
Трамп не про цінності, а про гроші, - політолог Фесенко про скорочення "Радіо Свобода" та "Голосу Америки"
Політолог Володимир Фесенко вважає, що скорочення Сполученими Штатами агенцій "Радіо Свобода" і "Голос Америки" не на користь демократичних цінностей
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Це не на користь демократії, тому що, якщо це буде остаточне рішення, хто зна, можливо, трошки переформатують, ну по "Голосу Америки", можливо. По "Радіо Свобода", думаю, що як із USAID, ну USAID, там, може, знову таки в іншій формі щось буде і в інший спосіб буде працювати, не так, як раніше. Але от “Радіо Свобода” цілком ймовірно закриють, тому що дехто у США вважає, що це рудимент холодної війни, мовляв вже давно треба було закрити. Але от тут поєдналися відразу декілька причин в цьому рішенні. З одного боку формальний привід - економія коштів. От як і закриттям USAID, ми ж бачимо, навіть всередині США, там стільки конфліктів, стільки хаотичних ситуацій. Сотні тисяч людей скорочують. Навіть у республіканців через це проблеми є. Тому що жаліються виборці республіканським конгресменам, навіть Вашингтон, Білий дім жаліються про це, але от установка скоротити кошти", - зазначив він.
Читайте також: Маск хоче закриття "Радіо Свобода" та "Голосу Америки"
Володимир Фесенко зауважив, що ці видатки легше за все скоротити, тому що це не стосується американських виборців, а пов’язано з роботою за кордоном. Він підкреслив, що з "Радіо Свобода" і з "Голосом Америки" йде в минуле ціла епоха. Це епоха холодної війни, епоха глобального домінування США, коли Сполучні Штати впливали не лише військовою силою поза межами своєї країни по всьому світу.
"Але впливали через інструменти м'якої сили. І це було важливо. І якщо ми кажемо про на "Радіо Свобода" в першу чергу, але і "Голос Америки" також. Це ж не просто просування інтересів США, "Голос Америки" - це інформування про те, що відбувається в США. Але от "Радіо Свобода" - це ще просування демократичних цінностей. Не всім подобаються, і у нас теж не всім подобалось. Тому що вони критикували, якщо виникали проблеми з демократією, з функціонуванням демократичних інституцій, з виборами, наприклад, ситуацію з корупцією теж, журналістські розслідування були. І це був дуже активний і достатньо впливовий інформаційний гравець. Але от цінності були в основі: просування демократичних цінностей, цінностей прав людини, цінностей свободи. Взагалі Америка була місіонером демократії по всьому світу, про просування демократії. Америка була головним проповідником демократії через ці інструменти. І зараз це закривається, тому що Трампу це не потрібно. Для Трампа це не цікаво. Трамп не про цінності, Трамп про гроші", - додав політолог.
- Президент США Дональд Трамп у п'ятницю, 14 березня 2025 року, підписав указ про скорочення семи незалежних федеральних агенцій.



- Актуальне
- Важливе













