Друга річниця деокупації Ірпеня: у місті вшанували пам'ять полеглих військових і цивільних

У четвер, 28 березня, в Ірпені Київської області вшанували пам'ять полеглих військових та цивільних, які загинули внаслідок російської агресії

Про це повідомляє кореспондентка Еспресо Катерина Галко.

У місті-герої Ірпені вшановують полеглих військових та цивільних, що загинули під час навали росіян у лютому - березні 2022-го.

За полеглими відправили поминальну літію, поклали квіти, згадали і тих ірпінців, що загинули у боях, захищаючи Україну.

Під час оборони міста загинуло 39 бійців з територіальної оборони, 58 військовослужбовців ЗСУ та 300 жителів міста. Унаслідок запеклих боїв було зруйновано 70% соціальної та житлової інфраструктури Ірпеня.

В Ірпені закінчують проєкт нового військового кладовища

Міський голова міста Олександр Маркушин розповів Катерині Галко, що військове кладовище буде шаною для полеглих українських захисників. Воно буде розташоване на Міському кладовищі. 

"Цей проєкт виконується з архітекторами ЗСУ, з їхнім головним дизайнером. Це буде таке військове кладовище, як у Львові, Тернополі, Івано-Франківську, тільки, думаю, воно буде ще краще. Ми хочемо зробити його таким, якого ще нема в Україні", - сказав міський голова.

За його словами, проєкт планують презентувати у квітні. 

В Ірпені презентували Книгу пам’яті

"Це була наша ідея. За ініціативою Ірпінської міської ради у 2023 році розпочали роботу по Книзі пам’яті", - розповів мер міста.

За його словами, Книга пам’яті - це електронний реєстр всіх загиблих мешканців, які воювали в ЗСУ, в ТРО, і звичайні цивільні: жінки, діти, літні люди - яких вбили росіяни. У книзі йдеться про кожного: ким він був, де він жив, де він загинув, за яких обставин загинув, хто в нього залишився.

"Я вважаю, що кожен ірпінчанин повинен знати цих героїв, бо вони віддали найдорожче - життя. Після нашої перемоги, після закінчення війни, ми зробимо друковану версію", - каже Маркушин.

Він розповів, що над книгою працювали 7 місяців 7 людей - вони опитували людей, робили фотографії, спілкувались з рідними, були в прокуратурі й поліції, усіх службах: "І на сьогодні майже на 90% у нас готовий увесь реєстр. Ще роботи багато. Він, на жаль, буде оновлюватися. Але це буде головна книга міста-героя Ірпеня".