
Правозахисниця Денісова розповіла про права та компенсації для цивільних, які перебували у російському полоні
Правозахисниця, очільниця Українського центру захисту прав людини Людмила Денісова розповіла, на які права та компенсації можуть розраховувати цивільні, котрі перебували у російському полоні
Про це вона розповіла в етері Еспресо.
"Щодо цивільних і військових вони (компенсації по поверненні з полону, - ред.) майже однакові у виплатах. Родині, коли цивільна особа була в полоні, за кожний рік полону щорічна виплата 100 тисяч, але потрібно встановити. І потім одноразова виплата самому повернутому полоненому 100 тисяч. Але тут потрібно сказати, що зараз є такі новини, які стосуються цих звільнених з полону. Що цивільні особи, які отримали такий статус, особи, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи, вони мають право на відстрочку від військової служби. 28 лютого, це от зараз, напередодні нашої розмови майже, Кабінет Міністрів нарешті прийняв, який механізм реалізації цього права. Для отримання відстрочки від призову потрібно отримати таку виписку і надати цю виписку з єдиного реєстру осіб, до яких встановлено факт позбавлення особистої свободи ТЦК ТСП. І буде можливість отримати таку відстрочку. За цією випискою цим громадянам потрібно звернутися до державного підприємства “Український національний центр розбудови миру", - зазначила вона.
Людмила Денісова також зауважила, що люди, які перебували у полоні, можуть отримати статус осіб з інвалідністю.
"Наприкінці минулого року додано нову причину встановлення інвалідності, це позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Що це означає? Це означає, що люди, які пережили незаконне утримання, катування, зазнали інших ушкоджень здоров'я внаслідок перебування в полоні, можуть отримати статус інвалідності та відповідно державну підтримку, правовий та медичний захист. Інвалідність може бути встановлена на підставі психічних або фізичних травм, що стали наслідком катувань, жорстокого поводження, а також невідповідних умов утримання. Тому потрібно такими правами користуватися. Це механізм, який потрібно застосувати для отримання такої інвалідності, ви можете в тому числі подивитися роз'яснення на сайті Українського центру захисту прав людини", - додала правозахиниця.
- 28 лютого Кабінет Міністрів України затвердив право на відстрочку від військової служби під час мобілізації для цивільних, які перебували у полоні внаслідок російської агресії.
- 4 березня повідомлялось, що РФ утримує українських військовополонених і цивільних осіб без зв’язку з зовнішнім світом, їхні катування й незаконні вбивства тривають безкарно.



- Актуальне
- Важливе








