
"Потрібно підштовхнути їх до переговорів": Келлог назвав причину призупинки американської допомоги Україні
Спеціальний представник США з питань Росії та України Кіт Келлог, коментуючи рішення про призупинення допомоги США Україні, зазначив, що українців "потрібно підштовхнути до переговорів"
Про це Келлог сказав під час виступу на заході Ради з міжнародних відносин у Вашингтоні, передає The Guardian.
На прохання журналістів прокоментувати рішення президента США Дональда Трампа щодо зупинки американської допомоги та обміну розвідданими з Україною, Келлог відповів: "Я вважаю, що потрібно підштовхнути їх до дипломатичної діяльності ... для того, щоб отримати, за відсутності кращого, їхню угоду, покласти її на стіл переговорів і сказати, що це – підхід до руху вперед".
"Отже, це більше функція примусу до усвідомлення того, що ми хочемо перейти до мирної дискусії, до мирної угоди", – додав Келлог.
Що відомо
Президент США публічно не повідомляв про зупинку постачань зброї для України, водночас американські ЗМІ писали, що Дональд Трамп наказав зупинити всю поточну військову допомогу Україні, допоки не переконається, що лідери країни "демонструють щиру прихильність до миру".
У середу, 5 березня, директор ЦРУ Джон Реткліфф офіційно заявив про тимчасову зупинку надання Україні зброї та розвідувальних даних. Водночас Bloomberg із посиланням на українського чиновника стверджує: Київ отримує інформацію розвідки США.
Радник президента США з нацбезпеки Майк Волц в інтерв'ю Fox News заявив, що Дональд Трамп розгляне можливість відновлення допомоги Україні, якщо будуть організовані мирні переговори й "вжиті заходи зі зміцнення довіри".
Прессекретарка президента Трампа Керолайн Левітт назвала тимчасову зупинку американської допомоги Україні "паузою для перевірки".
- Актуальне
- Важливе











