
Рада прийняла в цілому закон про спрощення списання військового майна
Верховна Рада України прийняла в цілому законопроєкт щодо удосконалення механізмів управління та списання військового майна
Про це повідомляють нардепи Ярослав Железняк та Ірина Геращенко.
Законопроєкт #12373 підтримав 321 народний обранець. Відповідне рішення спрощує списання військового майна, яке стало непридатним під час воєнного стану, а також у випадку його знищення чи пошкодження в результаті бойових дій.
Списання військового майна буде проводитися командирами військових частин і посадовцями органів військового управління відповідно до їхньої компетенції в порядку, встановленому Міноборони й іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України.
При цьому вартість списаного майна за одиницю або за одним актом повинна не перевищувати 1 700 000 гривень.
Згідно з документом, службове розслідування щодо встановлення причин та обставин знищення (втрати), пошкодження, створення нестачі, дострокового зносу, перевитрати військового майна, погіршення або зниження його цінності може не призначатись у випадках, передбачених законом.
Законопроєкт передбачає, що в разі знищення, втрати, пошкодження чи створення нестачі військового майна, а також погіршення чи зниження його цінності через бойове ураження або дії противника і при виконанні бойового завдання таке майно можна буде списати на підставі єдиного акта списання, без погодження (крім об’єктів нерухомого майна).
Дуже важливо: ми дали командиру право вибирати, чи потрібно проводити службове розслідування, чи ні, - Костенко
Народний депутат України, секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, полковник СБУ Роман Костенко висловив свою думку щодо законопроєкту.
"Зараз командир по факту на суму 1 млн 700 тис. грн може списати майно своєю владою і подати ці документи далі про списання. Якщо це акт після ведення бойових дій, раніше потрібно було на кожну номенклатуру робити окреме розслідування. Зараз після ведення бою робиться один-єдиний акт, який надсилають на командувача. Протягом 20 днів це рішення має бути прийнято", - йдеться у заяві.
За словами Костенка, ВР обмежила начальство, яке часто маніпулювало.
"Раніше звичайний "мавік" міг списати лише командувач Повітряних сил. "Мавік", яким зараз в Силах оборони користуються тисячі. Зараз це може робити командир частини, якщо бачить, що безпілотник дійсно втрачений. Якщо він це побачив під час ведення бойових дій, він це списує єдиним актом. Якщо в нього є сумніви, він може призначити розслідування, подати в ДБР - і вони проводитимуть розслідування. Але самі військові тепер цим не займатимуться", - додав Роман Костенко.
- Верховна Рада України у вівторок, 29 жовтня, у першому читанні підтримала законопроєкт №12067 щодо особливості процедури списання військового майна.



- Актуальне
- Важливе











