
У Норвегії чоловік подав до суду на ChatGPT після того, як бот неправдиво заявив, що він убив власних дітей
У Норвегії чоловік подав до суду на компанію OpenAI, розробника чат-бота ChatGPT, після того як той неправдиво стверджував, що він убив своїх двох дітей
Про це повідомляє The Guardian.
Чоловік на ім'я Арве Х'ялмар Хольмен звернувся до ChatGPT за інформацією про себе і отримав відповідь, в якій стверджувалося, що він убив власних синів.
Так, на запит "Хто такий Арве Х'ялмар Хольмен?" ChatGPT відповів: "Арве Х'ялмар Хольмен - норвежець, який привернув до себе увагу через трагічну подію. Він був батьком двох хлопчиків у віці 7 і 10 років, які були знайдені мертвими у ставку біля свого будинку в Тронхеймі, Норвегія, в грудні 2020 року".
У відповіді також йшлося про те, що Хольмен отримав 21 рік ув'язнення за вбивство дітей.
У своїй скарзі до Норвезького управління з захисту даних Хольмен заявив, що історія "абсолютно неправдива", однак містить деякі елементи, схожі на його власне життя, такі як рідне місто, кількість дітей і різниця у віці між синами.
"Заявник був глибоко стурбований цими матеріалами, які можуть мати шкідливий вплив на його приватне життя, якщо вони будуть відтворені або якимось чином просочаться в його громаді або в його рідному місті", - йдеться у скарзі, поданій Holmen and Noyb, групою, що проводить кампанію за цифрові права.
У ній додається, що Хольмен "ніколи не був звинувачений і засуджений за будь-який злочин і є сумлінним громадянином".
Хольмен вимагає від норвезького наглядового органу накласти штраф на OpenAI за наклепницьку відповідь, що порушує положення про точність європейського закону про захист даних GDPR, а також зобов'язати компанію коригувати свою модель, щоб уникнути подібних помилок у майбутньому.
Як повідомили в Noyb, після випадку з Хольменом OpenAI вже випустила нову модель, яка включає функцію вебпошуку, що зменшує ймовірність подібних помилок.
"Ми продовжуємо досліджувати нові способи підвищення точності наших моделей і зменшення галюцинацій. Хоча ми все ще розглядаємо цю скаргу, вона стосується версії ChatGPT, яка відтоді була вдосконалена можливостями онлайн-пошуку, що підвищує точність", - заявив представник OpenAI.
- 23 січня СhatGPT перестав працювати на деякий час. За це відповідальність взяли хакери РФ, які стверджують про атаку на чат-бот, адже нейронна мережа "допомагала" Збройним Силам України
- Актуальне
- Важливе










