Розмови про легітимність президента та побоювання, що відключення електроенергії завдасть шкоди оборонній промисловості України. Акценти світових ЗМІ 21 травня
У фокусі міжнародних видань те, як змінився президент України від початку каденції, а також наслідки відключень електроенергії в Україні
Про це й не тільки писали світові ЗМІ станом на ранок 21 травня.
Дивитися старі кадри присяги Зеленського – це як дивитися на іншу Україну
Фото: president.gov.ua
BBC написали текст під назвою "Війна та популярність утримують Зеленського при владі, незважаючи на закінчення терміну".
Журналісти зазначають, що в Україні майже не ставлять не ставлять під сумнів легітимність Зеленського, як і в Москві, однак якби вибори все ж відбулися, це припало б на середину війни, коли лідер України воєнного часу був би під пильною увагою.
“Після максимуму в 90% після повномасштабного вторгнення, сьогодні близько 65% українців все ще довіряють Зеленському, що він має провести їх через ці часи”.
Існують також величезні практичні перешкоди з потенційними виборами, не в останню чергу через те, що Росія окупувала п’яту частину країни, і щонайменше сім мільйонів українців змушені жити за кордоном. На передовій також воюють сотні тисяч солдатів.
"Дивитися старі кадри присяги пана Зеленського – це як дивитися іншу Україну. Комік, який став президентом, виглядає свіжішим. Він із захопленням вітає натовп і навіть стрибає, щоб поцілувати чоловіка в лоб. Ні щетини, ні суворого виразу, лише схвильована посмішка", - пишуть журналісти.
Олександр Данилюк був у команді нового президента. Далі він обіймав посаду секретаря Ради національної безпеки та оборони, а через рік залишив її, щоб стати опонентом свого колишнього боса.
Політичні розбіжності пана Данилюка з президентом почали наростати. Одна з них була зосереджена на тому, як краще протидіяти агресії Росії щодо України.
Президент вірив, що може сісти з Володимиром Путіним і домовитися. Зараз пан Данилюк стверджує, що відчував, що країна повинна була готуватися до неминучої війни.
Минулого року президент Зеленський заявив, що говорити про вибори "безвідповідально", і закликав до єдності. Більшість у країні, здається, погоджується, написали у медіа.
Працівники енергетичної галузі ведуть "гонку з часом", щоб відновити електропостачання споживачів
Фото: ДТЕК
У The New York Times пишуть, що посилення нападів з боку Росії викликає побоювання, що відключення електроенергії вплине не лише на споживачів, а й завдасть шкоди оборонній промисловості України, коли це буде найбільш необхідно.
Щоб заощадити енергію, уряд розпорядився про відключення світла в понеділок увечері по всій країні, розширивши менші регіональні відключення, які стали нормою в останні тижні.
Голова найбільшої в Україні приватної електроенергетичної компанії ДТЕК Максим Тимченко говорить, що це "це одна лінія фронту". За його словами, працівники компанії ведуть "гонку з часом", щоб відновити електропостачання споживачів.
Олександр Дмитрієв, який координує роботу із забезпечення військових озброєнням та іншою технікою, говорить, що це гальмує виробництво і воно стає дорожчим.
Окрім відключень електроенергії, Україна просить допомоги у західних партнерів, вимагаючи обладнання для електромережі та екстреного імпорту електроенергії. У неділю Україна імпортувала електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови.
Також ДТЕК розпочав кампанію з проханням передати Україні вживане обладнання, яке їм більше не потрібно.
Зеленський також закликав українців і бізнес відповідально споживати електроенергію.
"Ми повинні забезпечити повну інформацію громадськості про те, як зараз відбуваються відключення електроенергії, коли спостерігається пікове навантаження, і чому нам потрібно, щоб усі усвідомлювали своє споживання", — сказав він у відеозверненні.
Птахи відхиляються від міграційних шляхів на відстань до 155 миль через війну
Фото: turystam.in.ua
Тварини реагують на воєнні дії, зокрема в The Guardian зазначили, що орли змінюють траєкторію польоту, щоб уникнути війни в Україні"Дані GPS показали, що великий підорлик не тільки робив великі об’їзди після початку вторгнення, але й скорочував зупинки на піт-стопах для відпочинку та дозаправки або взагалі уникав їх. Команда каже, що підсумком є те, що вразливим хижакам знадобилося більше часу, щоб дістатися до місць розмноження, і, ймовірно, витрачали більше енергії, щоб дістатися туди".
Дослідники попередили, що ця ситуація може затримати розмноження, оскільки орлам може знадобитися більше часу для відновлення, і вплине на шанси виживання будь-якого молодняку, оскільки здобич може бути менш доступною, коли яйця вилуплюються.
За висновками аналізу маршрутів міграції 19 великих підорликів, які летіли через Україну до місць розмноження на півдні Білорусі в березні та квітні 2022 року – лише через кілька тижнів після початку російського вторгнення в Україну. У той час як самки подорожують із місць зимівлі в Греції, самці подорожують із місць у Східній Африці.
Дослідники порівняли ці шляхи з 65 міграціями, зафіксованими у 20 птахів у 2018-21 роках.
Отримані дані свідчать про те, що після вторгнення орли в середньому пройшли додаткові 53 милі (85 км). За словами фахівця, що один орел додав додаткові 155 миль до свого маршруту.
Команда заявила, що найбільші відхилення від прямого шляху спостерігалися там, де військова активність була більшою.
Так той час як один орел на прізвисько Боровець продовжував летіти через Київ, незважаючи на інтенсивні бої, інший – відомий як Деніса – змінив свій шлях, пролетівши в межах кілометра від вибухів і боїв навколо околиць міста.
- Актуальне
- Важливе