижня ВР має голосувати закон про мобілізацію

Зміст

Непопулярний і важкий проєкт, поки що влада відмовляється визначити чіткі терміни демобілізації, зняти бронь із силовиків, знову повертається ідея блокування рахунків тих, хто ухиляється від мобілізації.

Президент уникає позиції щодо цього закону, бо ж це непопулярне в суспільстві рішення. Відповідальність перекладається на парламент.

Паралельно сьогодні зʼявляється повідомлення, що бронювання від мобілізації збережено незамінним працівникам марафону "Єдині новини". Того самого, де про Банкову або добре, або дуже добре, де з ефіру не вилазять ті, хто скакали по пеньках в Януковича і працювали на каналах Медведчука. Хто роками розколювали країну, ржали з "а то Путін нападьот".

"Телеканали, які беруть участь у телемарафоні, мають статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період"- йдеться в рішенні Мінкульту.

Читайте також: Телемарафон практично вбив телебачення

Не дуже розумію, чому олігархічні канали, на утримання яких з бюджету виділяють 2 млрд грн, є критично важливими для економіки, бо платники податків з них такі собі.

Натомість в українських селах скоро не буде кому зорати землю і посіяти хліб, на трактористів броні немає…

Серед заброньованих — журналісти олігархічних каналів, зокрема "1+1", "Інтер", цензуровані владою "Рада", Укрінформ, є компанії, які займаються продажем реклами, а не виробленням інформаційного продукту.

УП видала статтю, присвячену "Єдиному марафону", в якій ідеться про приховану політичну цензуру і чорні списки проти опозиції. Якої в ефірі олігархічних телеканалів немає протягом 2 років.

ОП створив собі безплатний медіахолдинг, де за свої ж кошти платники податків отримують не інформацію, а пропаганду на користь Банкової.

У когось ще є сумніви, що "марафон" не закриють до кінця війни? Бо й війни в "марафоні" немає, у зриві мобілізації там винні депутати, з самих депутатів в ефірі тільки "слуги". Ну й про Банкову там тільки добре. Як у часи Януковича.

Цікаво, чи усвідомлює влада, що такими діями вона не додає ВР аргументів у голосуванні за закон про мобілізацію?

Р.S. Журналісти-розслідувачі під бронь не підпадають. Це колись їх програми виходили на Суспільному. За Порошенка.

Джерело

Про автора: Ірина Геращенко, народний депутат України, фракція "Європейська Солідарність"

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+26.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
25 червня
15:41
Оновлено
фахівець з розмінування
Після того, як на Херсонщині РФ убила двох фахівців NPA, організація призупинила всі програми з розмінування в Україні
15:34
Дмитро Пєсков
Apple видалила всі додатки VK з App Store — Пєсков порадив росіянам "переходити на Android"
15:29
спека у Європі
Що їсти, пити та носити під час спеки: поради сімейної лікарки
14:30
ЧС-2026, чемпіонат світу 2026 з футболу, ФІФА
Момент істини Швеції та прощання з американською мрією Туреччини: розклад матчів та трансляцій вирішального туру на 25-26 червня
14:24
Оновлено
землетрус
У Венесуелі сталися два найпотужніших за понад сто років землетруси: 164 загиблих, ще близько тисячі постраждали
14:02
Ексклюзив
Економічна серцевина переговорного процесу: що принесуть Україні 2-й та 3-й кластери євроінтеграції
14:01
OPINION
Є ризик програти перемогу...
14:00
Кінбурнська коса
Прапор України на Кінбурнській косі: окупанти змушені відступати
13:59
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Україна отримала 3,2 млрд євро від Євросоюзу
13:58
Ексклюзив
Наріман Джелял
Росіяни почувають себе у Криму дуже дискомфортно, - Наріман Джелял
13:48
видобуток нафти, нафта
Ціна на нафту повернулася до довоєнного в Ірані рівня
13:46
PR
Як повернутися з СЗЧ - поради Азову
Повернення з СЗЧ 2026: як знову стати до лав війська
13:37
цензура
У Росії вирішили зібрати в закритий архів всю "деструктивну літературу"
13:19
Огляд
Україна ЄС
У першому транші допомоги від ЄС не буде грошей на дрони: на що можна використати виділені €3,2 млрд
13:16
Олександр Сирський
Білорусь спрощує пропуск українців до лісів, Сирський анонсував нові бригади на півночі
13:00
Чемпіонат світу 2026 з футболу, ЧС-2026 з футболу
У трьох групах визначились переможці: який вигляд мають турнірні таблиці ЧС-2026 після 3-го туру
12:49
Ексклюзив
Конференція Гданськ
Основне призначення конференції у Гданську не розрулювати двосторонні суперечки, а вести глобальну дискусію на тему розвитку України, - політолог Сушко
12:47
Інтерв’ю
Священик Олександр Більський про побудову церкви на Херсонщині
Збудувати греко-католицьку церкву на Херсонщині та допомагати людям під час окупації: як це вдалося священнику Олександру Більскому
12:37
НПЗ Уфа
В Уфі палають і димлять два з трьох НПЗ
12:32
Ексклюзив
Іван Тимочко
Ні росіяни, ні білоруси не впевнені, що зможуть ефективно захистити ретранслятори на території РБ, - військовий експерт Тимочко
12:16
США вперше випробували систему ПРО "Золотий купол"
12:16
Меру Українки повідомили про підозру через заволодіння землею
12:01
OPINION
Навіщо Росія примазується до країн-гегемонів
11:33
Через особливу конституційну процедуру "мовчазного ухвалення" у Румунії розглянуть законопроєкт об'єднання з Молдовою
11:14
Ексклюзив
Крим є додатковою точкою, щоб всадити Росію за стіл перемовин, - політична експертка Покровщук
11:14
Вінісіус Жуніор та Ашраф Хакімі (ліворуч), Бразилія - Марокко, ЧС-2026
Бразилія, Мексика і Швейцарія виграли групи A, B і C, а ПАР сенсаційно здолала Південну Корею: результати матчів ЧС-2026
10:56
Володимир Зеленський та Урсула фон дер Ляєн (Брюссель, 17.08.2025)
Проти Урсули фон дер Ляєн розпочали розслідування через секретний чат із Зеленським та європейськими лідерами
10:45
Ексклюзив
Україна ЄС
Україна готова відкрити всі п’ять кластерів переговорів з ЄС уже цього літа, - радниця віцепрем'єра з питань євроінтеграції Лобунь
10:26
відновлення електропостачання
В "Укренерго" попередили про можливі вимкнення світла цього літа
10:25
Оновлено
РФ зранку вдарила по АЗС у Сумах та Запоріжжі: виникли пожежі, про постраждалих невідомо
10:20
OPINION
В ДТП за рік загинуло більше, ніж від російських ракет і дронів. Прийшов час змінювати ПДР
10:05
Ексклюзив
Гуляйполе
Росіяни намагаються взяти в оточення лівобережжя Запорізької області, - командир окремої служби БПЛА УДА Арутюнян
09:10
Оновлено
пожежа на ТЕЦ у Керчі
Краснодарський край РФ та Крим атакували дрони. У Севастополі зникло світло
09:00
OPINION
Мобілізація в Росії неминуча?
08:10
Ексклюзив
спека
Наталка Діденко розповіла, коли Україну накриє спека
08:08
Оновлено
fpv-дрон, фпв, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Бійці 28-ї бригади вперше знищили пускову машину "шахедів", на фронті 148 боїв і мінус 1270 окупантів. Підсумки роботи Сил оборони за добу 24 червня
08:01
OPINION
Чому українці не бояться ядерної бомби
2026, середа
24 червня
23:02
Ексклюзив
Конференція Гданськ
"Постійно звучали історичні питання": нардепка Сірко про міжпарламентські переговори з Польщею у Гданську
22:58
ЗСУ, Сили оборони, Генштаб, фронт
"Ситуацію вдалось переламати": Держдеп США заявив, що Україна зараз виграє війну
22:42
Ексклюзив
Княжицький на Via Carpatia
Україна і Польща мають не розхитувати відносини, а будувати спільний фронт у ЄС, - Княжицький
Більше новин