Ексклюзив

Ця історія мене не дуже вразила, - митрополит ПЦУ Драбинко про підпільну школу УПЦ МП В Києві

11 січня, 2026 неділя
21:38

Сама по собі Голосіївська пустинь відома своєю, певною мірою, проросійською позицією

Зміст

Таку думку висловив митрополит Переяславський і Вишневський Православної Церкви України Олександр (Драбинко) в етері Еспресо. 

"Історія набула дуже широкого розголосу, але те, щоб вона мене дуже вразила, я би не сказав би. Оскільки сама по собі Голосіївська пустинь відома своєю, певною мірою, проросійською позицією. Навіть після 22-го року, коли відбувся собор у Феофанії, його рішення цією Пустинню її священноначаллям не було сприйняте. І вони як поминали Кирила Патріархом, великим господином, так вони його поминають. Ну, свого часу Андрій Ковальов уже одні однієї із своїх публікацій і в інтернеті, і на телебаченні, давав характеристику, що це супер ватний монастир, я би сказав би так само. Тому що я перший раз відвідав цей монастир, коли там ще було майже голе поле. Він був зруйнований свого часу і в 2000 році туди був призначений намісником владика Ісаакій, нині Андронік. От він сам молдаванин і фактично його так і називають - молдавський монастир Голосіївська пустинь і він завжди характеризувався такими своїми особливостями - тяготінням до минувшини, до радянщини", - розповів він. 

Митрополит Переяславський і Вишневський ПЦУ Олександр припустив, що у разі перевірки інших монастирів чи духовних закладів, можна знайти подібні прецеденти.

"Свого часу в 2000 роках там тісно була співпраця із певними структурами кримінального забарвлення. А одночасно з тим же туди завжди тяготіли більш такого харизматичного настрою, проросійського харизматичного настрою люди, котрі вклоняються і вшановують матушку Аліпію. Там дуже багато людей збирається в день її пам'яті, хтось мені казав, навіть, по-моєму, до 300 000 чоловік і дуже багато жінок, котрі мають такий схильний до харизматики склад. Ну, як ми бачимо по тих же викладачах в репортажах, котрі були вже опубліковані, викладачі, я думаю, що там є маміньки, які приводять своїх дітей в цю школу, саме такого складу, котрий відповідає певним духовним перегібам в духовному житті. Тобто, тут для мене нічого нового немає. Я думаю, що, можливо, якщо подивитися по інших монастирях або духовних закладах, можна ще знайти подібні прецеденти", - вважає він.

  • 7 січня повідомлялося, що при монастирі УПЦ МП "Голосіївська пустинь" у Києві діє нелегальний освітній заклад, який фактично працює як школа, але офіційно називається "сімейним клубом".
Теги:
Читайте також:
Київ
+25.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
23 червня
20:15
Ексклюзив
Володимир Зеленський
Климпуш-Цинцадзе: Рішення Зеленського не їхати до Гданська - серйозна помилка
20:01
Спікер МЗС України Георгій Тихий
У МЗС України заявили, що працюють над зменшенням гострих кутів у відносинах з Польщею
20:00
OPINION
Поле бою — ваша свідомість. І ви за нього несете повну відповідальність
19:31
Оновлено
пожежа на ТЕЦ у Керчі
ССО знищили залізничний міст у Крим, а СБС відзвітували про понад 60 відпрацьованих цілей
19:30
OPINION
Не Орлом єдиним: російські боти, притомні голоси та бром
19:19
Алан Гаглоев
Очільник самопроголошеної Південної Осетії Гаглоєв пішов у відставку заради посади радника Путіна
19:00
OPINION
Кремль шукає фюрера в дзеркалі
18:44
Путін на зустрічі з Кадировим у Кремлі (травен 2026 р.)
Путін доручив "звести до нуля" наслідки ударів ЗСУ по Криму
18:34
резервуари зрідженого природного газу в Росії
ЄС за травень придбав російської нафти та газу на 2,3 млрд євро: хто основні покупці
18:26
російський диктатор Володимир Путін
Путін заявив, що Росія нібито готова до мирних переговорів з Україною "на базі стамбульських домовленостей"
18:15
У Софії Київській встановили датчики для фіксації прольотів ракет
18:10
Оновлено
удар по Кривому Рогу 23.06.2026
Ударом Іскандера-М РФ убила трьох людей у Кривому Розі, там оголошено день жалоби, а дроном - жінку на пляжі в Одесі
17:45
Огляд
Крим без бензину, світла і туристів: яким є життя на півострові після ударів по інфраструктурі окупантів
17:40
Правоохоронці затримали посередника у справі про підготовку замаху на Юсова
17:30
Конференція з відбудови України у Римі
Гданська конференція з відбудови України: які результати очікувати
17:20
Оновлено
Рух "Солідарність" закликав Зеленського "стиснути зуби" та приїхати на конференцію з відбудови у Гданську
17:12
Молдова
У Молдові затримали росіянина, який збирав інформацію про Придністров’я
17:10
Полк "Скеля": Журналісти "Бабеля" оприлюднили одне з найрезонансніших військових розслідувань
17:04
Російські хакери
РФ планує запустити мережу фейкових "Вікіпедій", - Bloomberg
17:01
OPINION
Чи піде Путін на серйозні переговори, щоб покласти край нинішній війні?
16:44
ВАКС заарештував майно віцепрем'єра Олексія Кулеби на майже 5 млн грн
16:07
пошкоджені резервуари АЗС
В Україні можуть з'явитись підземні сховища пального, аби створити мінімальні запаси нафти і нафтопродуктів
16:05
ВПК КНДР (Північної Кореї)
Південна Корея готова забрати з українського полону військових КНДР
16:04
Економіка рф
Попри виснаження, військова економіка РФ не очікує на швидкий колапс, - The Economist
15:48
Кріштіану Роналду, ЧС-2026
Португалія з Роналду йдуть за першою перемогою, Англія грає з Ганою: розклад матчів та трансляцій 23-24 червня
15:21
Привласнення лікарні та 21 га землі в Києві: ексзаступнику секретаря РНБО Сівковичу оголосили нову підозру
15:04
Білий дім
Готувалися дронами здійснити вбивства у Білому домі. ФБР затримало ще двох підозрюваних
14:57
Зустріч Трамп Зеленський G7
Трамп неофіційно підтримав посилення тиску України на Путіна, - Kyiv Independent
14:01
OPINION
Бенчмарки, скринінг, кластер… Про євроінтеграцію людською мовою
13:52
нафтопровід "Дружба"
Росія наростила експорт трубопровідної нафти на 22% за місяць завдяки поставкам до Словаччини та Угорщини через "Дружбу"
13:51
СБУ затримала дезертира, який коригував російські удари по позиціях у Запоріжжі
13:39
Світовий банк
Світовий банк схвалив програму підтримки України на $3,39 млрд для розвитку приватного сектору та створення робочих місць
13:12
Сергій Лавров
Лавров пригрозив застосувати "весь комплекс заходів" для захисту Білорусі
13:03
безпілотник, дрон
Гондурас хоче придбати українські дрони, щоб боротися з наркоторгівлею
12:44
netflix
Netflix купив права на нові сезони "Маші та Ведмедя": ЦПД попередив про роспропаганду в мультсеріалі
12:26
Польща Україна
"Наші суспільства не повинні піддаватися маніпуляціям", - звернення українських та польських медіа до двох народів
12:14
Ігор Смілянський
Нацбанк визнав гендиректора Укрпошти Смілянського профнепридатним і вимагає відсторонити його впродовж 5 днів
12:01
У справі з постачанням неякісних боєприпасів для Міноборони на 3 млрд грн оголосили нові підозри
11:16
Ексклюзив
Віктор Шлінчак
Якщо це лише старт виборчої кампанії до парламенту Польщі, то важко уявити, як виглядатиме фініш: Шлінчак про скандал з орденом
11:01
OPINION
Чи можна довіряти Трампу?
Більше новин