Україна підписала угоду про гарантії безпеки з Фінляндією

Президент України Володимир Зеленський і фінський лідер Александер Стубб 3 квітня підписали двосторонню безпекову угоду

Про це Зеленський повідомив у Telegram.

"Сьогодні ми з президентом Фінляндії Александром Стуббом підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку. Сильний документ, що засвідчує готовність Фінляндії й надалі підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії", - написав він.

Зазначається, що Фінляндія надаватиме довгострокову військову та фінансову допомогу, а також поглиблюватиме співпрацю з Україною в політичній, фінансовій, гуманітарній галузях та у сфері реформ. Так, Фінляндія готує чотирирічний план підтримки України, бюджет на розвиток і відбудову становить 290 млн євро.

Очікується, що Гельсінкі допомагатимуть Україні відбудовувати енергетичний сектор, оцінювати екологічні збитки, посилювати захист кордону й критичної інфраструктури. Також країна візьме участь у лікуванні українських військових. 

У пресслужбі президента уточнили, що документ містить "потужні блоки щодо санкцій, відшкодування збитків і притягнення агресора до відповідальності".

В угоді також прописано, що Фінляндія всіляко підтримує вступ України до ЄС і НАТО.

"Я дякую за готовність допомагати, давати аргументи на користь invitation для України - запрошення в НАТО. Загалом ми можемо сказати, що все суспільство Фінляндії, усі політичні сили однаково розуміють важливість нашого захисту в цій війні для всього нашого регіону, для всієї Європи. І ми обов’язково маємо не втрачати час, більше взаємодіяти, більше робити разом, переконувати інших партнерів бути активнішими. Це все - про нашу спільну безпеку, про захист мільйонів людей від російських убивць", - зазначив президент України у вечірньому зверненні.

Зеленський подякував фінському колезі за підтримку України, розмір якої з початку повномасштабної війни й станом на зараз сягнув уже майже 2 млрд євро.

Текст угоди доступний за посиланням.

Читайте також: Є позитив, але є й суперпроблеми. Що насправді означають безпекові угоди для України