
В ОП розповіли про етапи підготовки до виборів президента, які відбудуться після війни
Після завершення воєнного стану підготовка до виборів президента України триватиме до 6 місяців. Влада, зокрема, працюватиме над змінами до виборчого законодавства
Про це РБК-Україна розповів радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.
За його словами, є юридична процедура, від якої ніхто не відмовлятиметься.
Після завершення воєнного стану має бути паралельно проведено дві процедури.
"Перша - це 3-6 місяців, скоріше 6 місяців з урахуванням всього, підготовка до виборів. Тобто організація процесу. А паралельно з тим будуть вноситися зміни в законодавство. Тому що ми розуміємо, що це післявоєнні будуть вибори, там є певні нюанси, і ЦВК має запропонувати зміни до законодавства як такого", - сказав Подоляк.
До моменту припинення вогню ніхто воєнний стан не скасовуватиме, наголосив він.
"Ніхто не буде, скажімо так, наражати людей на небезпеку. Тобто ламати конституційні положення заради того, що чомусь там Росія хоче якихось "виборів". Росія для нас з вами абсолютно вже остаточно не є суб'єктом, який може впливати на нашу внутрішню політику", - висловився радник керівника ОП.
Він зазначив, що зміни до законодавства – складний процес.
"Друге - немає можливості організувати з погляду безпеки процес виборчий, тому що припинення вогню поки що не працює. Росія завдає кожного дня велику кількість ударів", - сказав Подоляк.
- 12 березня президент Зеленський заявив, що вибори в Україні проведуть після закінчення війни та скасування воєнного стану.
- У ЦВК зазначили, що після скасування режиму воєнного стану має пройти не менш як пів року, перш ніж можна буде проводити вибори.
- Також Центральна виборча комісія пропонує зміни до законодавства, які передбачають створення додаткових виборчих дільниць за межами посольств і консульств, аби мільйони українців за кордоном змогли взяти участь у майбутніх виборах.
- Актуальне
- Важливе













