Оновлено

Ізраїль і ХАМАС домовились про припинення вогню

16 січня, 2025 четвер
01:22

У середу, 15 січня, Ізраїль і ХАМАС досягнули угоди щодо припинення вогню та звільнення усіх заручників. Вона набуде чинності 19 січня

Зміст

Про це йдеться у заяві президента США Джо Байдена, яку опублікували на офіційному сайті Білого Дому. 

"Сьогодні, після багатьох місяців інтенсивної дипломатії Сполучених Штатів разом з Єгиптом і Катаром, Ізраїль і ХАМАС досягли угоди про припинення вогню і звільнення заручників. Ця угода дозволить зупинити бойові дії в Газі, збільшити обсяги вкрай необхідної гуманітарної допомоги палестинському цивільному населенню, а також возз'єднати заручників з їхніми сім'ями після більш ніж 15 місяців ув'язнення", - зазначив президент США.

Крім того, Байден опублікував подробиці угоди про припинення вогню і звільнення заручників. Вона складається з трьох фаз. 

Перша фаза: 

  • повне припинення вогню
  • виведення військ Ізраїлю з населених районів Гази
  • звільнення частини заручників, серед яких громадяни США, жінки та літні люди
  • повернення цивільних палестинців у їхні райони
  • збільшення гуманітарної допомоги

Друга фаза: 

  • безповоротне завершення війни
  • обмін та звільнення решти живих заручників
  • виведення ізраїльських військових з Гази
  • перехід від тимчасового до постійного припинення вогню

Третя фаза: 

  • масштабний план відновлення Гази
  • повернення останків заручників родинам

Прем’єр-міністр Катару Мохаммед бін Абдулрахман Аль Тані під час пресконференції повідомив, що угода набуде чинності в неділю, 19 січня.

ЦАХАЛ готується приймати звільнених заручників

Армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) готується до прийому звільнених ХАМАСом заручників, пише The Times of Israel. Підготовча операція ізраїльських військових отримала назву "Крила свободи". 

Єврокомісарка з питань Середземноморʼя Дубравка Шуїця прокоментувала досягнення угоди  між Ізраїлем та ХАМАС

"Я вітаю угоду про припинення вогню і звільнення заручників між Ізраїлем і ХАМАС, які принесуть таке необхідне полегшення тим, хто постраждав від руйнівного конфлікту. ЄС залишається відданим підтримці всіх зусиль, спрямованих на досягнення довготривалого миру та відновлення", - зазначила Шуїця.

 

Попередньо,  Reuters і CNN писали про те, що "Ізраїль і ХАМАС погоджуються на угоду, яка призведе до призупинення бойових дій у Газі, і до поступового звільнення заручників й ув'язнених".

Як повідомив міністр закордонних справ, очікується, що уряд Ізраїлю проголосує за угоду у четвер, 15 січня.

  • 11 січня повідомлялось, що угруповання ХАМАС погодилося відкласти низку суперечливих питань з Ізраїлем до наступного етапу запропонованої угоди про припинення вогню.
  • 14 січня речник МЗС Катару Маджед аль-Ансарі повідомив про прогрес у перемовини між Ізраїлем та ХАМАС щодо перемир'я в Газі, зазначивши, що угода перебуває на завершальному етапі. Угрупування вже схвалило проєкт угоди.
Теги:
Читайте також:
Київ
-7.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.48
    Купівля 41.48
    Продаж 41.98
  • EUR
    Купівля 42.86
    Продаж 43.56
  • Актуальне
  • Важливе
2025, середа
12 лютого
10:36
Оновлено
Удар по Києву 12.02.25
РФ вночі атакувала Україну дронами і балістикою: у Києві є загиблий, на Чернігівщині вдарили по критичній інфраструктурі
10:32
Disney
Різноманіття, справедливість, інклюзивність: Disney скорочує свої зусилля у сфері DEI на тлі закриття Трампом програм рівності
10:32
На Одещині ввечері спалахнула пожежа в будинку для літніх: три людини загинули, є постраждалі
10:30
москва, кремль
Опитування "Левада-центр": 78% росіян підтримують війну в Україні, але 61% хоче мирних переговорів
10:24
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 12 лютого: скільки коштує долар і євро
10:20
Огляд
світ, міжнародний огляд
Як 18-річних заохочують до служби та чому Келлог не є "голубом" у ставленні до Росії. Акценти світових ЗМІ 12 лютого
10:03
Буча
Перевірка документів і приміщень: правоохоронці здійснюють безпекові заходи біля Києва
10:02
OPINION
Чи програємо ми війну?
10:00
Новини компаній
MacBook Pro — які моделі актуальні у 2025 році
09:52
Ексклюзив
Бійці львівської ТрО підпалили ворожу БМП, яку окупанти залишили посеред дороги тікаючи
"Росіяни не встигають і не можуть робити щось нове": Згурець пояснив, з яким озброєнням окупанти мають найбільше проблем
09:51
айтішнік it хакер
Хакери ГУР та ЗСУ атакували головного підрядника російського "Газпрому", – ЗМІ
09:48
Київ
У Києві тимчасово погіршилася якість повітря: КМДА рекомендує не виходити на вулицю
09:42
Рамштайн
Умєров розпочав роботу на засіданні "Рамштайн": які теми на порядку денному
09:19
Ілон Маск
Ілон Маск звинуватив USAID у впливі на вибори "сумнівними способами"
09:08
Wizz Air
Wizz Air готова відновити авіасполучення з Україною протягом шести тижнів після припинення вогню
08:52
Партизани фіксують зменшення поставок пального через Кримський міст: відомо причину
08:40
ППО
Українська ППО вночі збила 6 "іскандерів" та 71 ворожий безпілотник
08:31
переговори України з Росією
Між Україною та Росією відбуваються переговори на низькому, не політичному рівні, - ексміністр Черниш
08:29
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
"Вперше за останні 2 роки з мигалками": Андрющенко повідомив про велике перекидання сил РФ у бік Запорізької області
08:18
Ексклюзив
Ігри Нескорених
Ігри Нескорених - це про фізичну й психологічну реабілітацію, а не про спорт високих досягнень, - речник Міністерства у справах ветеранів Дамаскін
08:08
Оновлено
ЗСУ. Війна з Росією. Військові новини
Минулої доби на фронті сталося 95 боєзіткнень: Сили оборони відбили 30 атак РФ на Покровському напрямку
08:05
OPINION
Путін збиткується над Трампом
08:04
Держдепартамент США
Адміністрація Трампа може закрити консульства США в низці країн світу заради економії, - NBC News
08:00
Партнерський матеріал
Чоловік загинув на Азовсталі, а син не впізнав після полону: історія військової полку "Азов" Аліни Мелешко-Габурич
07:57
У США група демократів ініціювала законопроєкт для збереження USAID
07:29
Максим Жорін
Мігранти допоможуть нам лише в одному - втратити країну, треба працювати над поверненням українців, - Жорін
07:26
освіта кошти
Литва цьогоріч виділить майже €32 млн на навчання біженців з України
07:15
втрати окупантів
Сили оборони за добу ліквідували 1150 військових і понад 200 одиниць техніки армії РФ
07:08
Ірина Верещук
Верещук: ВЛК невдовзі почнуть тестувати електронні черги
07:00
Аналітика
Зеленський Трамп
Трамп, Зеленський і рідкісноземельні ресурси: що насправді Київ пропонує Вашингтону. Пояснюємо
06:54
Оновлено
чорне море, ракетоносій рф
У Чорному морі чергує один російський ракетоносій
06:49
В Україні припинили формування нових бригад: в ОП розповіли, на що будуть зосереджені основні зусилля
06:25
Добровольці до 25 років, які раніше приєдналися до ЗСУ, також зможуть отримати мільйон гривень, - Міноборони
06:25
Анонс
Тео Ернандес і Рафа Леао, Мілан, Серія А
Ліга чемпіонів: розклад матчів і трансляцій 12 лютого
05:56
Німеччина солдат армія
Диверсанти пошкодили військові кораблі у Німеччині, у ВМС заявили про загрозу з боку РФ
05:17
Андрій Коваленко
Кожна публічна заява Заходу про "прогрес" в руху до миру супроводжується ракетними ударами, - Коваленко про обстріл Києва 12 лютого
04:49
Австралія
У команді Трампа заявили, що Австралія "вбиває" ринок алюмінію в США
04:16
США космос наука технології
Двоє астронавтів NASA, які застрягли на МКС, можуть повернутися на Землю раніше запланованого
03:33
Президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва
Бразилія не буде вступати в торговельну війну зі США після введення мит, навідміну від Канади
03:13
Ігри Нескорених
Україна виборола перші шість медалей на Іграх Нескорених
Більше новин