
Іран готує удар по американсько-британській базі в Індійському океані: Telegraph називає причину
Іран попередив, що націлиться на американсько-британську військово-морську базу на островах Чагос, якщо президент США Дональд Трамп атакує близькосхідну державу
Про це повідомляє The Telegraph.
Після того, як Трамп пригрозив військовими діями проти режиму, якщо він не укладе угоду зі США щодо своєї ядерної програми, високопоставлений іранський військовий чиновник сказав виданню, що Тегеран завдасть удару по спільній американсько-британській військово-морській базі на Дієго-Гарсія у відповідь на будь-який напад США.
"Не буде різниці в цілях британських чи американських військ, якщо Іран буде атаковано з будь-якої бази в регіоні або в радіусі дії іранських ракет. Коли прийде час, не має значення, чи ти американський, британський чи турецький солдат — ти станеш ціллю, якщо твоя база буде використана американцями", — сказав він.
Іранські державні ЗМІ заявили, що Тегеран завдасть удару по об'єкту Дієго-Гарсія балістичними ракетами та безпілотниками-камікадзе у відповідь на будь-які ворожі дії США проти Ірану.
У повідомленнях йдеться, що Іран має відповідну зброю для такої атаки зі свого материка, таку як новіші версії ракети Хоррамшахр із середньою дальністю дії та БПЛА Shahed-136B з радіусом дії 4000 км. База, як додали ЗМІ, під прицілом Тегерана, оскільки тут розташовані стратегічні бомбардувальники, здатні завдати ударів по підземних об’єктах Ірану.
Іранський військовий розповідає: "B-2 Spirit, бомбардувальник з великою дальністю, корисним навантаженням і передовими функціями непомітності, часто називають ідеальною платформою для доставки важких бомб на підземні об’єкти Ірану. За такого сценарію бомбардувальник злетів би з бази Дієго-Гарсія, зробивши її за 3800 км мішенню для іранської операції у відповідь".
Читайте також: Призупинка зовнішньої допомоги США послабила контроль ООН за ядерною діяльністю Ірану, - NYT
За даними супутникових знімків, цього тижня на аванпост прибули щонайменше три бомбардувальники B-2.
Речник уряду Великої Британії сказав: "Ми рішуче засуджуємо ці загрози. Уряд Великої Британії продовжує працювати з партнерами в усьому регіоні, щоб сприяти деескалації. База на Дієго-Гарсіа є життєво важливою для безпеки Британії та США та відіграє вирішальну роль у підтримці регіональної та міжнародної безпеки".
Іранські державні ЗМІ зазначили базу Дієго Гарсія як потенційну ціль поряд з іншими військовими об’єктами США в Азії та на Близькому Сході, включаючи військово-морську базу в Бахрейні поблизу об’єкта підтримки Королівського флоту.
Дієго-Гарсія — найбільший острів в архіпелазі Чагос — британській суверенній території, яку уряд хоче передати Маврикію.
База, яка була спільним британсько-американським об'єктом з 1970-х років, була ключовим пунктом розбіжностей в угоді про відмову від островів. Вважається, що на острові перебувають близько 4000 американських і британських співробітників, як військовослужбовці, так і цивільні підрядники. Повідомляється, що британський загін налічує близько 40 осіб, які забезпечують поліцейську та митну службу. Невеликий контингент Королівської морської піхоти бере на себе обов'язки з безпеки.
У рамках запропонованої урядом угоди з Маврикієм Дієго-Гарсіа буде передано в оренду Британії за повідомленою річною вартістю 90 млн фунтів стерлінгів, що дозволить продовжувати військові операції.
- Про те, що Дональд Трамп надіслав листа Алі Хаменеї з закликом розпочати переговори про укладення угоди, котра б дозволила запобігти розвитку іранської ядерної програми, написав напередодні Bloomberg.
- У відповідь на це верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї та міністр закордонних справ країни Аббас Аракчі заявили, що Тегеран не буде вести перемовини щодо ядерної зброї під тиском США.
- 23 березня, міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що переговори зі США щодо ядерної зброї неможливі, поки Вашингтон не змінить свою політику тиску.
- Актуальне
- Важливе















