Пошкоджено будівлю Криворізької ТЕЦ і знеструмлено три шахти: наслідки ворожих обстрілів 13 червня

Через ворожі обстріли і затоплення, спричинене підривом Каховської ГЕС, без світла, станом на 13 червня, залишається частина абонентів у 9 областях України

Про це повідомила пресслужба Міненерго.

За даними відомства, внаслідок обстрілу 13 червня зафіксовано пошкодження магістральних мереж на Дніпропетровщині. Без світла залишилися понад 9 тисяч людей, станом на зараз таких 6 тисяч. У Кривому Розі було знеструмлено три шахти. Пізніше гірників, які були заблоковані під землею, підняли на поверхню.

Вибуховою хвилею також пошкоджено будівлю Криворізької ТЕЦ.

"Окупанти продовжують тероризувати прифронтові та прикордонні території. У Донецькій області через інтенсивні обстріли знеструмлено 41 населений пункт, у Дніпропетровській – 3 населених пункти. Зафіксовано пошкодження енергетичної інфраструктури в Чернігівській, Сумській, Херсонській, Харківській областях. Через попередні обстріли без світла залишається частина споживачів у Запорізькій області", - розповіли в Міненерго.

На Херсонщині та Миколаївщині триває ліквідація наслідків затоплення, спричиненого підривом Каховської ГЕС. 

У Херсоні залишаються без живлення близько 15 тисяч споживачів. Відключені через підтоплення 110 трансформаторних підстанцій у Херсоні та 35 - у деокупованій частині області. 

На Миколаївщині підтоплено 42 трансформаторні підстанції, повністю без світла 10 населених пунктів, ще 5 – частково.

Раніше пресслужба Укргідроенерго повідомила про обмеження в роботі гідроелектростанцій.

"Через різке зниження рівня води у нижньому водосховищі Дніпровської ГЕС гідроагрегати станції працюють з обмеженнями", – йшлося у повідомленні.

"ГЕС продовжують акумулювати воду у верхніх водосховищах Дніпра. Це необхідно для літніх екологічних попусків", - додали в компанії.

Там закликали людей ощадливо використовувати електроенергію, особливо у вечірні години, для зменшення навантаження в енергосистемі.

Що стосується рівня води біля Нікополя, там фахівці Укргідрометцентру тимчасово припинили заміри через замулення нижче встановлених датчиків.

"Фахівці Укргідроенерго спільно з іншими організаціями продовжують шукати інші способи здійснення замірів", – наголосили в компанії.