Проти участі атлетів з РФ та Білорусі на Олімпіаду об'єднались 35 країн

35 країн, включаючи США, Британію, Німеччину та Францію, виступила за недопуск росіян до Олімпіади у 2024 році – їх підтримав під час виступу на зустрічі і Володимир Зеленський

Про це повідомила міністр спорту Литви Юргіта Сюгздініене, інформує Reuters.

Цей крок посилює тиск на Міжнародний олімпійський комітет (МОК), який відчайдушно намагається уникнути бойкоту спортивної події через кривавий конфлікт, що розгортається в Україні.

"Ми йдемо в тому напрямку, що нам не потрібен бойкот, тому що всі країни одностайні", - сказала Юргіта Сюгздініене.

Свою позицію щодо відсторонення росіян та білорусів від Олімпіади підтримали провідні спортивні держави, зокрема Велика Британія, США.

"Ми знаємо, що 70% російських спортсменів – військові. Я вважаю неприйнятним, щоб такі люди брали участь в Олімпійських іграх у нинішній ситуації, коли чесна гра явно для них нічого не означає", - заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавскі після зустрічі з керівниками Чеський НОК.

Україна погрожувала бойкотувати Ігри, якщо змагатимуться російські та білоруські спортсмени. Такі погрози відродили спогади про бойкоти в 1970-х і 1980-х роках під час холодної війни, які все ще пригнічують МОК і він закликав Україну відмовитися від цього.

Однак міністр спорту Польщі Каміль Бортничук заявив, що бойкот поки не розглядається.

"Ще не час говорити про бойкот", — сказав він на пресконференції, зазначивши, що існують інші способи тиску на МОК, які можна спочатку вивчити.

За його словами, більшість учасників виступали за абсолютне виключення російських і білоруських спортсменів.

"Більшість голосів, за винятком Греції, Франції та Японії, були саме в такому тоні", - сказав він.

За його словами, компромісним рішенням може бути створення команди біженців, до якої увійдуть російські та білоруські дисиденти.

Аннет Треттебергстуен, міністр культури та рівності Норвегії, також сказала, що "занадто рано" думати про бойкот, але додала, що це "дивно та провокаційно", коли МОК розглядає можливість дозволу російським спортсменам брати участь у змаганнях.

"У російському контексті немає різниці між спортом і політикою, і будь-які спортивні виступи є чистою пропагандою", — сказав Треттебергстуен, – Сказати, що спортсмени повинні мати можливість змагатися як нейтральні... Нейтралітет неможливий. Це глухий кут".

Російське міністерство спорту не відповіло на запит про коментар. Представник НОК РФ сказав, що вони не будуть коментувати "тлумачення окремих учасників зустрічі, загальний зміст якої невідомий".

Їх підтримав президент України Володимир Зеленський, який виступив з заявою до учасників віртуального саміту міністрів спорту держав-партнерів.

"Поки Росія вбиває і тероризує, представникам держави-терориста не місце на спортивних та олімпійських змаганнях. І це не перекриєш якоюсь там удаваною нейтральністю чи білим прапором. Бо Росія тепер така, що все заплямовує кровʼю, навіть білий прапор", - сказав він.

Український лідер закликав світових лідерів зупинити агресію й "боротися проти тих, хто обирає для себе шлях терору".

"Чесність потрібна Міжнародному олімпійському комітету. Чесність, яку він, на жаль, загубив. Чесність, яка допоможе зупинити російський терор і наблизити мир", - наголосив Зеленський.