
Reuters оприлюднило список увʼязнених у РФ американців, яких Трамп хоче повернути в межах обміну
У вівторок, 20 травня, оприлюднили список увʼязнених у Росії американців, який президент Сполучених Штатів Дональд Трамп передав російському диктатору Володимиру Путіну, з метою обміну 9 на 9
Про це повідомляє Reuters з посиланням на власне джерело.
За словами близького до Кремля джерела, Дональд Трамп передав список очільнику РФ ще до їхньої телефонної розмови. До нього увійшло девʼять осіб засуджених та увʼязнених в Росії за різними статтями.
Стівен Хаббард
У жовтні 2024 року московський суд засудив 72-річного Хаббарда до 6 років і 10 місяців колонії загального режиму за звинуваченням у "найманстві". За версією слідства, у лютому 2022 року він приєднався до територіальної оборони Ізюма на Харківщині, де проживав з 2014 року, але в квітні потрапив у російський полон.
Роберт Гілман
У жовтні 2024 року колишнього морського піхотинця США Роберта Гілмана засудили до семи років і одного місяця ув'язнення, а в квітні російський суд додав йому ще рік за напад на тюремного офіцера та слідчого у воронезькій колонії. На момент цих злочинів Гілман уже відбував три з половиною роки за п'яний напад на поліцейського, за який був засуджений у жовтні 2022 року.
Гордон Блек
У травні 2024 року на Далекому Сході Росії було затримано американського штаб-сержанта Гордона Блека, який базувався в Південній Кореї, за звинуваченням у крадіжці грошей у його російської дівчини. У червні 2024 року суд визнав його винним у крадіжці 10 000 рублів та погрозах вбивством, призначивши покарання у вигляді трьох років і дев'яти місяців ув'язнення, яке згодом, у квітні 2025 року, було зменшено до трьох років і двох місяців.
Джозеф Шнайдер
У вересні 2024 року суд Калінінградської області засудив Даніеля Джозефа Шнайдера до шести років ув'язнення за викрадення власного чотирирічного сина, якого він намагався вивезти з Росії без згоди матері. Шнайдера затримали російські прикордонники біля Польщі, коли він намагався перетнути кордон.
Джозеф Тейтер
Його заарештували на 15 діб у серпні 2024 року за "дрібне хуліганство" після звинувачень у словесній образі персоналу московського готелю, які він відкидав. Російські інформаційні агентства повідомили, що його також підозрювали у нападі на поліцейського, що могло призвести до п'яти років ув'язнення. У квітні 2025 року суд звільнив Тейтера з-під варти та госпіталізував через діагностований психічний розлад, та відправили на примусове лікування до російської лікарні.
Майкл Тревіс Лік
Колишнього американського військового десантника та музиканта Майкла Ліка в липні 2024 року засудили в Росії до 13 років позбавлення волі за злочин, пов'язаний з незаконним обігом наркотиків. Деталі його позиції щодо обвинувачень, висунутих після арешту не розголошувалися.
Роберт Вудленд
Громадянин США, усиновлений з Росії в дитинстві, повернувся до РФ і працював викладачем англійської мови, проте був заарештований за підозрою у спробі продажу наркотиків. 4 липня 2024 року його засудили до 12,5 років ув'язнення, при цьому його адвокат повідомив, що Вудленд частково визнав свою вину. У квітні 2025 року російський суд зменшив термін його ув'язнення до 9,5 років
Євген Спектор
Чоловік народився в Росії, а потім переїхав до США, наразі відбуває три з половиною роки за хабарництво. Минулого серпня йому було висунуто звинувачення у шпигунстві. До арешту у 2021 році він очолював раду директорів "Медполімерпрому", компанії, що виробляє ліки від раку. Спектор визнав свою провину у сприянні хабаря помічнику колишнього віцепрем'єр-міністра РФ, але його позиція щодо звинувачення у шпигунстві невідома.
Девід Барнс
Девіда Барнса російський суд у лютому 2024 року засудив до 21 року ув'язнення за звинуваченням у жорстокому поводженні з його двома синами у Сполучених Штатах. Це сталося на тлі його судової тяганини щодо опіки з колишньою дружиною-росіянкою. Варто зазначити, що раніше ці ж звинувачення розглядалися в Техасі, де не знайшли підстав для їх підтвердження.
"Ще один громадянин США, ув'язнений у Росії, не був включений до списку імен, наданого Reuters російським джерелом", - пише видання.
Андре Хачатурян
Вірменин за походженням, американець з Лос-Анджелеса, Андре Хачатурян був засуджений у 2023 році до восьми з половиною років ув'язнення за торгівлю зброєю. Його заарештували в 2021 році в Москві під час транзитної поїздки з Каліфорнії до Вірменії після виявлення вогнепальної зброї в його багажі. 38-річний Хачатурян стверджує, що його зброя була легальною, і що його обманом змусили оформити російську візу в аеропорту, після чого вивели з транзитної зони, де його заарештували відповідно до російського законодавства.
- 19 травня Дональд Трамп провів телефонну розмову з Володимиром Путіним. Після дзвінка президент США заявив, що Росія та Україна негайно розпочнуть переговори щодо припинення вогню і війни. Російська сторона зазначає, що під час розмови обговорювали питання обміну увʼязненими у форматі "9 на 9".



- Актуальне
- Важливе









