Зеленський закликав Путіна скерувати для перемовин з Україною делегацію з реальними повноваженнями

16 травня, 2025 п'ятниця
16:17

Президент Володимир Зеленський заявив, що Кремль відправив на переговори з Україною в Стамбулі делегацію дуже низького рівня, яка не ухвалює жодних рішень

Зміст

Про це він написав у telegram.

За його словами, Путін знехтував шансом здійснити реальні кроки для припинення війни.

"Цього тижня в нас був реальний шанс зробити важливі кроки до завершення цієї війни, якби тільки Путін не злякався приїхати до Туреччини. Я був учора в Анкарі – і дякую за участь і прийом президенту Ердогану – і був готовий до прямої зустрічі з Путіним в Анкарі чи в Стамбулі. І не просто до зустрічі, а щоб розв’язати всі важливі питання, на мою думку. Але він не погодився ні на що. Я маю на увазі Путіна", - зазначив Зеленський.

Попри те, що у складі російської делегації не було жодної людини з реальними повноваженнями, українська команда вирушила на перемовини, які, одначе, не дали жодного результату.

"Очевидно, що російська делегація, яка прибула до Стамбула, дуже низького рівня. У її складі немає жодної людини, яка справді ухвалює рішення в Росії. Попри це я направив нашу команду на чолі з міністром оборони України до Стамбула – хоча б для того, щоб з’ясувати, чи здатні ті росіяни справді щось вирішити", - написав президент.

Він закликав Путіна скерувати для перемовин з Україною делегацію з реальними повноваженнями.

"Україна готова зробити всі реалістичні кроки для завершення цієї війни. Я закликаю Путіна надати своїй делегації реальні повноваження", - наголосив Зеленський.

Переговори з РФ у Туреччині: що відомо

Під час нічного звернення 11 травня російський диктатор Володимир Путін заявив, що нібито налаштований на прямі переговори з українською стороною в Туреччині. Водночас він проігнорував ідею 30-денного перемир'я.

12 травня в уряді Німеччини заявили: якщо Росія не погодиться на припинення вогню в Україні до кінця доби, європейські партнери запустять процес підготовки нових санкцій. Натомість у Кремлі сказали, що "мова ультиматумів для Росії неприйнятна".

Радник глави офісу президента України Михайло Подоляк заявив, що Зеленський 15 травня в Туреччині не зустрічатиметься з будь-яким іншим представником РФ, крім диктатора Володимира Путіна. Пізніше сам президент підтвердив, що особисто полетить у Туреччину для зустрічі з Путіним.

Увечері 14 травня Російська Федерація оприлюднила склад своєї делегації для переговорів з Україною в Стамбулі. Очолив делегацію помічник російського диктатора Мединський.

Речник російського диктатора Дмитро Пєсков пізніше заявив, що Володимир Путін не буде присутній під час переговорів. Зрештою Путіна не було на перемовинах, а Зеленський після зустрічі з Ердоганом в Анкарі вилетів до Албанії.

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
10 липня
17:44
Естонія
Росія розгорнула інформаційну кампанію проти Балтії у відповідь на удари України по НПЗ, — розвідка Естонії
17:29
Лімін Ямаль, Іспанія - Франція, Євро-2024
Іспанія проти Бельгії: Анонс та розклад другого чвертьфіналу ЧС-2026 з футболу
17:25
PR
Відкриття укриття у лікарні м. Фастова
LEROY MERLIN UKRAINE та фонд Solidarity облаштували сучасне укриття у Фастівській лікарні
17:19
війна з росією
Українські FPV-дрони б'ють по цілях на 110 кілометрів. На фронті понад 80 штурмів від початку доби
17:08
Україна ЄС
Україна отримала підтримку послів ЄС на відкриття шостого кластера переговорів, — віцепрем'єр Качка
17:01
OPINION
Тінь нового Пригожина вже бродить по Росії
16:45
Україна Британія
Україна може отримати право витрачати частину €90-мільярдного кредиту ЄС на зброю з Британії, — Bloomberg
16:42
Огляд
Хто громив авто ТЦК у Львові: оператор дронів у ЗСЧ і військовий у відпустці
16:02
Оновлено
Микола Тищенко
У справі хабаря заставу за себе вніс сам Тищенко, а також фірма, пов'язана з розшукуваним екснардепом Онищенком
15:29
ДБР
Скандал з полком "Скеля": ДБР затримало військового за підозрою в насильстві над колегами
14:45
ураження суден "тіньового флоту" РФ в Азовському морі
Супутник зафіксував ураження суден "тіньового флоту" РФ в Азовському морі, – "Схеми"
14:43
Удар забрав 59 життів: заочну підозру отримали 5 військових РФ, які командували атакою "Іскандера" на Грозу на Харківщині 2023-го
14:09
купюра 2000 грн
В Україні вводять в обіг банкноту номіналом 2000 грн із портретом Василя Стуса
14:04
OPINION
Євроінтеграція. Чому ми маємо час лише до кінця 2027 року
13:56
Атака РФ на Київ 28 червня
ООН: У червні РФ убила 265 цивільних в Україні - це одна з найвищих цифр із 2022-го
13:50
Оновлено
Суд у справі Порошенка проти Зеленського
Верховний Суд відмовив Порошенку в задоволенні позову до Зеленського про скасування санкцій
13:41
логотип Української бронетехніки
"На коліна!": "Українська бронетехніка" показала відео побиття менеджера під час обшуків СБУ
13:26
Лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров
"Шанобливе ставлення до пам’яті жертв історичних трагедій має зміцнювати партнерство між Україною та Польщею": заява Меджлісу
13:19
OPINION
У війні на виснаження перемагає не той, хто захопить більше територій. Перемагає той, хто не здався першим
12:51
Евакуація мирного населення
На Дніпровщині ввели обов'язкову евакуацію ще з двох населених пунктів
12:36
Оновлено
Харківщина
Росіяни атакували Харківщину й Донеччину: відомо про загиблих, є постраждалі
11:55
Міністерство оборони України
Щоб масштабувати виробництво, українським компаніям відкрили доступ до військових технологій
11:09
Франція
Українські військові долучаться до параду в Парижі у День взяття Бастилії
11:01
OPINION
Глобальні "ждуни" і що з цим робити
10:34
Владислав Косіняк-Камиш
Міністр оборони Польщі критикам допомоги Україні: "Краще, аби наші Patriot збивали ракети РФ над Києвом, а не над Варшавою"
10:29
Кіліан Мбаппе
Визначився перший півфіналіст ЧС-2026: усі матчі 1/4 фіналу та сітка плейоф
10:03
валюта
Курс валют на 10 липня: скільки коштують євро та долар в обмінниках
10:00
Дональд Трамп
У Флориді перейменували аеропорт на честь Трампа
09:30
PR
Дитячий рюкзак як обрати
Як вибрати шкільний рюкзак: 7 головних критеріїв для батьків
09:26
Європарламент
Євродепутати закликали президента ФІФА скасувати допуск росіян до ЧС U-15
09:21
Дональд Трамп
У США звинуватили 8 осіб у підготовці нападу на турнірі UFC біля Білого дому в день народження Трампа
08:24
Оновлено
Meteor і Gripen
Gripen плюс Meteor. Швеція дозволила бити своїми ракетами по літаках Росії. Ворог втратив 1460 військових 9 липня
08:19
Мбаппе vs Хакімі
Франція знову здолала Марокко: результат першого матчу 1/4 фіналу ЧС-2026
08:06
Оновлено
Таганрог після атаки в ніч на 10 липня 2026
На важливих об'єктах у Таганрозі, Азові й Ільську спалахнули пожежі після атаки БПЛА: подробиці
08:02
OPINION
Напад на ТЦК. Політики думають про рейтинги і цим зраджують свою армію
07:44
Дональд Трамп
Ізраїль повідомив США про новий план замаху Ірана на Трампа, – WSJ
07:30
Огляд
Від "війни струмів" до легенд про "вільну енергію": 170 років Ніколі Теслі, чиї загадки досі не дають спокою людству
2026, четвер
9 липня
23:00
Оновлено
Наслідки удару по маршрутці у центрі Херсона
Атаки Росії 9 липня: У Херсоні окупанти вдарили по маршрутці, у Запоріжжі — по АЗС. На Харківщині обстріляли авто, на Донеччині — рятувальників. Є жертви
22:42
Володимир Зеленський перед зенітно-ракетним комплексом Patriot
Зеленський: Україна зацікавлена у співпраці з Mitsubishi щодо виробництва ракет Patriot
22:36
Лавров
Лавров заявив, що Росія воюватиме до повної капітуляції України
Більше новин