"Права жінок порушуються в усьому світі". В ООН заявили, що для досягнення гендерної рівності знадобиться 300 років

Генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерреш заявив Комісії зі статусу жінок, що для досягнення гендерної рівності знадобиться 300 років

Про це інформує CNN.

"Століття патріархату, дискримінації та шкідливих стереотипів створили величезний гендерний розрив у науці та техніці. Давайте чітко скажемо: глобальні рамки не працюють для жінок і дівчат у світі. Їм потрібно змінюватися", - сказав Гутерреш і наголосив, що прогрес у напрямку гендерної рівності "зникає на наших очах".

Напередодні 8 березня Генсек виступаючи перед ключовою групою ООН з прав жінок заявив, що до гендерної рівності "300 років" згідно з останніми оцінками Організації Об'єднаних Націй, що займається цим питанням і розширенням можливостей.

"Права жінок порушуються, погрожують і порушуються в усьому світі", - каже Гутерреш, називаючи, зокрема, кілька країн, включаючи Афганістан, де, за його словами, "жінки та дівчата були стерті з суспільного життя".

6 березня молоді афганські жінки зібралися поблизу Кабульського університету, аби висловитися проти заборони талібів на жіночу освіту, обмеження, яке може вважатися "злочином проти людяності".

На зустрічі відзначили зростання примусових і дитячих шлюбів, заборону виключати жінок з громадських місць, зокрема парків та спортзалів, а також інші обмеження, що унеможливлюють роботу та подорожі самостійно в Афганістані.

"Криза, конфлікти зачіпають жінок і дівчат в першу чергу й найгірше", - наголосив генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй, наводячи як приклад війну в Україні.

У 2022 році ООН закликала провести розслідування повідомлень про зґвалтування та сексуальне насильство щодо українських жінок і дітей після повномасштабного вторгнення РФ.

Гутерріш також сказав, що "в багатьох місцях сексуальні та репродуктивні права жінок відкочуються назад".

У червні 2022 року Верховний суд США скасував рішення у справі "Ро проти Вейда", залишаючи право на аборт аж до окремих штатів. За рік до цього в Польщі набула чинності заборона на аборти через вади плода – по суті, припинивши майже всі аборти в країні.

Для досягнення гендерної рівності Гутерреш закликав до "колективних" і "термінових" дій, від збільшення освіти, доходів і зайнятості жінок, особливо в країнах, що розвиваються на глобальному Півдні, до сприяння участі в науці й техніці.