Українські воїни відбили атаки ворога у районі 8 населених пунктів

23 вересня, 2022 п'ятниця
07:09

Внаслідок дій військ РФ за 22 вересня постраждало понад 45 населених пунктів України. Проте ЗСУ відбили атаки противника в районах Куп’янська, Спірного, Майорська, Зайцевого, Авдіївки, Новомихайлівки, Опитного та Кам’янки

Зміст

Про це пише Генштаб ЗСУ у фейсбуці.

"Противник продовжує виконувати завдання з повної окупації Донецької області, організації оборони та утриманні захоплених територій, а також зриві активних дій Сил оборони на окремих напрямках. Обстрілює наші вздовж усієї лінії зіткнення, намагається відновити втрачені позиції, веде повітряну розвідку",  - йдеться в повідомленні. 

Також ворог не припиняє завдавати ударів по цивільній інфраструктурі та помешканнях мирного населення. Загроза авіаційних та ракетних ударів російських окупантів залишається для всієї території України.

За минулу добу противник завдав 4 ракетні та 27 авіаційних ударів, здійснив понад 75 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по військових та цивільних об’єктах на території України, порушуючи норми Міжнародного гуманітарного права, закони та звичаї ведення війни. 

Від ворожих ударів постраждало понад 45 населених пунктів. Зокрема, Печеніги, Пришиб, Ярова, Спірне, Веселе, Бахмут, Мар’їнка, Красногорівка, Костянтинівка, Нескучне, Полтавка, Єгорівка, Безіменне, Кривий Ріг, Білогір’я, Запоріжжя, Білогірка, Первомайське, Миколаїв, Очаків, Високопілля, Сухий Ставок, Миролюбівка та Новогригорівка. 

На Волинському та Поліському напрямках обстановка без суттєвих змін. На інших напрямках окупанти здійснили обстріли з танків, мінометів та артилерії різних калібрів:

  • на Сіверському напрямку – в районах населених пунктів Шалигіне, Миропільське, Волфине та Їздецьке Сумської області
  • на Слобожанському напрямку – в районах населених пунктів Дубнівка, Гоптівка, Вовчанськ, Кам’янка та Куп’янськ
  • на Краматорському напрямку – Маяки, Миколаївка, Діброва, Крива Лука, Приши та Сіверськ
  • на Бахмутському напрямку – Соледар, Бахмутське, Бахмут, Весела Долина, Зайцеве, Веселе, Білогорівка і Яковлівка
  • на Авдіївському напрямку – Красногорівка, Опитне, Мар’їнка, Новомихайлівка
  • на Новопавлівському напрямку – Вугледар, Золота Нива, Нескучне, Времівка, Новоукраїнка, Велика Новосілка
  • на Запорізькому напрямку противник активних дій не проводив, разом з тим обстріляв з артилерії населені пункти Мала Токмачка, Нова Токмачка, Малі Щербаки, Зелене Поле, Залізничне та Рівнопілля

На Південнобузькому напрямку обстрілів зазнали понад 20 населених пунктів.

За добу підрозділи Сил оборони відбили атаки РФ в районах населених пунктів Куп’янськ, Спірне, Майорськ, Зайцеве, Авдіївка, Новомихайлівка, Опитне та Кам’янка. 

Своєю чергою авіація Сил оборони уразила 25 районів зосередження живої сили й військової техніки противника та 6 позицій зенітних ракетних комплексів. Крім того, наші підрозділи протиповітряної оборони, на різних напрямках, знищили гелікоптер Мі-8 та 9 безпілотників окупантів.

Ракетні війська й артилерія України за минулу добу завдали вогневого ураження, зокрема, по 6 пунктах управління, 4 районах зосередження особового складу та військової техніки ворога, 3 позиціях ППО, 3 - артилерії, а також 3 складах боєприпасів. 

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+28.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
15 липня
19:42
Ексклюзив
Богдан Бачинський
Путін намагається врятувати Крим ударами по Одесі: Бачинський пояснив справжню мету атак
19:26
Оновлено
саміт "Україна – Південно-Східна Європа" 15 липня 2026
Київська декларація: учасники саміту "Україна – Південно-Східна Європа" виступили за посилення ППО й тиску на РФ
19:22
Віцепрезидентка Аргентини Вікторія Вільярруель
Віцепрезидентка Аргентини перед півфіналом ЧС-2026 назвала англійців загарбниками та піратами
19:22
Елізабет Джин Керролл
Трамп виплатив Елізабет Джин Керролл $5 млн доларів компенсації за сексуальне насильство та наклеп
19:15
Герой України
Зеленський надав звання Героя України Ігорю Оболєнському та Павлу Шевчуку
19:06
Ексклюзив
Ярослав Юрчишин
Щойно люди з'являються в рейтингах довіри, їх швидко міняють: Юрчишин про дискусії щодо міністра оборони
18:52
Спорт замість ізоляції: військовий пояснив, що допомагає повернутися до життя після ампутації
18:41
Марі Ле Пен
Партія Макрона позивається проти Ле Пен через передвиборчий слоган
18:39
Оновлено
Cистема ППО Patriot
США розпочали процес видачі Україні ліцензій на виробництво ракет Patriot, - ЗМІ
18:33
Загибель військового від стрілянини та систематичні побиття: "Слідство.Інфо" опублікувало нові дані про полк "Скеля"
18:32
Міжнародна федерація гандболу
Міжнародна федерація гандболу допустила до змагань спортсменів РФ і Білорусі
18:30
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Корецький вже пропонує кандидатів у Кабмін: Данилюк-Ярмолаєва заінтригувала деталями
18:30
Армія Литви
У Литві зростає число охочих служити у війську: фіксують рекорд
18:22
Володимир Зеленський
Не лише США: Зеленський анонсував зміни послів України у низці держав
18:16
презентація спільного звіту "Поза межами поля бою: Інформаційна війна Росії проти європейського майбутнього України"
РФ використовує Telegram, соцмережі та ШІ, щоб зірвати вступ України до ЄС, – спільний звіт
18:01
Ексклюзив
Саміт НАТО-2026
Реалізація програми НАТО DRONE EDGE неможлива без співпраці з Україною, – Гаврилов
17:47
Зеленський назвав Корецького "найбільш підготовленою людиною для посади прем'єра"
17:34
ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Бійці "Омеги" знищили ЗРК РФ за $25 млн, ССО підтвердили ураження Балаклавської ТЕС, а на фронті – 73 бої
17:25
Суб'єктний кандидат, чи нова людина від ОП: що говорять про потенційного прем'єра Сергія Корецького та чого чекати від оновленого уряду
17:24
Ексклюзив
Відставка Тараса Качки може бути спробою відтермінування зобов’язань України за "планом Качки-Кос", – Мартина Богуславець
17:22
Петер Сіярто
Ексміністр закордонних справ в уряді Орбана Петер Сіярто влаштувався на роботу до китайців
17:22
Оновлено
Україна ЄС
ЄС та Україна уклали "дронову угоду": фон дер Ляєн у Києві оголосила про додатковий 1 млрд євро на БПЛА
17:01
OPINION
Закон Грема: примусити росіян займатися проблемами власної країни
17:00
Оновлено
Свириденко
Прем'єром буде Корецький. З міністром Федоровим президент ще не визначився
16:59
Оновлено
НБУ змінить напис на купюрі 2000 грн після зауважень про використання шрифту, пов'язаного з росіянкою
16:56
Інфографіка
Кубок світу, чемпіонат світу 2026, ЧС-2026
ЧС-2026: розклад та результати півфінальних матчів
16:48
Дональд Трамп
Трамп вірить, що війна в Україні завершиться за його президентства, та повторив, що "Путін готовий укласти угоду"
16:19
Верховна Рада, голосування
Верховна Рада закликала світ засудити культурний геноцид України з боку Росії
15:47
Інфографіка
Гаррі Кейнн та Леонель Мессі
Мессі проти Кейна та реванш за 1986-й: Англія та Аргентина б'ються за фінал ЧС-2026
15:27
Огляд
Володимир Зеленський та Михайло Федоров
Федоров домагався усунення Сирського, а його аудит виявив перевитрати в Міноборони і ЗСУ на 300 млрд грн, – The Economist
14:43
Ґітанас Науседа
Росія готує провокації у Польщі чи країнах Балтії, - Науседа
14:30
Блюменталь
Сенатори США презентували помʼякшений законопроєкт покійного Грема про санкції щодо РФ
14:17
Княжицький вимагає від влади пояснити причини відставки Кабміну
14:07
Віталій Кім
Віталій Кім може очолити Мінветеранів, - ЗМІ
14:06
Георгій Тихий
Синхронізація політики України та ЄС у шостому переговорному кластері становить 99%, – МЗС
14:03
Сергій Корецький
Корецький під час зустрічі з фракцією окреслив ключові пріоритети роботи, - Данило Гетьманцев
14:01
OPINION
Кому дякувати за дефляцію у червні: як кури наближають НБУ до таргета з інфляції
12:45
ЄС дозволив Україні використовувати частину оборонного кредиту на компоненти для дронів із Китаю
11:56
Огляд
Володимир Зеленський і Юлія Свириденко
Скандал із Стефанішиною, важка зима і ручне управління: зміна уряду України в об’єктиві західних медіа
11:56
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
ЄС продовжив захист для українських біженців, але змінив правила надання статусу
Більше новин