
"Росія має спроможності підірвати стовпи НАТО": воєнний оглядач Пехньо
Воєнний оглядач Василь Пехньо вважає, що Росія несе реальну загрозу для країн Європи та має спроможності "підірвати стовпи" НАТО
Про це він розповів в етері Еспресо.
"Повертаючись до загрози для НАТО, для Європейського Союзу, для країн Європи. Я завжди наполягаю на тому, що росіяни й українці тільки розуміють, що таке нинішня сучасна технологічна війна, що таке дрони, як взагалі виглядає війна, що танк зараз немає такої спроможності та небезпеки, яку має дрон, наприклад, на передовій. Що наші бійці, наприклад, зараз реально доповідають з передової, що війна перейшла на перебування у норах. Бути на окопі безпечніше, ніж вийти із нього або заходити у нього. Світ не готовий до цього. Він не розуміє, як цьому можна протидіяти, що цьому можна протиставляти, і які взагалі підрозділи, війська і тому подібне готувати. Тому росіяни, навіть якщо вони кілька своїх безпілотних підрозділів, добре навчених на українській війні, направлять десь для атак на Сувальському перешийку чи у країни Балтії, то це вже буде дуже серйозна проблема для наших європейських друзів і партнерів", - сказав він.
Читайте також: Росія може піти на одну з країн НАТО, якщо їй це дозволить світ, - голова ВГО "Україна в НАТО" Романюк
Василь Пехньо також нагадав про гібридну війну, яку постійно ведуть росіяни. Він зауважив, що її механізми та доктрина бездоганно відточені начальником генштабу Герасимовим. Передбачається, що фізичні дії не такі пріоритетно важливі, як некінетичні, тобто нефізичні дії.
"Про що йдеться. У російській військовій доктрині одна фізична дія, скажімо, обстріл або якась атака має супроводжуватися чотирма некінетичними, нефізичними діями, тобто інформаційними атаками. Це може бути кібератака, це може бути розповсюдження якоїсь інформації, яка є постправдою або взагалі не відповідає дійсності або формує реальність. Це можуть бути будь-які інші дипломатичні виходи в організаціях типу ООН і тому подібними речами. Тому гібридну війну ніхто не скасовував. А ми зараз бачимо, що на дні Балтійського моря за останні пів року відбуваються дивовижні розрізання, пошкодження кабелів інтернет-зв'язку, кабелів, які забезпечують енергетичне живлення. Чи це не є початок війни? Я думаю, що це пряма вказівка, пряме відсилання до того, що, власне, загроза для країн Європи є. І тут же головне питання не піти й завоювати до Ла-Маншу аж. А головне питання - зламати стійкість партнерів і зламати стійкість НАТО, підірвати його, скажімо так, стовпи, і на це всі, як на мене, спроможності у росіян є", - вважає воєнний оглядач.
- 30 березня стало відомо, що міністри оборони Естонії, Латвії та Литви висловили занепокоєння, що ймовірне припинення вогню в Україні може посилити загрозу безпеці їхніх країн. Вони вважають, що Росія використає цей час для переозброєння та зміщення своїх військ уздовж північно-східного флангу НАТО.
- Актуальне
- Важливе














