Не могли знайти два дні: у США розшукали уламки зниклого винищувача F-35

Військові Сполучених Штатів Америки були змушені просити допомоги у населення, щоб розшукати зниклий винищувач F-35 після аварії, яка змусила пілота катапультуватися. За два дні, 19 вересня, уламки літака знайшли

У пресслужбі Чарльстонської авіабази 19 вересня повідомили, що виявили місце падіння уламків. 

"Особовий склад Об'єднаної бази Чарльстон та авіабази морської піхоти Бофорту тісній координації з місцевою владою виявили місце падіння уламків. Уламки були виявлені за дві години на північний схід від Об'єднаної бази Чарльстон", - йдеться у повідомленні. 

Там додали, що для пошуку винищувача спільно працювали команди Чарльстонської авіабази, 2-е авіакрило морської піхоти авіабази Бофорту, південно-східний регіон військово-морських сил, Федеральне авіаційне управління США, цивільний повітряний патруль, а також місцеві, окружні та державні правоохоронні органи.  Літак F-35 Lightning розшукували по всій Південній Кароліні. 

Про падіння винищувача інформувало видання The Guardian.

У переддень 18 вересня пілот Корпусу морської піхоти успішно вибрався з літака F-35B Lightning II над Північним Чарльстоном після так званої аварії. За даними американських військових, винищувач міг упасти близько двох озер на півночі від міста.

Причини, через які пілоту довелось катапультуватися, поки що невідомі, триває слідство. Його госпіталізували до медзакладу.

Пілот, який летів на іншому F-35, безпечно повернувся на об’єднану базу Чарльстон. Обидва літаки та пілоти належали до 501-ї навчальної винищувальної ескадрильї морської піхоти, яка розташована в Бофорті, близько атлантичного узбережжя Південної Кароліни.

Ця подія розгнівала місцеву конгресменку Ненсі Мейс.

"Як, чорт забирай, можна втратити F-35? Чому немає пристрою стеження, а ми просимо громадськість: знайти літак та здати його?" – заявила вона.

Довідка: F-35 Lightning - це багатофункціональний винищувач-бомбардувальник п'ятого покоління. Він відомий своєю непомітністю. Сполучені Штати продають ці літаки лише найближчим союзникам, до яких входять Австралія, Японія, Південна Корея та Сінгапур.