"Це наш моральний обов'язок": голова Єврокомісії фон дер Ляєн закликала підтримати вступ України у ЄС

2 червня, 2022 четвер
15:29

Глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС повинен підтримати вступ України до блоку, зберігаючи при цьому виконання всіх стандартів та вимог

Зміст

Про це вона сказала у виступі на Братиславському форумі глобальної безпеки в четвер, повідомляє "Європейська правда".

Фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз зобов’язаний підтримати Україну на шляху до ЄС, назвавши це його "історичною відповідальністю".

"Українці борються так мужньо, тому що вони точно знають, яке майбутнє вони хочуть. Майбутнє вільного та відкритого суспільства, що належить до спільної демократичної спільноти. Вони хочуть приєднатися до ЄС. Ми чули це знову і знову. Я вважаю, що це не тільки наш стратегічний інтерес, а наш моральний обов’язок – уможливити їхнє членство у ЄС та прокласти їм шлях до нашого Союзу", - заявила глава Єврокомісії.

Вона наполягла, що інвестиції ЄС в Україну повинні бути тісно пов'язані з проведенням реформ, а сама Україна має виконати необхідні для вступу умови і відповідати стандартам.

"Але наскільки швидко (Україна рухатиметься до ЄС. - Ред.), якою є швидкість – це залежить від самої країни і нашої підтримки… Від нас залежить, наскільки сильно ми підтримуємо, інвестуємо, та в руках наших українських друзів, що вони з цього роблять", - сказала фон дер Ляєн.

  • Як повідомлялося, лідери ЄС погодилися на червневій зустрічі розглянути заявки України, Грузії та Молдови на членство у блоці. Однак серед країн ЄС немає одностайності щодо надання Україні кандидатського статусу.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+12.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 40.97
    Купівля 40.97
    Продаж 41.58
  • EUR
    Купівля 46.59
    Продаж 47.35
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
20 квітня
00:07
Володимир Зеленський і Олександр Сирський
Сирський доповів Зеленському: на частині фронту "великоднє перемир'я" Путіна не діє, на частині - стало тихіше
00:07
Володимир Зеленський
За останні три роки 67 українських релігійних діячів було вбито чи закатовано росіянами
2025, субота
19 квітня
23:47
Оновлено
ЗСУ
Від початку доби на фронті відбулось 107 боєзіткнень: найгарячіше на Покровському напрямку
23:22
Юрій Тютюнник з дружиною Вірою та старшою донькою Ольгою
Як "совітам" вдалося виманити генерал-хорунжого Тютюнника до СРСР і що він писав перед розстрілом у Москві: українська розвідка оприлюднила нові подробиці
23:19
суспільство
Нічні та ранкові богослужіння на Великдень транслюватимуть онлайн: де їх можна буде побачити і почути
22:58
Ексклюзив
Віталій Портников
"Великоднє перемирʼя" - маневр Путіна: Портников припустив, які насправді цілі у РФ
22:55
Звільнені з полону Руслан та Маргарита Виноград (19.04.2025)
Мати та син з "Азову": сімʼя Виноград вперше за три роки полону зустрілася в автобусі під час обміну
22:23
росія агресор
Вʼєтнамські військові виступатимуть на параді в Москві 9 травня
21:54
Україна Британія
"Не лише одноденна пауза": Британія після заяви Путіна про великоднє перемир'я закликала РФ до повного припинення вогню
21:45
Ексклюзив
Є три центри реальної сили: Кульпа про систему безпеки Європи
21:40
Володимир Зеленський
Зеленський: дотримання РФ "великоднього перемир'я" поки що не помітне, якщо ж воно дійсно буде, ми підтримаємо
21:33
Німеччина
Внутрішній безпеці Німеччини найбільше загрожує ісламізм, - ЗМІ
21:30
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
"Росія не має нічого святого": на Херсонщині попри оголошення Путіним великоднє перемирʼя фіксують влучання дронів
21:20
Ексклюзив
Дональд Трамп
США намагаються вибудовувати двосторонні відносини з Росією, - політичний експерт Денисенко
21:15
Юрій Ліфшиць
Цей день в історії: киянин Юрій Лівшиць зупинив у Бельгії "потяг смерті" на Освенцим й врятував понад 100 євреїв
20:42
Оновлено
Путін на зустрічі з Герасимовим оголошує 30-годинне великоднє перемир'я (19.04.2025)
Путін оголосив 30-годинне великоднє перемир'я і наказав окупантам бути готовими до українських "провокацій"
20:37
Юрій Бутусов
Росіяни готують провокацію біля Покровська для зриву свого "перемирʼя", - Бутусов
20:23
Оновлено
Віталій Буяльський, Динамо, УПЛ
"Шахтаря" розтрощив "Колос" в УПЛ: Результати й розклад матчів 25-го туру
20:14
Іран
В Ірані заявили, що домовились зі США про розробку проєкту майбутньої ядерної угоди
20:05
OPINION
Путінське "перемир'я" - свідчення слабкості позиції Росії у війні
19:57
Ексклюзив
путін трамп
Зараз Трамп, як і Путін, робитимуть усе, щоб розірвати Європу, - Кульпа
19:33
Оновлено
Україна та Росія провели обмін полоненими: на Батьківщину повернулись 277 українських військових
19:26
Андрій Сибіга
"Його словам не можна довіряти": Сибіга висловив сумніви щодо дієвості оголошеного Путіним "великоднього перемир'я"
19:11
ППО
"Великоднє перемир'я": до 18:00 над Києвом ще збивали російські дрони-розвідники
19:05
Оновлено
Крим
США готові визнати Крим російським у межах мирної угоди, - джерела Bloomberg
18:56
ракетна атака, ракета
За пів години до "перемир'я" РФ вдарила ракетою по Ізюму
18:39
Володимир Зеленський
Зеленський назвав "грою з життями людей" заяву Путіна про "великоднє перемир'я"
18:07
OPINION
блог Ігор Семиволос
Політика Трампа: пам'ятаймо про Афганістан
17:57
Огляд
Дональд Трамп
Яку позицію висловлював Дональд Трамп щодо України впродовж політичної кар’єри: від бізнесу до другої каденції
17:53
ЗСУ
Сили оборони просунулись і збільшили зону контролю на Білгородщині, - Зеленський
17:50
Ексклюзив
Китай та США
Насправді триває повномасштабна торговельна війна, - Кульпа
17:49
Юрій Ушаков
Трампу заважає "антиросійське тло" у США та Європі: заява помічника Путіна Ушакова
17:31
ракети Taurus
"Передвиборна обіцянка має бути виконана": експосол України в Німеччині Мельник закликав Мерца терміново передати 150 ракет Taurus
17:01
Оновлено
Україна - США, конгрес
NYP: за словами Умєрова, Київ на 90% підтримує мирну програму Трампа. Міноборони не погоджується
16:52
Ексклюзив
Ірина Федорів
Це погана історія: голова ГІ "Голка" Федорів про ігнорування президентом петиції, яка набрала 25 тис. голосів, щодо незаконно привласнених лісів і узбереж
16:47
вугілля
Розвідка: експорт вугілля з РФ впав на третину
16:46
У Китаї вперше до тисяч бігунів на напівмарафоні долучилися гуманоїдні роботи
16:32
Ексклюзив
путін
Для Росії захоплення Одеси означатиме завершення війни й фактичну перемогу, це стратегічна мета Путіна, - генерал Кларк
16:09
OPINION
Трамп не честолюбний, а марнославний
16:01
єврейська громада україни
Ізраїль досі розглядає можливість ударів по ядерних об'єктах Ірану, - Reuters
Більше новин