У післявоєнний час нас очікують маса таких стрілянин на вулицях, і мова не про теракти, - Портников
У післявоєнний період Україна може зіткнутися зі зростанням кількості збройних інцидентів на вулицях, що не обов’язково матимуть характер терористичних атак
Таку думку в етері Еспресо висловив журналіст Віталій Портников.
"Я гадаю, що після війни у нас буде дуже багато інцидентів з вогнепальною зброєю. Люди, після кількох таких випадків масової стрілянини, а я вважаю, що будуть десятки смертей, забудуть про вільне носіння вогнепальної зброї як факт на десятиріччя. Просто тому, що будуть спостерігати похорон за похороном. Це буде нормальним тлом післявоєнного життя. В тій чи іншій ситуації, буде повідомлено про масову стрілянину і це не було терористичним актом. Чому? Буде дуже багато людей, які прийдуть з фронту, в яких буде важка соціалізація, їм буде складно знаходити себе в суспільстві й це абсолютно нормально для післявоєнного часу. Адже, коли людина воює 7-8 років, чи більше, може бути психологічно травмована, але при цьому знати як володіти зброєю і як її дістати", - пояснив Портников
Журналіст наголошує, що пережиті травматичні події та насильство можуть суттєво вплинути на післявоєнне українське суспільство, зокрема поставити крапку в дискусіях щодо вільного обігу вогнепальної зброї
"Такою буде післявоєнна Україна. Після таких 3-5 епізодів масових розстрілів, розмови про носіння вогнепальної зброї у травмованого суспільства закінчаться назавжди. Саме питання життя і смерті поставлять крапку над цими дискусіями", - додав він.
18 квітня у Голосіївському районі Києва невідомий відкрив стрілянину по людях. Попередньо, є загиблі й поранені.
- Актуальне
- Важливе