Інфографіка

Армія РФ втратила ще 7 танків, 23 артсистеми та 390 військових за добу війни в Україні, - Генштаб

24 вересня, 2023 неділя
08:12

За рік і сім місяців повномасштабного вторгнення РФ в Україну Сили оборони загалом ліквідували близько 275 850 окупантів. Протягом ще однієї доби війни ЗСУ закріплювалися на досягнутих рубежах біля Вербового Запорізької області

Зміст

Про це йдеться у ранковому зведенні Генерального штабу ЗСУ.

втрати росії станом на 24.09.2023

Загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 24.09.23 орієнтовно становили:

  • особового складу ‒ близько 275 850 (+390) осіб
  • танків ‒ 4662 (+7)
  • бойових броньованих машин ‒ 8914 (+2)
  • артилерійських систем – 6233 (+23)
  • РСЗВ – 789 (+0)
  • засобів ППО ‒ 531 (+1)
  • літаків – 315 (+0) 
  • гелікоптерів – 316 (+0) 
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – 4888 (+21)
  • крилатих ракет ‒ 1518 (+0)
  • кораблів/катерів ‒ 20 (+0)
  • підводних човнів ‒ 1 (+0)
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 8734 (+18)
  • спеціальної техніки ‒ 914 (+2)

Дані уточнюються.

ЗСУ закріплюються на досягнутих рубежах біля Вербового, ворог намагається повернути втрачені позиції

Так, за даними Генштабу, протягом минулої доби на фронті відбулося понад 20 бойових зіткнень.

В зоні відповідальності ОСУВ "Північ" на Волинському та Поліському напрямках оперативна обстановка залишається без суттєвих змін.

На Сіверському та Слобожанському напрямках противник зберігає військову присутність у прикордонних районах. Проводить активну диверсійну діяльність з метою недопущення перекидання наших військ на загрозливі напрямки, нарощує щільність мінно-вибухових загороджень вздовж державного кордону в Бєлгородській області.

В зоні відповідальності ОСУВ "Хортиця" на Лиманському напрямку Сили оборони успішно відбили атаки противника в районі Білогорівки Донецької області.

На Бахмутському напрямку противник намагався відновити втрачене положення в районі Кліщіївки Донецької області, але успіху не мав. Сили оборони продовжують штурмові дії південніше Бахмута Донецької області, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.

В зоні відповідальності ОСУВ "Таврія" на Авдіївському напрямку Сили оборони успішно тримають оборону на зайнятих рубежах, відбили атаки противника в районі Авдіївки Донецької області.

На Мар’їнському напрямку противник вів безрезультатні наступальні дії в районі Мар’їнки та Побєди Донецької області, де протягом минулої доби здійснив понад 10 невдалих спроб витіснити наші підрозділи із займаних позицій.

На Шахтарському напрямку наші захисники продовжують тримати оборону на зайнятих рубежах, захищають нашу землю від окупантів.

На Мелітопольському напрямку Сили оборони продовжують наступальну операцію. Зокрема, в районі Вербове Запорізької області витісняють противника із займаних позицій та закріпляються на досягнутих рубежах.

В зоні відповідальності ОСУВ "Одеса" на Херсонському напрямку Сили оборони ведуть контрбатарейну боротьбу, знищують склади забезпечення та наносять успішне ураження по тилах противника.

Росіяни 38 разів обстріляли територію України з РСЗВ

Ворог завдав 5 ракетних та 57 авіаційних ударів, здійснив 38 обстрілів з реактивних систем залпового вогню як по позиціях наших військ, так і по цивільних об’єктах нашої держави. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є загиблі та поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Авіаційних ударів зазнали Синьківка, Іванівка, Кислівка Харківської області; Невське, Білогорівка Луганської області; Серебрянка, Спірне, Веселе, Кліщіївка, Андріївка, Авдіївка, Мар’їнка, Вугледар, Урожайне, Старомайорське Донецької області; Роботине Запорізької області; Берислав, Козацьке, Миколаївка, Ольгівка, Львове, Наддніпрянське, Антонівка Херсонської області.

Під артилерійським вогнем опинилися понад 70 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей.

Сили оборони завдали 10 ударів по районах скупчення окупантів

Російські окупанти продовжують ігнорувати міжнародне гуманітарне право, обстрілюють не лише позиції українських військ, а й цивільну інфраструктуру населених пунктів, тероризуючи мирних жителів. Так, минулої доби РФ завдала чергового удару по Україні дронами-камікадзе типу "Shahed-136/131". В результаті бойової роботи протиповітряною обороною знищено 14 з 15 "шахедів".

Крім того, протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала 9 ударів по районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 7 - по зенітно-ракетних комплексах противника.

Також підрозділами ракетних військ уражено 1 район зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, 1 зенітно-ракетний комплекс, 8 артилерійських засобів та 1 радіолокаційну станцію противника.

  • Напередодні командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський заявив, що українські військові прорвали оборону російської армії біля Вербового Запорізької області.
Теги:
Читайте також:
Київ
+18.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
22 липня
21:47
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: Оцінити роботу Драпатого можна буде через 4-6 місяців
21:42
Консульство України у Познані
У Познані відкриють нове Консульство України
21:25
Ліндсі Грем під час останнього візиту до Києва
Зеленський планує поїздку до США на похорон Ліндсі Грема, — ЗМІ
21:02
Затримання російського судна з тіньового флоту
ЄС посилює тиск на російський тіньовий флот, — Каллас
20:52
Володимир Зеленський
Нове військове командування готує модернізацію Сил оборони України — Зеленський
20:45
Ексклюзив
У США назвали призначення Драпатого "монументальним тестом" для командування ЗСУ, - американіст Довгополий
20:39
Попри звільнення Сирського, мітинги у Києві та Львові тривають: учасники вимагають повернути Федорова
20:34
Зустріч Володимира Зеленського зі Стівом Віткоффом та Джаредом Кушнером
"Мир потрібен – мир з гідністю". Зеленський у Києві зустрівся з представниками Трампа Віткоффом та Кушнером
20:15
Ексклюзив
Михайло Драпатий
Європейські партнери не розуміють причин зміни уряду та керівництва ЗСУ, - журналістка Висоцька
20:10
Мадяр повідомив про ураження 13 енергооб'єктів у Криму та на ТОТ
20:01
OPINION
Чому Росія поквапливо продає своє золото
19:53
Габор Балінт Надь
Справа Ощадбанку. Генеральний прокурор Угорщини подав у відставку
19:52
Ексклюзив
Новий головком має прискорити технологічну трансформацію ЗСУ, - генерал-майор запасу Гаврилов
19:39
PR
Віталій Кіро
Віталій Кіро: Ера "живого" пошуку: як штучний інтелект перебудовує ринок нерухомості для кожного з нас
19:34
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Угорщина заблокувала затвердження переговорних кластерів для України та Молдови
19:17
НАБУ
Розкрадання 102 млн грн на захисті для танків. НАБУ та САП завершили розслідування гучної справи
18:59
кримінал
У Польщі судитимуть жінку за напад на українських підлітків біля басейну
18:53
Володимир Зеленський та Метью Вітакер
Зеленський зустрівся із Послом США при НАТО Метью Вітакером
18:52
Джеффрі Епштейн
У Франції знайшли мертвим пособника Епштейна, який вербував жінок
18:37
Трамп Інфантіно
Трамп хоче зробити голову ФІФА Інфантіно Генеральним секретарем ООН
18:17
США - Іран
США пообіцяли відповісти на атаки Ірану в Ормузькій протоці
17:58
Огляд
Володимир Зеленський призначив Олександра Поклада т.в.о. голови СБУ
Хто такий новий керівник СБУ Олександр Поклад і які ризики містить його призначення
17:52
Аналітика
Національний банк України
Під підозрою навіть фірми з надто молодими керівниками: банки отримали від НБУ нові критерії ризиків для фінмоніторингу бізнес-клієнтів
17:43
МВФ
В Україні можуть почати підвищувати тарифи на світло і газ уже з 2027 року, - МВФ
17:40
Оновлено
Атаки РФ 22 липня: на Одещині загинула жінка, на Київщині, у Харкові та Запоріжжі є поранені, на Чернігівщині знеструмлення
17:25
Війна з Росією
Швидкий "ХОТ ДОГ": новий перехоплювач вже збив 300 ворожих цілей. На фронті 79 боїв
17:05
OPINION
блог Тарас Шамайда
Чи поверне Зеленський Федорова у Міноборони
16:53
У Києві прощаються з журналістом "Українського радіо" Олександром Куцаком
16:35
Михайло Драпатий
Найближчим часом новий головнокомандувач розпочне кадрові зміни, - військовий аналітик Гетьман
16:30
Балістична ракета FP-7
Біля берегів Норвегії знайшли ймовірні уламки російської ракети
16:12
Новини компаній
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Wee
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Week: компанія підтримуватиме розвиток української модної індустрії
15:26
новини Закарпаття
У Києві оголосили підозру директору товариства через привласнення коштів на захист енергооб'єкта
15:13
Зеленський
Офіційно: Зеленський звільнив Сирського, Драпатого і Гнатова та призначив на нові посади Драпатого і Скибюка 
14:57
Віктор Орбан
Орбан оголосив боротьбу з "автократичним режимом" партії прем'єра Угорщини
14:47
прапор, кримскі татари, крим
Фундаментальна наука замість пропаганди: “Історію кримських татар” Возгріна перекладуть англійською
14:37
ілюстрація - соціологія, опитування
Опитування Rating Group: Залужний очолив рейтинг довіри українців, Федоров за тиждень наростив підтримку вдвічі
14:25
Марко Рубіо
Рубіо обговорить з Лавровим війну Росії проти України
14:12
танкер Veronica
Сили безпілотних систем уразили ще 13 суден РФ у межах операції "МоЛоЧКа"
14:01
OPINION
Призначення Драпатого: що далі?
13:48
Новонароджена дитина
У 2026 році в Україні на одного новонародженого припадає чотири померлих, – Опендатабот
Більше новин