
Китай надавав Пакистану під час конфлікту з Індією супутникову підтримку, - Bloomberg
Гендиректор Центру досліджень спільних воєнних дій у Нью-Делі Ашок Кумар заявив, що Китай допомагав Пакистану реорганізувати системи ППО та радарів для ефективнішого виявлення індійських військ і озброєнь під час конфлікту з Індією
Про це інформує Bloomberg.
За словами Кумара, Китай міг допомогти Пакистану скоригувати траєкторію супутників над Індією.
"Це допомогло їм (Пакистану, - ред.) передислокувати свої радари протиповітряної оборони таким чином, що будь-які наші дії з повітряного маршруту стають їм відомі", - заявив він у штаб-квартирі групи в Нью-Делі.
Наразі уряд Індії публічно не підтверджував деталі можливої участі Китаю в конфлікті. Хоча, як зазначили у виданні, Пакистан раніше заявляв про використання зброї китайського виробництва, оцінка Кумара, якщо вона відповідає дійсності, може свідчити про більш глибоку підтримку з боку Пекіна, яка включала логістичну та розвідувальну допомогу.
Довідково: Центр досліджень спільних воєнних дій позиціонує себе як незалежний аналітичний центр, що фокусується на питаннях розвитку та інтеграції збройних сил Індії. До його консультативної ради входять високопоставлені представники індійського оборонного відомства, включаючи міністра оборони Раджнатха Сінгха.
Що передувало
Рано-вранці 7 травня збройні сили Індії почали військову операцію, завдавши ударів по інфраструктурі Пакистану. Пакистан провів атаку у відповідь. За даними пакистанських джерел у службах безпеки, під час атаки Індії Пакистан збив п'ять літаків індійських ВПС та один безпілотник.
CNN писало, що між Індією та Пакистаном відбувся один із найбільших повітряних боїв в історії сучасної авіації: загалом у повітрі понад годину боролися 125 винищувачів.
10 травня в Пакистані заявили, що Індія атакувала ракетами три їхні авіабази в Нур Хані, Муріді і Шоркоті. Після цього пакистанські військові розпочали операцію "Незламна стіна" у відповідь на "індійську агресію".
Уже згодом президент США Дональд Трамп повідомив, що Індія та Пакистан домовились про повне та негайне припинення вогню. Він привітав обидві країни з "використанням здорового глузду та великого інтелекту".



- Актуальне
- Важливе









