
Не зрубуйте волоський горіх на присадибній ділянці: прикмети та практичні причини
Волоський горіх – це популярне та корисне дерево, що має гарну розлогу крону та їстівні плоди. Наші предки вірили, що це дерево має особливу силу, тому його не можна рубати
Волоський горіх зустрічається на багатьох ділянках українців, адже ця рослина невибаглива та прекрасно зростає за різних умов. Зазвичай це дерево досягає значної висоти та має густу крону, що влітку створює приємний та освіжаючий затінок. Плоди горіха дуже смачні та корисні, крім того, рослину використовують у народній медицині.
Однак наші предки вірили в те, що важливо добре ставитись до цього дерева, адже воно може дарувати як добробут, так і труднощі. Звісно, його не можна вважати носієм нещасть, але надмірна легковажність може призвести до небажаних наслідків.
Чому не варто зрубувати волоський горіх: народні прикмети
Насправді волоський горіх вважають гарним талісманом, що приносить господарям ділянки щастя, здоров'я та добробут. Це дерево ніби накопичує гарну енергетику, зокрема дому та його мешканців. Тому, якщо зрубати волоський горіх, люди можуть не тільки втратити матеріальний добробут, але й зіткнутися з негативними наслідками для здоров’я та зазнати невдач.
Якщо ж дерево росте близько до будинку, тоді воно може ніби "витягувати" з його мешканців добробут та здоров'я. Тому горіх не рекомендують висаджувати поблизу будинку. Крім того, для цього рішення є також практичні міркування, що підтверджують доцільність такої поради. Горіх має розлогу кореневу систему, яка сильно розростається, що з плином часу може підірвати фундамент будівлі. А самому дереву не вистачатиме місяця для повноцінного розвитку, тому обов'язково зберігайте дистанцію та висаджуйте горіх якомога далі від будинку.
Згідно з ще одним народним повір'ям, волоський горіх біля хати виконує роль невидимого талісмана, який захищає родину від злих сил, заздрощів та негативу. Вважається, що воно має тісний зв’язок із духовним світом, тож може зберегти спокій та гарну атмосферу в домі. Саме тому старші люди не радили чіпати горіх, адже навіть зрізана гілка могла порушити енергетичний баланс та відкрити шлях негараздам.
Якщо необхідно провести санітарну обрізку горіха, тоді гілки в жодному разі не можна ламати. Їх необхідно бережно обрізати та прибрати лише зайве.
Горіхове листя, Фото: Freepik
Чому не варто вирубувати волоський горіх: практичні причини
Вирощування горіха на власній ділянці має багато переваг. Плоди мають високу поживну цінність, багаті на корисні жири, вітаміни та мікроелементи. Вони чудово зберігаються протягом зими та підходять для приготування основних страв чи десертів.
Листя горіха також має ряд позитивних властивостей, адже воно багате на флавоноїди, таніни, вітаміни та інші біологічно активні сполуки. Завдяки своїм численним корисним властивостям, його часто використовують у народній медицині.
Однак вирубувати горіх не варто не лише через його цінність, але й з огляду на практичні переваги:
- Дерево чудово зміцнює ґрунт. Як зазначалось раніше, дорослий горіх має розгалужену і сильну кореневу систему, тому після видалення дерева, під землею можуть залишитися порожнини, що призведуть до просідання ґрунту.
- Ви, мабуть, помічали, що поруч з горіхом зазвичай не ростуть дерева, трави та чагарники. Все це відбувається через виділення горіхом фітотоксину, що має назву углон. Саме ця речовина блокує зростання небажаних рослин поруч, а також пригнічує життєдіяльність деяких шкідників.
- Широка крона дерева створює освіжаючий затінок у літню спеку.
У нашій культурі волоський горіх має глибоке символічне значення та пов’язаний з родинним добробутом, здоров’ям та процвітанням. Тому не варто безпідставно завдавати шкоди деревам, що ростуть на вашій ділянці, а краще піклуватися про них.
- Актуальне
- Важливе












