
Дайте коробці з-під цукерок друге життя: лайфгак для садівників та городників
Не поспішайте викидати коробку після того, як ви з’їли цукерки. Ця маленька річ може стати дуже корисною для пророщування насіння рослин
Подарункові коробки з-під цукерок нині виготовляють з різних матеріалів та в різних дизайнах, що робить їх не лише привабливими, але й практичними для подальшого використання у господарстві.
Дехто використовує коробки з-під цукерок у ролі органайзера для зберігання дрібниць, тоді як інші - для творчих проектів. Однак британський садівник та письменник Саймон Акеройд, пішов ще далі. Він запропонував нестандартний спосіб її використання та перетворив упаковку від Ferrero Rocher на компактну теплицю для вирощування рослин з насіння.
Як зробити міні-теплицю для насіння з коробки?
Міні-теплицю для пророщування насіння можна придбати у будь-якому господарському магазині, проте немає сенсу витрачати зайві кошти, якщо у вас вдома є порожня коробка з-під цукерок?
Саймон Акеройд розповів як упаковку з-під солодощів перетворити на лоток-парник для садівничих потреб:
- Коробка повинна бути відносно глибокою та закриватися на кришку. Також обов'язково залиште пластикову основу з "комірками", де лежали цукерки.
- У кожній комірці зробіть 1-2 невеликих отвори для дренажу за допомогою ножа або спеціального інструмента. Це дозволить уникнути застою вологи та загнивання коренів.
- Засипте комірки шаром ґрунту, що необхідний для пророщування насіння.
- Викладіть насіння у комірки. Для дрібного заготівкового матеріалу достатньо лише трохи заглибити його у землю.
- Закрийте коробку кришкою та поставте у тепле місце на підвіконні, де немає прямого сонячного світла.
Цей простий спосіб створення міні-теплиці допоможе вам швидко та ефективно проростити насіння для подальшого висаджування в саду або на городі.
Міні-теплиця своїми руками: переваги методу
Пластикова кришка створює сприятливий мікроклімат, зберігаючи вологу та тепло, що необхідні для швидкого проростання.
Такий варіант дозволяє заощадити гроші, оскільки не потребує покупки спеціальних лотків чи контейнерів. Якщо ви ніколи не займались садівництвом та не хочете вкладати гроші, щоб спробувати пророщувати насіння, тоді це ідеальний варіант.
Крім того, цей спосіб ще й екологічний, адже замість викидання упаковки в смітник, ви даруєте їй нове життя.
- Актуальне
- Важливе









