Шестирічний учень "Гончаренко центру" написав листа Ілону Маску: "Дякую за "старлінки" для солдатів, це важливо для перемоги України"

10 травня, 2022 вiвторок
13:27

Шестирічний Макар з Житомира вирішив особисто подякувати Ілону Маску та написав американському мільярдеру зворушливого листа

Зміст

Разом з іншими дітьми хлопчик відвідує заняття, які проводять співробітники Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова на базі місцевого освітнього волонтерського "Гончаренко центру". Під час інтерактивного майстер-класу про дослідження космосу він дізнався про те, чим займається Ілон Маск та наскільки важливо, що винахідник передає Україні "Старлінки". Тож маленький любитель космосу написав листа засновнику компанії "SpaceX". У своєму листі Макар запросив Ілона Маска до свого рідного міста  та поділився заповітною мрією полетіти на інші планети.

В рамках соціальної акції "Музей іде до дітей" Національний музей космонавтики ім. С.П. Корольова на базі "Гончаренко центру" в Житомирі регулярно проводить заняття з космонавтики та астрономії для маленьких житомирян та вимушених переселенців. Ігрові майстер-класи проводять наукові співробітники Музею Лілія Кавун, Дарина Волощук та Олена Зосімович. 

Саме на таких уроках маленькі учні "Гончаренко центру" в Житомирі дізналися, як Ілон Маск вивчає і розвиває тему космосу та як він зараз не залишився осторонь від війни в Україні. Маск ледве не перший з міжнародної спільноти почав активно підтримувати українських військових, зокрема досі надсилає "тарілки" супутникового інтернету "Старлінки", що допомагають солдатам бути на зв'язку навіть у складних умовах. 6-річний Макар був вражений, як американський винахідник встигає і планети досліджувати, і винаходи розробляти, ще й Україні так допомагати. Тому вирішив особисто написати листа з подякою відомому підприємцю. "Дорогий Ілон Маск! Мене звати Макар. Я з Житомира.  Дякую що ти допомагаєш нашим солдатам і присилаєш "старлінки". Це дуже важливо, щоб Україна перемогла. Ти добра і хороша людина! Запрошую тебе до нас у  Житомир. Тут є Музей Корольова. Він будував ракети, як ти. Я теж мрію полетіти на інші планети. Давай будемо дружити! Слава Україні!", — написав маленький житомирянин.

Співробітники "Гончаренко центру" були вражені щирістю маленького учня та вирішили відправити цього листа на адресу компанії "SpaceX". 

"Зараз наші центри працюють як волонтерські хаби, але ми все одно продовжуємо і освітній напрямок. Житомирський осередок завжди робив акцент на темі космосу, адже це батьківщина Корольова. Ми дружимо з Музеєм космонавтики та наразі робимо все, щоб малеча могла попри війну відкривати для себе світ та вивчати нове. Макар своїм щирим листом розчулив усю команду та доказав, що наші діти все розуміють і теж наближають перемогу України. Ми вдячні всім міжнародним друзям і партнерам, бо тільки разом ми зможемо прогнати це зло і цю темряву", – зазначив Олексій Гончаренко.

Для довідки: "Гончаренко центри" є всеукраїнською мережею відкритих культурно-освітніх центрів, які наразі переформатовано у систему волонтерських хабів, що займаються допомогою армії та біженцям. Мережу засновано у лютому 2021 року народним депутатом Олексієм Гончаренком з метою надання безкоштовної освіти різним верствам населення: проведення курсів англійської мови для дітей і дорослих, підготовки підлітків до ЗНО, формування навичок фінансової грамотності, навчання літніх людей сучасним технологіям.

Теги:
Читайте також:
Київ
+22°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
28 липня
17:43
Новий прапор на іранському посольстві у Лондоні
ЦПД спростував повідомлення щодо нібито намірів Ірану вдарити по Україні ракетами
17:33
Сенат США
Сенатори США погодили законопроєкт про нові санкції проти Росії та Ірану
17:24
Огляд
Крим
"Холодильник зламався, продукти згнили": жителі Криму скаржаться Аксьонову на відсутність бензину, електрики і навіть питної води
17:22
Війна з Росією
Дрони батальйону "MARA" випалюють ворожу артилерію на Лиманському напрямку. На фронті 81 ворожий штурм
17:18
Оновлено
Володимир Зеленський
Зеленський прибув до Білого дому на зустріч із Трампом
17:01
OPINION
Микола Бєлєсков
Що таке тотальна війна
16:46
Фрідрих Мерц, Сі Цзініьпін
Німеччина шукає "больові точки" Китаю на випадок торговельної війни
16:39
Оновлено
напад у Вроцлаві
Жорстоке побиття українців у Вроцлаві: один з нападників, ймовірно, боксер, який відсидів 10 років, інший – боєць ММА
16:37
Віктор Орбан
В Угорщині створили агентство, яке займатиметься поверненням привласнених за часів Орбана держкоштів
16:07
Воєнні злочинці: Володимир Путін та Валерій Герасимов
У Кремлі розглядають сценарій введення воєнного стану після виборів
16:04
Пентагон
НАТО 3.0: Пентагон розпочав перегляд військової присутності США в Європі
15:57
Наближена до Трампа блогерка Лора Лумер відвідала відновлену за підтримки США підстанцію ДТЕК на Київщині, яку зруйнувала РФ
Американська блогерка Лумер закликала допомогти перемогти РФ, назвавши Україну союзником США
15:51
Чати користувачів з нейромережею Claude несподівано стали доступними через Google
15:28
Дональд Туск
"Добре ім'я Польщі руйнується": Туск закликав Навроцького не мовчати після нападу на українців у Вроцлаві
15:19
путін
Путін наказав закласти рекордні військові витрати у бюджет РФ щонайменше до 2029 року
14:55
Росія з КНДР
Росія та КНДР будують автодорожній міст, який може стати військовим коридором для постачання РФ
14:49
Огляд
Один із батьків УНР, якому закидають її найбільшу помилку: 146 років Володимиру Винниченку
14:47
Ryanair
У Ryanair попередили: літаки не чекатимуть пасажирів, які застрягли в чергах
14:46
Арсеній Яценюк
Союзниця Трампа, американська блогерка Лора Лумер записала інтерв’ю з Яценюком
14:46
Оновлено
Затримання нападників на українців у Вроцлаві
У Вроцлаві затримали двох підозрюваних у жорстокому побитті української пари. Їм загрожує до 5 років ув'язнення
14:13
землетрус
У Японії стався потужний землетрус: десятки людей поранено, скасовано авіаційні та залізничні рейси
14:01
У Києві викладачка за "10 кг смородини" обіцяла оформити фіктивне навчання для відстрочки від мобілізації
14:01
OPINION
Хто здатен очолити Міністерство ветеранів
13:33
Німеччина скоротить витрати на боєприпаси у 2027 році
13:28
Український льотчик знищив 4 ворожі броньовані машини за один бойовий виліт
13:14
Росія та Білорусь військові навчання
Київ пропонував РФ і Білорусі обміняти обвинувачену у шпигунстві журналістку Інну Кардаш на полонених
12:59
В Одесі викрили службовицю ТЦК, яка за $11 тис. обіцяла інвалідність і відстрочку
12:43
Зінедін Зідан
Зідан став новим головним тренером збірної Франції
12:39
Оновлено
У Харківській ОВА заперечили інформацію про знищення всіх АЗС від Харкова до Полтави
12:37
Михайло Драпатий
Проти головнокома ЗСУ Драпатого розгорнули інформаційну операцію, - Лиховій
12:32
Пресреліз
Дні Ідей в Одесі
Дні Ідей в Одесі: місто, яке не відкладає майбутнє на після перемоги
12:31
СБУ затримала двох 16-річних агентів РФ, які підпалювали військові авто та техніку енергооб'єктів
12:12
конференція ОБСЄ З медіаграмотності
В Україні пропонують розробити стратегію розвитку медіаграмотності до 2030 року
11:59
ДБР повідомило про підозру двом військовослужбовцям полку «Скеля» за жорстоке поводження з побратимами
Двом військовим медроти полку "Скеля" повідомили про підозру у катуванні та побитті побратимів
11:58
Ексклюзив
Микола Княжицький
Міф про те, що в Польщі на кожному кроці б'ють українців, є лише міфом, - Княжицький
11:50
Аналітика
безпілотник, дрон, шахед
Дрони над Дунаєм: як Росія тестує Румунію на тлі ударів по українському зерновому експорту
11:44
Оновлено
Путін дає прес-конференцію (9 травня 2026 року)
Польща відкинула заяви Путіна про нібито плани розділити Україну
11:38
Пентагон
Пентагон визнав, що США поки значно відстають від України у виробництві бойових дронів
11:01
OPINION
Закон Грема-Блюменталя. Чому він має мінімум шансів на реалізацію?
11:01
Ексклюзив
Путін на зустрічі з Герасимовим оголошує 30-годинне великоднє перемир'я (19.04.2025)
Після виборів до Держдуми Путін ще більше закручуватиме гайки та перейде на рейки масштабної мобілізації, - Семенюк
Більше статей