
Росія — це дракон
Багато культур і традицій мають легенди про драконів. І серед них одним з головних сюжетів є сюжет про дракона, який забирає життя жертви та повертається у лігво до наступного разу
Нинішня війна дає можливість в реальності відчути — як же жити поруч з драконом. Він прилітає, шукаючи жертв і вбиваючи когось. Кого він забере — невідомо. Тому всі, хто вижив, живуть далі. Хоча завтра це може бути будь-хто інший. Хтось, кого ти особисто знаєш. Ти сам.
Єдиний спосіб позбутися дракона — це позбутися його. Домовитися, відкупитися, укласти мирну угоду — неможливо.
З однієї простої причини: дракон є уособлення, втілення ненажерливого зла, яке живе саме для того, щоби себе примножувати. І лише для цього.
Умовляти його задовольнитися зʼїденим раніше — все одно, що просити крокодила бути вегетаріанцем.
Просити можна. І крокодил навіть перестане їсти — як здається. Але це буде лиш доти, доки він знову відчує голод…
* * *
Хто бачив фільм "Список Шиндлера", памʼятає Амона Ґьота, нацистського коменданта, який просто так з балкона своєї вілли вбивав вʼязнів табору, в якому був комендантом. Один з героїв стрічки каже, що найбільш жахливим у цих вбивствах є не лише самі вони, але їхня повна безсистемність та алогічність.
Коли ти розумієш, за що тебе вбиватимуть, "за яким принципом" - ти можеш щось зробити, щоби упередити це, спробувати захистити себе. Але Ґьот вбивав абсолютно безсистемно — саме для того, щоби будь-хто з увʼязнених, будь-якої миті чекав смерті "просто так".
Оце і є логіка дракона. Це є логіка Ґьота. Це є путінська логіка, логіка російських ракетних обстрілів.
Ґьота повісили за вироком польського трибуналу неподалік табору, яким він колись керував. Страта була доконана лише з третьої спроби, бо кат-виконавець двічі "неправильно розрахував довжину мотузки".
А дракона вбив святий Юрій Змієборець. Нехай Путін гляне на найближче зображення герба своєї держави, щоб згадати про долю, яка чекає на драконів…
Про автора. Євстратій Зоря, архієрей Православної церкви України, митрополит Білоцерківський, речник Священного Синоду, заступник голови Управління зовнішніх церковних зв'язків ПЦУ
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.



- Актуальне
- Важливе










