Упродовж доби відбулося 114 бойових зіткнень з армією РФ, - Генштаб

18 січня, 2024 четвер
19:34

Упродовж доби відбулося 114 бойових зіткнень, ворог завдав 1 ракетного та 48 авіаційних ударів, здійснив 38 обстрілів із РСЗВ позицій наших військ і населених пунктів

Зміст

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ у вечірньому зведенні за 18 січня.

Ворожі обстріли України

Російська Федерація продовжує вести загарбницьку війну. Попри значні втрати, не відмовляється від планів щодо повної окупації України. Противник і надалі ігнорує закони та звичаї війни, використовує тактику терору, завдає ударів, здійснює обстріли як військових, так і цивільних об’єктів. Ворог активно застосовує авіацію та квадрокоптери типу FPV, проводить штурмові дії за підтримки бронетехніки.

Оперативна обстановка на сході та півдні України залишається складною.

Упродовж доби відбулося 114 бойових зіткнень. Загалом упродовж доби ворог завдав 1 ракетного та 48 авіаційних ударів, здійснив 38 обстрілів з реактивних систем залпового вогню позицій наших військ і населених пунктів. Унаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань і пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Ситуація на основних напрямках фронту

На Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка без суттєвих змін. Ознак формування наступальних угруповань не виявлено. Визначені підрозділи збройних сил Білорусі виконують завдання у прикордонних з Україною районах.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах, проводить диверсійно-розвідувальну діяльність, здійснює обстріли населених пунктів з території РФ, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень уздовж державного кордону України. Російські загарбники завдали авіаційних ударів у районах населених пунктів Вовчанськ і Миколаївка Харківської області. Артилерійських і мінометних обстрілів ворога зазнали близько 20 населених пунктів, серед них Клюси Чернігівської області; Радянське Сумської області; Стогнії, Уди, Стариця, Вовчанськ, Бочкове, Нестерне Харківської області.

На Куп’янському напрямку наші захисники відбили 18 атак ворога в районах населених пунктів Синьківка, Петропавлівка, Табаївка, Берестове Харківської області, де ворог намагався прорвати оборону наших військ. Також противник завдав авіаційних ударів у районах населених пунктів Голубівка, Іванівка, Кислівка, Табаївка Харківської області. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися близько 10 населених пунктів, зокрема Дворічна, Масютівка, Синьківка, Петропавлівка, Іванівка, Берестове Харківської області.

На Лиманському напрямку українські воїни відбили 14 атак ворога в районах Тернів, Ямполівки Донецької області та ще 7 атак в районах Серебрянського лісництва, Білогорівки Луганської області, де ворог безуспішно намагався прорвати оборону наших військ. Противник завдав авіаційних ударів в районах Серебрянського лісництва та Білогорівки Луганської області. Від ворожих артилерійських та мінометних обстрілів постраждали близько 15 населених пунктів, серед них Кармазинівка, Невське, Білогорівка Луганської області та Торське, Діброва, Серебрянка, Верхньокам'янське, Спірне, Роздолівка Донецької області.

На Бахмутському напрямку підрозділи Сил оборони України відбили 2 атаки противника в районі Богданівка Донецької області де ворог, за підтримки авіації, безуспішно намагався поліпшити тактичне положення. Під артилерійським та мінометним вогнем опинилися близько 10 населених пунктів, зокрема Васюківка, Богданівка, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка, Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку українські захисники відбили 22 атаки ворога в районах Новокалинового, Новобахмутівки, Авдіївки та ще – 14 атак в районах Первомайського та Невельського Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, безуспішно намагався прорвати оборону наших військ. Артилерійських та мінометних обстрілів противника зазнали близько 15 населених пунктів, серед них Новобахмутівка, Бердичі, Степове, Орлівка, Авдіївка, Сєверне Донецької області.

На Мар’їнському напрямку Сили оборони України продовжують стримувати ворога в районах  Красногорівки, Мар’їнки та Новомихайлівки Донецької області, де ворог 13 разів намагався покращити тактичне положення. Ворог завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Новомихайлівка Донецької області. Під артилерійським та мінометним вогнем окупантів опинились населені пункти Донецької області: Красногорівка, Максимільянівка, Георгіївка, Новомихайлівка.

На Шахтарському напрямку сили оборони відбили 4 атаки противника в районах західніше Старомайорського та південніше Урожайного Донецької області. Ворог завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Водяне Донецької області. Артилерійських та мінометних обстрілів російських окупантів зазнали понад 10 населених пунктів, зокрема Вугледар, Пречистівка, Золота Нива, Времівка, Старомайорське, Рівнопіль Донецької області.

На Запорізькому напрямку українські захисники відбили 4 атаки ворога в районах західніше Вербового та Роботиного Запорізької області. Артилерійських та мінометних обстрілів зазнали понад 20 населених пунктів, серед них Полтавка, Гуляйполе, Чарівне, Новоандріївка, Щербаки, Степногірськ Запорізької  області.

В зоні відповідальності ОСУВ "Одеса", на Херсонському напрямку артилерійських обстрілів противника зазнав обласний центр Херсонської області та райони населених пунктів Зміївка, Тягинка, Іванівка, Садове, Антонівка, Чорнобаївка Херсонської області.

Ворог не відмовляється від наміру вибити наші підрозділи з плацдармів на лівобережжі Дніпра. Так, протягом доби противник здійснив 11 безуспішних штурмів позицій наших військ.

Удари Сил оборони по ворожих позиціях

Упродовж доби авіація сил оборони завдала ударів по 5 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки російських загарбників.

Підрозділи ракетних військ завдали ураження по 1 пункту управління російських окупантів.

  • Сили оборони впродовж минулої доби відбили 76 атак росіян на 7 напрямках. Найбільше з них на Авдіївському - 27. Також ЗСУ знищили 780 загарбників, 38 бронемашин та 21 танк.
Теги:
Читайте також:
Київ
+19.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
7 червня
21:24
Огляд
Сховище ядерних відходів під вогнем: що відомо про унікальне ЦСВЯП біля Чорнобиля, яке атакували росіяни
21:13
Оновлено
футбольний матч Данія - Україна
Україна - Данія 1:2. Товариський матч зупинили через стан здоров'я Еріксена, який раніше пережив клінічну смерть
20:53
Вірменія
У Вірменії на парламентських виборах завершилось голосування. Зафіксована висока явка виборців
20:25
Ексклюзив
Fire Point провела перше успішне випробування керованої ракети FP-7.X для протибалістичного перехоплювача FREYJA
Авіаексперт Романенко пояснив логіку створення української балістичної ракети FP-9
20:00
OPINION
Народжений у печерах. Справжня й удавана історія "короля сирів"
19:37
Інтерв’ю
Там, де увага людей: церква має бути присутня якнайбільше в мережі інтернету, - отець Ростислав Пендюк
19:32
Ексклюзив
Ірина Геращенко
Сканування пальців, талон виборця з фотографією: Геращенко розповіла про перебіг виборів у Вірменії
19:30
Інтерв’ю
Путін та Сі Цзіньпін
Росія, Китай, Північна Корея та Іран утворюють вісь диктатур, - професор Ендрю Міхта
18:55
Дмитро Лубінець
З 2014 року 8,5 млн українців виїхали за кордон, — омбудсмен
18:44
Володимир Зеленський
Зеленський прибув до Британії, де планується зустріч зі Стармером, Макроном і Мерцом
18:41
Латвія
Латвія передасть Україні партію автівок, конфіскованих у п’яних водіїв
18:35
Огляд
Українські рукописи
Загублена манжета, масове ураження і клан Кеннеді – 5 книг про те, як керувати увагою
18:27
Огляд
Новий прем’єр Румунії та уродженець Одещини Еуджен Томак формує уряд: якою буде політика щодо України
18:17
Ексклюзив
Балістична ракета FP-7
Українська балістика проходить випробування, але проблеми з масштабуванням залишаються, - авіаексперт Романенко
18:15
Ексклюзив
Путін фактично намагається переграти підсумки Холодної війни, - Міхта
17:55
ТЦК
В Україні зафіксовано вже 4 випадки смерті мобілізованих у приміщеннях ТЦК, - Лубінець
17:25
хмарна погода, хмари
Грози, град та вітер: якою буде погода у понеділок
17:06
Оновлено
Росія вдарила по ядерній інфраструктурі України: дрон частково зруйнував сховище відпрацьованого палива
Дрон РФ влучив у сховище відпрацьованого палива на Київщині, удар розслідують як воєнний злочин
17:00
OPINION
Системно відкидаючи можливість зустрічі із Зеленським, Путін сам загнав себе в кут
16:51
дамба
Катастрофа на Кубані: річка прорвала дамбу
16:10
У Грузії за запитом ФБР затримали росіянку за обхід санкцій на авіазапчастини
У Грузії за запитом ФБР затримали росіянку за обхід санкцій на авіазапчастини
16:00
Інтерв’ю
Ральф Гофф
Найближчими місяцями в України козирів стане більше, - експрацівник ЦРУ Гофф
15:46
Фільм "Пасхальний день"
"Пасхальний день" про офіцерів ТЦК став найкращим європейським фільмом на фестивалі у Кракові
15:14
москва, кремль
У Кремлі заявили, що між Україною і РФ зберігаються "закриті контакти"
15:09
Ексклюзив
Благодійний забіг "Go to the Future-2026" у Києві зібрав близько 2000 учасників на підтримку ветеранів
Благодійний забіг "Go to the Future-2026" у Києві зібрав близько 2000 учасників на підтримку ветеранів
14:34
ССО уразили нафтобазу та морський термінал окупантів в Криму
За 200-250 км від фронту: ССО уразили нафтобазу та морський термінал окупантів в Криму
14:28
Прапор США
США планують використати заморожені активи Ірану на відновлення країн Перської затоки
14:00
випуск курсантів у ліцеї ім. Героїв Крут
136 майбутніх захисників України: у Львові відбувся особливий випуск Ліцею Героїв Крут
14:00
OPINION
Російська влада обіцяє економістам лісоповал
13:58
Україна НАТО
НАТО ледве відбило кібератаку за російським сценарієм, яку імітувала українська команда
13:22
Зеленський під час візиту до Швеції
"Перевищення захмарної наглості РФ". Зеленський заявив, що радіаційний фон після удару по сховищу у нормі
12:27
Франція
Військовий парад у Франції буде присвячений Україні, - Le Figaro
12:05
астероїд , космос
Наступного тижня поблизу Землі пролетить "потенційно небезпечний" астероїд
11:32
Оновлено
На фото: пожежа в районі окупованого населеного пункту Чистякове на Донеччині після удару Сил оборони України
Сили оборони вдарили по Чонгарі, нафтобазі в Криму і Зуївській ТЕС
11:01
OPINION
Як нам стати енергостійкою країною
10:13
Джо Байден
"Найбільш корумпований президент в історії": Байден розкритикував Трампа на партійному заході
10:00
Ексклюзив
росія проти НАТО
Співпраця Північної Європи, Балтії та Центральної Європи формує новий центр НАТО, - Міхта
09:56
На фото: важкий відновлювальний залізничний кран серії ЄДК-300 на залізничних коліях
Партизани "Атеш" провели диверсію на залізниці у Воронежі та знищили рідкісний відновлювальний кран
09:30
Оновлено
За добу на фронті відбулося 223 бої, Сили оборони ліквідували 1350 окупантів
09:15
Китай розгорнув морську операцію біля Тайваню у відповідь на японсько-філіппінські переговори
Більше новин