OPINION

Р2Р платежі: спроба обдурити закони фізики. Як і все решта

20 серпня, 2024 вiвторок
14:05

Недалекість – це коли зблизька людина здається розумною, а відійшов недалеко – то наче вже й не дуже*

Зміст

До чого це я. Продовжують лунати заяви "На Заході заздрять нашим цифровим продуктам".

Вкотре пояснюю: усі вітчизняні цифрові фокуси є інфантильною спробою обманути закони фізики, соціології, теорії держави і права, я б навіть сказав — тисячолітні закони еволюції людства.

Єдине, чим насправді можна було б пишатися – це приватна компанія (!) Нова Пошта, та й та розвивається не завдяки, а всупереч рідному уряду та усім тисячам корупціонерам-перевірялкіним, кожен з яких хоче відкусити свій шмат від успішного бізнесу. Але вони від початку бачили колосальний прихований попит на якісні поштові послуги, спаплюжені невиліковною Укрпоштою.

І якщо вже про пошту заговорили, розгляньмо суть питання на прикладі цього сектору економіки.

У Західній Європі є і приватні поштові сервіси, і державні. Якість їх роботи відрізняється не сильно, як і ціни. Державні — трохи гірше та дешевше, приватні — трохи дорожче та якісніше. Але різниця не так щоб велика насправді.

І ще там офіційно працюють Apple, Amazon, E-Bay та інші міжнародні гіганти. У людей немає жодних проблем з доставленням посилок з інтернет-магазинів.

Читайте також: Чому нічого схожого на Дію немає у країнах розвинутої демократії

Зранку заплатив, а ввечері посилка вже стоїть у тебе на порозі. І ніхто її не вкраде, між іншим. І за онлайн-платежі люди не переживають: у разі чого поліція швидко знайде та покарає злочинця, а постраждалому повернуть гроші або посилку. Тому що там працюють інституції. Принаймні, у все це вірить абсолютна більшість мешканців країні Західної Європи. І тому вони такі привітні та розслаблені, нікуди не поспішають, не нервують та в цілому довіряють своїм урядам.

А що у нас: нарід та бізнес намагаються якось обдурити казнокрадів, завдання яких лише "общипати гусей", нічого не давши на заміну.

Одні чиновники намагаються обдурити корупцію інших чиновників, створюючи тим самим ще одну, свою власну, незалежну корупцію.

Не лікувати, а просто обійти, не намагаючись змінити основу, фундамент. А це здорові стосунки людей та влади, прозорі правила гри, проста та справедлива система оподаткування, справні механізми громадського контролю за владою. Та й, власне, побудова самих інституцій здорової людини — а не то шо січас.

До речі, ось приклад з Р2Р платежами: це коли можна за кілька секунд перекинути гроші кому завгодно. Ми усі так веселилися, дивлячись на європейців, які дивувалися такій можливості.

Читайте також: Хто в Україні керує диджиталізацією

А тепер всьо, кінчилися танці, погралися – і фатить, НБУ планує заборонити ці операції. Нібито для боротьби з тінізацією економіки, ага-ага. Публічно чиновники та фіскали начебто борються з цим, а за кулісами ще більше заганяють економіку в тінь.

Я минулого тижня заходив в один великий банк і був наповал вражений величезною чергою до каси, де проводять операції з готівкою. Ось вони, результати "реформ": банкомати та термінали стоять незаймані, оператори в залі відверто нудьгують, зате в касі машинка для рахування купюр годинами практично не замовкає.

Що хочу сказати: сучасна примусова державна цифровізація не вирішує ключових проблем, а лише імітує їх вирішення. Додатки файно так блимають на смартфонах, але що далі? Для чого? Які серйозні проблеми вони вирішили?

Читайте також: Чому функціонери Google не довіряють Дії?

Пам’ятаєте, у 2019 році новийєліца кричали з кожної праски: "Ми замінимо чиновника програмою і таким чином подолаємо корупцію". "Уря!" кричали домогосподарки і підкидали вгору чепчики.

Пройшло 5 років, у "Дію" вгатили шалені мільярди, а корупція в країні лише посилилася. Совкову податкову систему навіть не намагалися змінити, лише погіршували. Митниця стала настільки корумпованою, що американські топдипломати вже вголос кажуть: "Не треба підвищувати податки, реформа митниці принесе значно більше грошей в бюджет".

І до речі, пам’ятаєте оце: "Україна стане першою державою, яка легалізувала криптовалюти"? І шо? І як?

Отож.

* Публікується зі збереженням стилю автора

Джерело

Про автора. Костянтин Корсун, експерт з кібербезпеки

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.99
    Купівля 40.99
    Продаж 41.58
  • EUR
    Купівля 47.12
    Продаж 48
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
22 квітня
12:26
Оновлено
наслідки ворожої атаки по Запоріжжю 22.04.25
РФ вдарила КАБом по багатоповерхівці у Запоріжжі: є загибла та постраждалі
12:26
Єгипет
Єгипет взяв на себе посередництво в переговорах між Ізраїлем та ХАМАС замість Катару, - ЗМІ
12:11
Шукав місця базування Сил оборони: СБУ затримала коригувальника російських атак по Миколаєву
12:03
Огляд
світ, міжнародний огляд
Путін заявив про готовність до двосторонніх переговорів з Україною, але Великоднє перемир'я росіяни неодноразово порушили. Акценти світових ЗМІ 22 квітня
12:02
OPINION
Не варто критикувати Казаріна
11:40
поховання Папи Франциска
Папу Римського Франциска поховають 26 квітня
11:38
застосунок Дія
У Дії запустили бета-тест нової послуги для автовласників
11:37
Ексклюзив
корисні копалини
Є шанс перезапустити українські надра: Асоціація добувної промисловості про угоду зі США
10:48
шедеври поп-арту Роя Ліхтенштейна
У США вперше на аукціон виставлять шедеври поп-арту Роя Ліхтенштейна
10:46
Оновлено
Одеса, наслідки атаки 21.04.25
Армія РФ запустила ударні БПЛА по Україні: в Одесі є постраждалі, на Київщині працювала ППО
10:39
Зеленський
Зеленський приїде з візитом до Риму на похорон Папи Франциска, - ЗМІ
10:33
електроенергія
Споживання електроенергії в Україні зросло: ситуація в енергосистемі 22 квітня
10:25
ГУР уперше показало кадри знищення військових РФ, які пішли на штурм незадовго до Великодня
10:10
Ексклюзив
Карта бойових дій за 12-19 квітня
Сили оборони України мають тактичні успіхи в Білгородській області, - Снєгирьов
10:03
OPINION
Чому демократична Україна, загартована Майданами, не може здолати відсталу автократичну Росію
10:02
кібербезпека
"Війна дала поштовх до змін": "білий хакер" оцінив стан кібербезпеки в держсекторі України
09:54
стрілянина у Києві
У Святошинському районі Києва стріляли в чоловіка: поліція шукає нападників і з'ясовує обставини
09:53
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 22 квітня: скільки коштують долар та євро в обмінниках
09:50
Нова Зеландія
Нова Зеландія продовжить навчання українських військових до кінця 2026 року
09:44
Вибори Україна
Експерт Харюк розповів, як РФ може втрутитися у вибори в Україні в разі електронного голосування
09:22
ППО, ЗСУ
Нічна атака РФ: українська ППО збила 38 з 54 ворожих БПЛА
09:02
кіт вода
В окупованих Донецьку й Макіївці воду в крани подаватимуть раз на три доби, - ЦПД
08:57
Ексклюзив
окупанти в Криму
Під час так званого перемир'я ворог намагався вивільнити собі простір для наступальних дій, - Братчук
08:41
смерть Папи Римського
Смерть Папи Римського: в містах Європи відбулися панахиди, віряни віддають шану понтифіку
08:22
Франція
Сибіга поспілкувався з очільником МЗС Франції напередодні переговорів у Лондоні
08:10
Оновлено
ЗСУ
За добу на фронті зафіксували 165 боїв: Сили оборони відбили 61 штурм росіян на Покровському напрямку
08:03
Ексклюзив
Рефат Чубаров
Нас тестують: Чубаров про ймовірну пропозицію визнання Криму територією РФ
08:02
OPINION
Пропозиції США для України — демонстрація безсилля
07:51
БМП. вбиті росіяни
Сили оборони за добу знешкодили 1130 окупантів, 4 танки та 118 БПЛА
07:46
Шеннон Шарп
Футболіста Шеннона Шарпа звинуватили у неодноразових зґвалтуваннях жінки
07:43
Оновлено
Венс і Моді
Венс після переговорів з прем'єром Індії Моді заявив, що країни досягли прогресу щодо торгової угоди
07:19
Дональд Трамп
"Для цього знадобиться 200 років": Трамп каже, що США не можуть надати судовий процес кожному, кого планують депортувати
07:00
Аналітика
Запорізька АЕС
У якому стані перебуває окупована росіянами Запорізька АЕС та які існують ризики для України 
06:54
Південна Корея
Південна Корея запустила 4-й супутник-розвідник у рамках плану з моніторингу території КНДР
06:37
Нацгвардійці взяли в полон групу окупантів на Куп'янщині
06:22
Дональд Трамп
Рейтинг схвалення Трампа впав до найнижчого рівня з моменту його повернення на посаду, - Reuters
06:10
Оновлено
Папа Римський, Папа Франциск
"Надихав мільйони людей далеко за межами католицької церкви": світові лідери реагують на смерть Папи Франциска
06:07
Оновлено
чорне море, ракетоносій рф
РФ утримує у Чорному морі один ракетоносій
06:05
Японія
ГУР отримуватиме від Японії супутникові дані, - ЗМІ
05:45
Ілон Маск
Працівники DOGE, очолюваного Маском, отримали доступ до конфіденційних даних іммігрантів, - WP
Більше новин