Протягом доби найбільше атак росіяни здійснили на Новопавлівському напрямку, били з авіації, артилерії та мінометів, - Генштаб

8 квітня, 2024 понедiлок
19:31

Протягом доби 8 квітня на фронті відбулося 48 бойових зіткнень. Сили оборони відбили 20 ворожих атак на Новопавлівському напрямку

Зміст

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ за 8 квітня.

Ворожі обстріли

Загалом, ворог завдав 3 ракетні та 76 авіаційних ударів, здійснив 61 обстріл з реактивних систем залпового вогню позицій наших військ та населених пунктів. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали багатоповерхові та приватні будинки, а також інші об’єкти інфраструктури.

Ситуація на основних напрямках фронту

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань ворога не виявлено.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території РФ. Противник завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Білопілля Сумської області та міста Суми. Артилерійських та мінометних обстрілів ворога зазнали близько 15 населених пунктів, серед них Бачівськ, Старикове, Волфине, Хотінь, Писарівка та Рясне Сумської області; Уди, Козача Лопань та Вовчанськ Харківської області.

На Куп’янському напрямку ворог наступальних (штурмових) дій не вів, проте, завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Петропавлівка Харківської області та Стельмахівка Луганської області. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися близько 15 населених пунктів, зокрема Синьківка, Петропавлівка та Котлярівка Харківської області.

На Лиманському напрямку наші воїни відбили 1 атаку противника в районі населеного пункту Терни Донецької області. Противник завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Макіївка та Серебрянського лісництва Луганської області. Від артилерійських та мінометних обстрілів постраждали понад 10 населених пунктів, серед них Макіївка, Терни, Торське Донецької області.

На Бахмутському напрямку противник здійснив 8 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Спірне, Кліщіївка, Андріївка Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, намагався покращити тактичне положення. Також противник завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Іванівське, Роздолівка та Костянтинівка Донецької області. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилося понад 10 населених пунктів, зокрема Білогорівка Луганської області; Богданівка, Калинівка, Часів Яр та Кліщіївка Донецької області.

На Авдіївському напрямку наші захисники відбили 2 атаки в районі населеного пункту Бердичі Донецької області, де ворог намагався витіснити наші підрозділи із займаних позицій. Також противник завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Новобахмутівка, Новоселівка Перша, Очеретине, Уманське Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 20 населених пунктів, серед них Новокалинове, Новобахмутівка, Нетайлове та Невельське Донецької області.

На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Красногорівка, Георгіївка, Новомихайлівка, де ворог, за підтримки авіації, 20 разів намагався прорвати оборону наших військ. Противник завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Олександропіль, Водяне та Урожайне Донецької області. Під артилерійським та мінометним вогнем окупантів опинились понад 20 населених пунктів, серед них Георгіївка, Парасковіївка та Вугледар Донецької області.

На Оріхівському напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив 2 атаки на позиції наших захисників в районі населеного пункту Старомайорське Донецької області та північно-західніше Вербового Запорізької області. Також противник завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Роботине Запорізької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали близько 20 населених пунктів, серед них Полтавка, Червоне, Білогір’я, Новоданилівка та Лобкове Запорізької області.

На Херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру витіснити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра. Так, протягом доби, противник здійснив 3 безрезультатні атаки позицій наших військ. Ворожих обстрілів зазнали понад 10 населених пунктів, серед них Микільське, Тягинка, Берислав Херсонської області та місто Херсон.

Удари Сил оборони по ворожих позиціях

Протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по 4 зенітно-ракетних комплексах та 7 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.

Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 1 засобу протиповітряної оборони, 2 станціях РЕБ та 2 районах зосередження особового складу ворога.

  • Протягом минулої доби на фронті відбулося 76 бойових зіткнень. Сили оборони відбили 31 ворожу атаку на Бахмутському напрямку та знищили 890 окупантів.
Теги:
Читайте також:
Київ
+18.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
6 липня
22:40
експорт лісу, деревина
Росія обходить санкції ЄС, постачаючи деревину до Чехії під виглядом китайської, — ЗМІ
22:26
Ексклюзив
Андрій Веселовський
Зеленський на саміті НАТО вирішуватиме три питання, - дипломат Веселовський
22:24
Оновлено
війна з росією
"Рейд" знищив С-400, який обстрілював Київ. APUS-1 перехоплюватиме ворожі дрони. На фронті від початку доби 214 боїв
22:16
Ексклюзив
Україна поступово формує логістичний локдаун для РФ на півдні, - Лакійчук
22:08
Ексклюзив
У Києві Укрпошта презентувала новий марковий аркуш про спротив у Криму
"У Криму почалося — у Криму завершиться": Укрпошта випустила новий марковий аркуш про півострів
22:00
Оновлено
Росія атакувала Київ: кількість загиблих зросла до 16, ще 56 постраждали, пошкоджено 15 будинків. Не вдалось збити жодної балістики
21:55
Ексклюзив
Саміт НАТО у Гаазі
Військовий дипломат Ординович назвав три ключові питання майбутнього саміту НАТО
21:52
удар "Смерч". Ілюстративне фото
Росіяни вдарили по АЗС у Запоріжжі: двоє загиблих, 9 поранених. Під удар ворожого "Смерчу" потрапив Слов'янськ
21:42
Європарламент
Дві найбільші фракції Європарламенту пропонують додати до резолюції пункт про Героїв УПА — голосування 8 липня
21:31
Ексклюзив
Пехньо: Що відбувається у Костянтинівці, та для чого росіянам було потрібне чотиригодинне перемир’я
21:18
На могилі Софії Мельник, дружини голови ОУН Андрія Мельника, встановили пам'ятник
На могилі Софії Мельник, дружини голови ОУН Андрія Мельника, встановили повноцінний пам'ятник
20:55
Ексклюзив
Саміт НАТО у Гаазі
Романюк: Найважливіше для учасників саміту НАТО - щоб Альянс не розвалився
20:29
Ексклюзив
безпілотник, дрон, шахед
Оглядач порталу "Мілітарний" розповів про використання росіянами реактивних "шахедів" та про перспективи застосування такого виду БПЛА
20:21
Володимир Зеленський
Очікую від СБУ і розвідки детального зʼясування того, що сталось у Вишневому, — Зеленський
20:04
Дональд Трамп
Трамп підтвердив, що говорив з президентом ФІФА про червону картку футболісту збірної США
20:02
Ексклюзив
Віталій Портников
Головним завданням влади зараз - не пам'ятники чи пантеон, а думати, як зберегти життя ще живих людей, - Портников
20:01
OPINION
Ми продовжуємо дивитися на себе і світ довкола себе колоніальними очима
19:32
На цвинтарі у Кракові, де сплюндрували поховання Богдана Лепкого, знищили ще одну могилу
19:30
Огляд
Міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Камиш
Скандал з "роззброєнням Польщі": як військова допомога Україні стала інструментом політичної боротьби
19:26
МіГ-29 польща
Танки, "Краби" і МіГ-29: Польща вперше розкрила повний список зброї, переданої Україні
19:15
Партнерський матеріал
Мандрівка краями гуцульської столиці
Від Чукутихи до Франкового каменя: у Верховині створюють інтерактивний маршрут "Мандрівка плаями Гуцульської столиці"
19:08
Велика Британія запровадила санкції проти розробників "Новачка" та іншої хімічної зброї
18:52
Марк Рютте
Рютте: Ніхто не може передбачити, що змусить Путіна сісти за стіл переговорів
18:25
Марк Рютте
Постачання за програмою PURL не припинялися, — Рютте
18:25
Дональд Трамп
Трамп: Путін нарешті відчув тиск, і це може прискорити кінець війни
18:20
Огляд
Мая Санду
Відставка прем'єра Молдови на тлі корупційного скандалу: чи стане це ударом по проєвропейській Маї Санду та курсу на ЄС
18:02
Оновлено
Вишневе
У Вишневому ракетний удар РФ забрав вже сім життів, зруйновано майже сто будинків
17:58
Економіка рф
Європейська розвідка попередила про ризик "вибухової" банківської кризи в Росії, — Reuters
17:52
прапор Азербайджана
Азербайджан вручив ноту послу Росії за удари по АЗС та дипломатичних представництвах Баку в Україні
17:41
пальне росія
Дешевше за УАЗ: росіяни через дефіцит пального пересідають на коней
17:34
Полонений правнук Брежнєва підписав контракт з армією РФ, щоб розрахуватися з боргами
17:31
Оборона Севастополя
Російська розвідка звинуватила Велику Британію в ударі по панорамі "Оборона Севастополя"
17:13
Україна НАТО
Україна планує підписати "дронові угоди" із сімома країнами НАТО до кінця року, — заступник РНБО
17:01
OPINION
Саміт НАТО в Анкарі визначить список "першопричин" для самої Росії
16:41
Оновлено
головна електропідстанція Севастополя
Дрони дістали останній найбільший НПЗ РФ, до Омська пролетіли 3 тис. км, ще горить НПЗ в Ярославлі, а в Криму повний блекаут
16:15
Ексклюзив
Андрій Жолоб
Ветеранові не треба одразу казати, мовляв, витри соплі і йди працюй, йому потрібна психологічна декомпресія, - Андрій Жолоб
16:09
Марта Костюк
Марта Костюк вперше в кар'єрі вийшла у чвертьфінал Вімблдона
16:02
Володимир Зеленський і Дональд Туск
"Не грайтесь із вогнем. Політики "ПіС" змагаються в антиукраїнськості". Прем'єр Польщі та керівник МЗС прокоментували рішення розсекретити військову допомогу Україні
15:24
Огляд
брати Веселі
Замість допитів і слідчих дій катаються на Ferrari Лазуровим берегом: фігурантів операції "Мідас" помітили на півдні Франції
15:22
OPINION
Україна захищає Європу. Натомість там дехто відкриває другий фронт проти України
Більше новин