
США діятимуть рішуче, відступати — не в правилах Трампа: нардеп Чернєв про затягування Росією мирного процесу
Найважливішим результатом останніх дипломатичних зусиль стало демонстрування готовності України до мирних переговорів
Про це розпові народний депутат України, голова Постійної делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО Єгор Чернєв в етері Еспресо.
"У Джидді Україна показала своє бажання до мирних переговорів і сталого миру. Тепер жодних претензій з боку Сполучених Штатів до нас немає. Залишаються питання до Російської Федерації. Є сумніви, що Трамп дозволить Путіну затягувати час і грати на внутрішню аудиторію, адже він не хоче створювати враження, що йому щось нав'язують. Саме тому Путін намагається виграти час. Однак Трамп, як ми вже побачили з початку його інавгурації, є активним лідером, який прагне досягати результатів негайно. Йому навряд чи сподобається затягування на тижні чи місяці", - зазначив він.
Сполучені Штати зроблять конкретні кроки. Це можуть бути заходи примусу, торги чи обмін на щось інше, але дії будуть, вважає Чернєв.
"Відступати — не в правилах Трампа. Більше того, за даними багатьох джерел, Трамп прагне здобути репутацію миротворця і навіть розраховує на Нобелівську премію за встановлення миру в Україні", - додав він.
Щодо результатів майбутніх переговорів між Трампом і Путіним, нардеп припустив, що Путін не відмовиться від такого довгоочікуваного діалогу зі Сполученими Штатами. Ще з 2022 року Росія заявляла, що хоче вести переговори не з Україною, а саме зі США, вважаючи, що вони керують цією війною. Втім, порядок денний цих переговорів між США та РФ, ймовірно, буде ширшим, ніж питання завершення війни в Україні.
"Можливо, обговорюватимуться питання Арктики, зняття санкцій, доступу до російських мінералів, а також інші теми. Путін навряд чи ризикне піти проти Трампа, і говорити, що РФ не готова до перемир'я чи миру. Трамп має важелі впливу на Путіна. Ситуація може розвиватися двома шляхами: або США чинитимуть тиск на Росію, можливо, пропонуючи певні угоди, наприклад, у сфері енергетики, або Трамп може відійти, заявивши, що спробував, але не досяг успіху, і нехай Європа цим займається. Однак це означало б визнання перемоги Путіна, що суперечить характеру Трампа", - резюмував Чернєв.
- У Джидді 11 березня відбулася зустріч української та американської делегацій, за підсумками якої Київ погодився на 30-денне припинення вогню з РФ, а США – відновити обмін розвідданими та безпекову допомогу.
- Очільник Кремля Володимир Путін заявив, що Росія згодна з пропозицією припинити бойові дії в Україні, але "це має призвести до довготривалого миру". У РНБО зазначили, що заява про "нюанси" – типова поведінка Росії в міжнародній політиці.
- Зеленський наголосив на важливості встановлення чіткого терміну домовленості про припинення вогню й припустив, що може знадобитися більше ніж 30 днів. За його словами, у випадку, якщо Росія порушить можливу угоду про тишу, Україна продовжить себе захищати.
- Президент США Дональд Трамп повідомив, що у вівторок, 18 березня, планує провести розмову з російським диктатором Володимиром Путіним щодо припинення війни в Україні, а також про території й електростанції.



- Актуальне
- Важливе
















