Німеччина погоджується віддати Путіну Донбас заради власного спокою

2 липня, 2014 середа
22:44

Сьогоднішні чотирьохсторонні переговори в Берліні засвідчили, що в Європі готові закрити очі на існування підконтрольної Путіну квазі-держави в Донбасі аби лише уникнути прямого конфлікту з Росією

Зміст

Після двох днів відновлення антитерористичної операції на Сході України в Берліні відбулися переговори за участі глав МЗС України, Росії, Німеччини та Франції щодо мирного врегулювання ситуації на Сході України.

Дипломати зібралися у німецькій столиці на запрошення міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра, за що останній отримав щиру і недаремну подяку з вуст російського колеги Сергія Лаврова.

Як зазначили учасники переговорів, що відбулися за зачиненими дверима, було досягнуто «пакет домовленостей про перемир'я на південному сході України». «Думаю, спільними зусиллями ми зможемо відійти від ескалації конфлікту, яка відбувалася в останні дні… Берлінська конференція виробила заходи, які вказують шлях до сталого та взаємного припинення вогню», - прокоментував результати перемовин Штайнмайєр.

Всі ці пацифістські заяви свідчать лише про одне - найпотужніша країна ЄС прагне за будь-яку ціну заморозити конфлікт на Донбасі, аби позбавити себе необхідності вступати в жорстке протистояння з путінською Росією та вдаватися до санкцій третього рівня. Цей варіант, здається, повністю влаштовує і Путіна. Адже будь-яка «деескалація» ситуації на Сході України та продовження «переговорів» з терористами лише «легітимізує» терористичні «республіки» ДНР та ЛНР. А досягнення «стійкого припинення вогню» призведе до появи на теренах України підконтрольної Росії «квазі держави» у вигляді нового Придністров’я. Після чого Путнін у відносинах з Україною зможе змінити воєнну тактику на уже звичні газові та торгові війни.

За такого сценарію Німеччина, де путінське лобі дуже сильне, зможе, по суті підігруючи Путіну, зберегти обличчя в більш-менш цивілізованому вигляді, прикрившись пафосними заявами про необхідність миру. При цьому приводу запроваджувати нові санкції проти Росії, чого дуже і дуже не хоче пані Меркель, начебто і не буде, - війну зупинено, стабільність відновлено, а окупацію Криму Росії і так уже ніби й пробачили. Можна буде знову, як це було після вторгнення Росії в Грузію, потихеньку поновлювати співпрацю з агресором «на засадах взаємоповаги і партнерства».

До того ж, якщо вірити депутату німецького Бундестагу Марілуїзі Бек, російські дипломати високого рангу прямо шантажують німецьких колег, погрожуючи війною проти України у разі, якщо дієві санкції проти Росії все ж таки запровадять. «Мовляв, Росія у разі серйозних санкцій почуватиметься вільною у своїх діях і може вторгнутися на територію України. Якщо це дійсно так, то це багато що пояснює», - написала німецький парламентар.

Власне, німецька позиція логічна і зрозуміла. Навіщо встрягати в невигідну боротьбу та нести збитки від згортання співпраці з Росією заради якоїсь далекої України? Проблема лише в тому, що наша держава не перша з тих, що зазнали агресії з боку Росії. В Польщі та країнах Балтії, яким вже «пощастило» побувати в обіймах «русского мира», дуже добре розуміють, що замирити Путіна надовго не вдасться. Питання лише в тому, де саме російський вождь вирішить захистити соотєчєствєнніков населення наступного разу.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+24.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, п'ятниця
17 липня
12:56
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
У РФ на тлі паливної кризи фіксують рекордні темпи падіння рейтингу Путіна від початку війни 
12:55
Ексклюзив
Михайло Гончар, експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ"
Удари по нафтовій логістиці даються взнаки: РФ почала зупиняти свердловини, - Гончар
12:32
"Атеш" викрив великий логістичний вузол Чорноморського флоту РФ у Криму
12:16
ФСБ
ФСБ провалила секретний ШІ-проєкт "Павук", який мав аналізувати ЗМІ, протести та збирати досьє на людей
12:15
на фото Тарас Качка
Ексвіцепремʼєр з питань євроінтеграції Качка стане постпредом при ЄС
12:02
Ексклюзив
Ірина Фріз
Президент з подачі Єрмака підтримав Сирського, який перебуває в орбіті колишнього голови Офісу, - Фріз
12:01
OPINION
Конституція на картонці: чому українці знову вийшли нагадувати владі її межі
11:58
"Яхта Путіна" вартістю $135 млн тікає від українських дронів у Мурманськ під охороною кораблів ВМФ РФ
Яхти Путіна та шістьох російських мільярдерів одночасно перебувають біля узбережжя турецького Бодрума
11:54
Оновлено
Атака РФ 17 липня: Суми зазнали ударів КАБами, у Херсоні померла літня жінка, в Миколаєві через удар по порту двоє загиблих
11:37
Український Крим під російською окупацією
У Криму окупанти змушують жителів ставати на військовий облік, щоб отримати компенсації за відсутність води та світла
11:25
НБУ
НБУ збільшив кількість способів верифікації клієнтів з метою інклюзії
11:17
Ексклюзив
Путін і Лукашенко
Черниш назвав три передумови для відновлення переговорів з РФ у Стамбулі
11:04
Дональд Трамп
Скандал у Білому домі: оператор телесуфлера Трампа, маючи тексти президентських промов, міг заробити на ставках понад $100 тис.
11:01
OPINION
Народження Самопомочі 3.0
10:57
Meta сповіщатиме батьків про розмови підлітків із чатботом-ШІ про самогубство
10:24
Ексклюзив
Піррова перемога Сирського: воєнний оглядач Пехньо прогнозує його швидке звільнення
10:12
Нафтовий танкер Eagle S "тіньового флоту" Росії
Операція "МоЛоЧКа": 17 липня СБС уразили 12 суден тіньового флоту РФ у Чорному морі
10:02
валюта
Курс валют на 17 липня: скільки коштують долар та євро
09:49
Олексій Сухачов
"Ініціатива 143": вісім медіа оприлюднили розслідування про брата директора ДБР, публікацію якого заборонив Печерський суд
09:48
Дональд Трамп
Трамп звинуватив Китай у масштабному втручанні у вибори у США 2020 року, а розвідку - в приховуванні цього
09:20
Ексклюзив
Карта бойових дій за 18-25 квітня
Росія не полишає планів повністю захопити Донеччину, але ЗСУ зривають її наступальні дії, – 152-га ОЄБр
08:56
Сенат США
У Сенаті США є достатньо голосів на підтримку закону Грема про "пекельні санкції" проти РФ, – Axios
08:49
Оновлено
Росія атакувала Одесу ракетами 16 липня: двоє загиблих, серед поранених діти
08:39
Ексклюзив
Карта бойових дій
Росія стирає міста Донеччини, - начальник відділу комунікації поліції області Дяченко
08:39
вибух, ракетна атака
Після атаки дронів у Керчі спалахнули пожежі на залізничній станції, біля Коктебеля - в районі електропідстанції
08:11
Оновлено
Ворожі дрони перехоплюватиме "Кібчик". На фронті - 249 боїв. Підсумки роботи Сил оборони за добу 16 липня
08:05
Дональд Трамп
Трамп заявив про "потужну перемогу" над Тегераном, яку здобувають США
08:04
OPINION
Зеленський, Федоров, Сирський і всі, всі, всі...
07:29
росія, санкції
"Не можна водночас і заробляти на РФ, і мати мир": прем'єр Латвії розкритикував країни, які блокують новий пакет санкцій проти Росії
2026, четвер
16 липня
23:19
Оновлено
Матвій Пономаренко (на передньому плані), Динамо - Університатя Клуж, Ліга Європи
"Динамо" по пенальті здолало "Університатю Клуж" у кваліфікації Ліги Європи
22:19
Оновлено
Тимур Ткаченко
Зеленський звільнив голову Київської МВА та очільників Київської і Миколаївської ОДА
22:13
Андрій Єрмак
Єрмак зустрічався з Сирським після відставки Федорова, – ЗМІ
22:05
Сергій Корецький провів перше засідання нового складу уряду
Корецький провів перше засідання нового складу уряду
21:29
Ексклюзив
Микола Княжицький
"Ми давно не вороги": Княжицький закликав Зеленського та владу до об'єднання з опозицією
21:13
Володимир Зеленський
Зеленський назвав головним завданням нового уряду проходження зими
21:01
Ексклюзив
Володимир Гаврилов
Передача Україні ліцензії на PAC-3 стане проривом: Гаврилов пояснив, як можна швидко налагодити виробництво ракет
20:38
Бронювання військовозобов'язаних працівників
В Україні запрацював Координаційний центр з організації бронювання військовозобов’язаних
20:34
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Не хотілося б втрачати цінний кадр: Данилюк-Ярмолаєва оцінила призначення Хмари
20:01
OPINION
Про шрифт на банкноті зі Стусом
20:01
Саміт НАТО-2026
Перед самітом НАТО в Анкарі оголошували повітряну тривогу через російську ракету, - Spiegel
Більше новин