
Капітуляція США в інформаційній війні
Якщо Трамп і Маск хотіли побороти "глибинну державу" та американські медіа, то вони досягли успіху в тому, про що Путін міг лише мріяти
Китай і Росія десятиліттями вкладали мільярди в боротьбу з американською інформаційною гегемонією. Кремль створював "Раша Тудей", фінансував армії ботів і намагався просувати свої наративи через корисних ідіотів. Пекін інвестував у медіа, скуповував західні видання і пробивав цензурні стіни.
Але попри всі ці зусилля, стратегія не давала бажаних результатів. "Голос Америки" і "Радіо Свобода" продовжували мовлення, а вплив американських інформаційних ресурсів у світі залишався ключовим елементом м’якої сили США.
І от приходить Трамп. І що відбувається? Він вирішує зробити те, що не вдалося Путіну і Сі Цзіньпіну: ліквідувати власну медіаприсутність у світі.
Читайте також: Про закриття Радіо Свобода
Співробітники "Голосу Америки" отримують листи про примусову відпустку. Ці ж листи бачило агентство Reuters. Майже всі, хто працював у різних мовних службах, поза грою. А причиною стало те, що Трамп підписав закон, який скорочує Агентство глобальних медіа США — структуру, яка фінансувала "Голос Америки" і "Радіо Свобода".
Ці медіа були не просто "джерелом новин". Це була зброя інформаційної війни, яка забезпечувала американський вплив. Так, ці ресурси критикувалися за свої помилки, але вони залишалися основним інструментом для протидії дезінформації Росії, Китаю, Ірану.
А тепер? Можна не сумніватися, що їхнє місце швидко займуть інші. Китайські фонди будуть підсаджувати нових медійників на свою фінансову голку. Росія розширить свою присутність. І якщо раніше за вплив у світі змагалися "Голос Америки" і "Радіо Свобода", то тепер на арену вийде "Раша Тудей" і якесь китайське "Робітниче радіо".
І тут головне питання: американська влада дійсно не розуміє, наслідків своїх дій? Чи це цілеспрямоване знищення інформаційної сили США?
Бо якщо Трамп і Маск хотіли побороти "глибинну державу" та американські медіа, то вони досягли успіху в тому, про що Путін міг лише мріяти.
Про автора. Максим Несвітайлов, експерт-міжнародник
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе










