
Китай не рекомендує Путіну їхати в Стамбул
Ремарка стосовно ймовірності/неймовірності зустрічі в Стамбулі
Важливим, як на мене, аспектом є інтерес Китаю.
Якщо вважати, що для Китаю найбільш вигідним є варіант агресивної, підсанкційної раші, ізольованої від США (головного конкурента Китаю) та Європи (важливого ринку для Китаю) з тоталітарним режимом а-ля КНДР 2.0, який веде нескінченну війну проти України (тобто, Заходу), а також постійно намагається зруйнувати НАТО (що насправді вже вдається — кейси Фіцо та Орбана найяскравіші), - то Пекін має настійливо рекомендувати Путіну не їхати в Стамбул.
Читайте також: Дипломатичний театр і перемовини: Трамп vs Путін vs адекватні люди
Бо варіант припинення вогню, який буде представлено Трампом як власний тріумф (що призведе до часткового відновлення авторитету США у світі), з подальшим зближенням США та раші (з частковим зняттям санкцій і початком реалізації спільних бізнес-проєктів) - категорично не відповідає інтересам Китаю. Таким чином — Путін не може поїхати на зустріч із Зеленським, бо йому це не буде рекомендувати Пекін.
P.S. У цих умовах, категорично важливо, щоб ця теза комунікувалася Трампу - ніякого "відриву" раші від Китаю не відбудеться, раша — це проксі Пекіну, а тому США мають розглядати рашу як загрозу для власних національних інтересів, а не "можливість для бізнесу".
Про автора. Михайло Самусь, директор New Geopolitics Research Network, співзасновник Консорціуму оборонної інформації
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе







