Ворог нарощує темпи наступальної операції. Основні його зусилля зосереджені на Ізюмському напрямку, додатково переміщено підрозділи повітряно-десантних військ та до 500 одиниць техніки, - Генштаб

28 квітня, 2022 четвер
07:30

Практично на усіх напрямках окупанти здійснюють інтенсивний вогневий вплив. Найбільша активність спостерігається на Слобожанському та Донецькому напрямках

Зміст

Про це передає Генштаб.

"Розпочалася шістдесят четверта доба героїчного протистояння українського народу російському воєнному вторгненню.Триває повномасштабна збройна агресія Російської Федерації проти України. Противник продовжує наступальні дії у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей та утримання сухопутного коридору з тимчасово окупованим Кримом", - йдеться в повідомленні.

У Генштабі наголошують, що ворог нарощує темпи проведення наступальної операції. Практично на усіх напрямках російські окупанти здійснюють інтенсивний вогневий вплив. Найбільша активність спостерігається на Слобожанському та Донецькому напрямках.

На Волинському та Поліському напрямках суттєвих змін у діяльності підрозділів противника не відзначено.

Шляхом утримання відповідного комплекту військ, ворог намагається забезпечити утримання резервів Збройних сил України на Сіверському напрямку та не допустити їх переміщення до Східної операційної зони.

На Слобожанському напрямку угруповання противника продовжує завдавати ударів та вогневого ураження артилерією по місту Харкову.

Основні зусилля окупантів зосереджені на Ізюмському напрямку. Силами наявних підрозділів противник намагається провести наступ у напрямках Сулигівка – Нова Дмитрівка та Андріївка – Велика Комишуваха. З метою посилення угруповання, що наступає, до міста Ізюм окупанти додатково перемістили підрозділи повітряно-десантних військ, а також до 500 одиниць техніки.

На Донецькому напрямку угруповання противника продовжує ведення активних дій на лінії зіткнення. Основні зусилля зосереджені на оточенні угруповання військ Сил оборони.

Для виконання зазначеної мети, на Лиманському напрямку, ворог покращив тактичне положення, намагається розвинути наступ на населений пункт Лиман. Загарбники проводять підготовчі заходи для форсування річки Сіверський Донець.

На Сєвєродонецькому напрямку ворог веде наступ на населений пункт Оріхове.

На Авдіївському напрямку, з метою захоплення Мар’їнки та Очеретиного, противник здійснює інтенсивний вогневий вплив. На Курахівському напрямку, за підтримки артилерії, окупанти ведуть наступ на напрямках Старомайорське – Велика Новосілка та Любимівка – Зелене Поле.

На Таврійському напрямку підрозділи противника продовжують проведення демонстраційних дій та маневрів з метою введення в оману та недопущення перекидання наших військ на інші напрямки.

Також окупанти продовжують використання аеродрому Мелітополь для базування та польотів літаків штурмової авіації Су-25, ударних вертольотів Ка-52 та транспортно-бойових Мі-8.

На Південнобузькому напрямку угруповання противника основні зусилля зосереджує на напрямках Херсон – Миколаїв та Херсон – Кривий Ріг.

Ворог у результаті штурмових дій закріпився в районі населеного пункту Таврійське, намагається здійснювати вогневе ураження по позиціях українських військ у районах населених пунктів Олександрівка і Нова Зоря. У районах населених пунктів Станіслав та Молодецьке нарощує підрозділи реактивної та ствольної артилерії.

З метою коригування та оцінки результатів вогневого ураження ворог провів повітряну розвідку в районі населеного пункту Затока.

За попередню добу, 27 квітня, підрозділами зенітних ракетних військ Повітряних сил та Сухопутних військ було уражено вісім повітряних цілей: один літак, одину крилату ракету та шість БПЛА оперативно-тактичного рівня.

"Російські окупанти продовжують зазнавати втрат і на суходолі. Тільки на території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбито шість атак ворога, знищено п’ять танків, одну артилерійську систему, двадцять дві одиниці броньованої техніки, один автомобіль та одну зенітну установку", - йдеться в повідомленні.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
 

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
10 червня
10:06
Ексклюзив
санкції проти рф
Політолог Телешун пояснив, як санкції ЄС можуть створити загрозу для режиму в Росії
10:02
Іван Вигівський
РФ почала вербувати дівчат для вбивств військових, - Вигівський
10:00
валюта
Курс валют на 10 червня: вартість долара в банках перетнула позначку 45 грн
09:24
Оновлено
За добу на фронті відбулося 234 бої, РФ втратила 1990 військових. Підсумки роботи Сил оборони 9 червня
09:19
Оновлено
Рятувальники ліквідовують наслідки ворожого обстрілу.
Росія атакувала Україну понад сотнею дронів: вдарила по Харкову та Одесі, є постраждалі та руйнування
08:51
зброя США
США завдають ударів по Ірану за збитий гелікоптер
08:49
патріарх Кирил
Патріарх Кирил, Мединський, Алекперов: ЄС готує проти поплічників Путіна санкції, які раніше блокував Орбан
08:45
Ексклюзив
Карта бойових дій за березень-травень
Росіяни воюють між собою через проблеми з комунікацією: Третій армійський корпус про Лиманський напрямок
08:03
OPINION
Україна не вступить в ЄС у 2027 році. Чи варто з цього робити трагедію?
07:57
Дмитро Лубінець
Лубінець розповів, про дзвінок Єрмака після звільнення, щоб підписати "меморандум"
07:55
Оновлено
Наслідки удару по Чебоксарам, Чувашія
У РФ під ракетною атакою опинився військовий завод у Чебоксарах, у Самарі горить НПЗ
2026, вiвторок
9 червня
22:56
Ексклюзив
грицак
Я хочу помилятися, але ця війна надовго, - історик Грицак
22:30
безпілотник, дрон
РФ перейшла на нові відеочастоти на "Молніях", детектори можуть їх пропустити, — Флеш
22:25
Ексклюзив
Криза навколо Тайваню найімовірніше припаде на кінець осені, — політолог Саакян
22:13
Оновлено
Серія вибухів у Росії: у Підмосков'ї ліквідовано посадовця міноборони, у Москві — вибух авто, у Дагестані — підрив газопроводу
22:02
Усик
Чемпіон світу з боксу Усик увійшов до рейтингу найвпливовіших людей у спорті за версією TIME
21:58
Ексклюзив
паливна криза в Криму
Дефіцит продуктів, паніка, зірваний курортний сезон: нардеп Чийгоз про ситуацію в Криму
21:44
Ексклюзив
ДСНС провела масштабні відкриті навчання у Черкасах
ДСНС провела масштабні навчання у Черкасах і презентувала Мобільний центр безпілотних систем
21:04
Ексклюзив
Між півднем України та Кримом є дві больові точки для ворожої логістики, - Лакійчук
20:52
До Коаліції за повернення українських дітей приєдналася Боснія і Герцеговина, - Сибіга
20:13
Норвегія
Норвегія виділить близько 100 млн євро на морські дрони для України
20:11
Дональд Туск
Польща має бути присутня на переговорах щодо України, — Туск
20:01
OPINION
НМТ з математики. Нам треба не в Європу, а back to USSR?
20:00
Володимир Зеленський
Україна доведе кількість ударів до 600 дронів і ракет, щоб Росія відчула війну вдома, — Зеленський
19:49
Зеленський та Путін
Лист до Путіна мав конкретну мету і вона досягнута, — Зеленський на саміті NB-8
19:39
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Німеччина дасть 300 мільйонів євро на чеську "снарядну ініціативу" для України
19:27
Володимир Зеленський
Зеленський: Україна має бути в НАТО, Європа не може захистити себе без неї
19:09
Володимир Зеленський
Росія змінює курс українських дронів, щоб посварити Київ із союзниками, — Зеленський
19:00
Огляд
Термін згорає: чого слід чекати, якщо не оцифрувати трудову книжку до 10 червня
18:57
Ексклюзив
НМТ
"Бажано, щоб на такому рівні математику знали всі": Петро Чорноморець про те, що 70% завдань в НМТ з програми до 6 – 7 класу
18:57
PR
ВБФ "АТБ" та U-Hearts об’єдналися, аби допомогти притулкам для тварин у прифронтових областях
18:36
Оновлено
прапор Азербайджана
Азербайджан повідомив про загибель ще двох своїх громадян після ударів по суднах в Азовському морі
18:31
Оновлено
МКС, Міжнародний кримінальний суд
Головного прокурора МКС відсторонили від посади через звинувачення у домаганнях
18:13
Кандидат на посаду нового румунського прем'єра відмовився від українського громадянства
18:05
Фінляндія
Військовий літак РФ вторгся у повітряний простір Фінляндії — берегова охорона завершила розслідування
17:46
нерухомість оренда
Верховна Рада ухвалила закон про зниження податку на оренду житла та комерційної нерухомості
17:33
евакуація
На Донеччині розширюють зону обов’язкової евакуації
17:25
Оновлено
Наслідки атаки РФ на Київ. 02.06.2026
Масований удар РФ по Україні 2 червня: 24 загиблих, понад 150 постраждалих
17:14
Латвія
Україна і Латвія уклали угоду Drone Deal щодо розвитку спільних оборонних спроможностей
17:01
OPINION
Стратегія розмитих дат: навіщо ворогу війна без фіналу
Більше новин