Зеленський у Ватикані зустрівся з Папою Левом XIV. Обговорили війну й пошук шляхів до миру
У середу, 9 липня, президент України Володимир Зеленський зустрівся з Папою Римським Левом XIV
Про це повідомляє пресслужба Святого Престолу.
Зазначається, що сьогодні вранці понтифік прийняв Володимира Зеленського на аудієнції в резиденції Кастель-Ґандольфо. Сторони обговорили війну в Україні та нагальність пошуку тривалих і справедливих шляхів до миру.
"Вдячний за зустріч і дуже ґрунтовну розмову з Папою Римським Левом ХІV. Цінуємо всю підтримку та кожну молитву заради миру в Україні. Залишається відкритою та абсолютно можливою пропозиція зустрічей на рівні лідерів у Ватикані, щоб зупинити російську агресію та досягти стабільного, тривалого й справжнього миру. Наразі лише Москва відкидає цю пропозицію, як і всі інші мирні пропозиції", – розповів Зеленський у telegram.
Президент підкреслив, що Київ і далі нарощуватиме глобальну солідарність, аби дипломатія працювала. Водночас він запросив понтифіка в Україну.
"Розказав Його Святості про повагу в українському суспільстві до постаті Андрея Шептицького, його вчинків, зокрема до порятунку євреїв у час Другої світової війни й захисту християнської віри. Сподіваємося, що внесок і заслуги митрополита Шептицького отримають належне визнання", – зазначив Зеленський.
Читайте також: "Справа беатифікації митрополита Андрея Шептицького перебуває на фінальному етапі", – італійський кардинал

фото: facebook.com/vaticannews.uk

фото: facebook.com/vaticannews.uk
"Під час щирої розмови було підтверджено важливість діалогу як найкращого шляху до припинення бойових дій. Святіший Отець висловив біль з приводу жертв та поновив свої молитви і близькість до українського народу, підтримуючи кожні зусилля, спрямовані на звільнення полонених та пошук спільних рішень", - йдеться у повідомленні.
Також Лев XIV знову підтвердив готовність прийняти представників Росії та України у Ватикані для переговорів.
По завершенні зустрічі Володимир Зеленський виступив із заявою.
"Я дуже вдячний Святішому Отцеві за цю зустріч, за те, що він нас прийняв, і, звичайно, за його допомогу, за допомогу Ватикану щодо наших дітей: за допомогу молитвами, але не тільки, у питанні повернення наших дітей, викрадених Росією під час цієї війни, щоб вони могли повернутися до своїх родичів в Україні. Це дуже важливе питання, про яке ми говорили. Ми також розмовляли про ще один важливий момент: що ми, безумовно, хочемо миру, ми хочемо, щоб війна закінчилася. І ми дуже розраховуємо, що Ватикан і Святіший Отець зможуть допомогти нам у наданні місця для зустрічі лідерів на високому рівні для того, щоб завершити цю війну. Дякую", - зазначив глава держави.
Що передувало
Про прибуття Володимира Зеленського до Рима повідомили Суспільне та РБК-Україна з посиланням на власні джерела.
Зазначається, що 10 липня в італійській столиці пройде чергова зустріч "коаліції рішучих", в якій, імовірно, візьме участь Володимир Зеленський.
Як пише Укрінформ, програмою візиту передбачена й зустріч Зеленського зі спецпредставником президента США з питань України Кітом Келлогом.
10-11 липня у Римі відбудеться четверта Міжнародна конференція з питань відновлення України (URC2025), участь у роботі якої візьме глава Української держави.
- Актуальне
- Важливе