Нейминг, брендинг и национальная идея

Олег Хомяк
8 липня, 2014 вiвторок
10:33

Война имен, война смыслов, война за место на полке сознания.

Зміст

"Россия" используется для обозначения двух реальностей. России - как культурно-исторической общности, русской культуры, имеющей свою естественную географическую локацию. И - Российской империи, которая выросла на фундаменте естественной России - Московии. Потому-то у соседей кризис, кризис мировозренческий, кризис смыслов... Империя должна рухнуть, но это переживается как крах России. Именно империя паразитирует на титульной нации.

С Украиной ситуация обратная. Насильно переименовали - забрали имя Русь, Украйна и нарекли Малороссией. Уничтожение идентичности. Ибо известно -- имя отражает суть. Ну а "Малороссия" подтверждает существование Великой России... Самостоятельный путь Украины окончательно рушит идею империи. Есть не одна Русь. И не один вариант пути Руси.

Потому то Путин ТВ начинает "кромсать" Украину на уровне имен и смыслов. Не Украина, а Новороссия и Галиция. Ну или попытки оживить "Малороссию". Не украинцы, а русские с испорченым языком и бандеровцы- галичане.

И удивительные результаты работы товарищей - смыслопользователей с Востока. Несколько сотен тысяч, если не миллионов людей в Украине и несколько десятков миллионов в России реально живут в мире фашистской агрессии и войны за Отечество. Такие результаты, с одной стороны обнадеживают - в смысле доступных нам возможностей по влиянию на массовое сознание. А другой стороны, как говорил Остап Бендер, "после знакомства с Вашим делом, я потерял веру в человечество".

Война имен, война смыслов, война за место на полке сознания.

Брндинг, нейминг - не только забава бизнесовая, но и политическая. Ну а по сути, корни ритуалов имянаречения - магические, духовные.

Разведчики или шпионы, ополченцы или террористы и т.д.

Мы живем в мире смыслов, не замечая, что смыслы тоже создаются и разрушаются. 
То, что многих интересует - "личностный рост" есть изобретение 50-60 годов, американский креатив. Раньше был путь к Богу, путь к власти, просто жизнь.
Энгельс писал, что "брак по любви" это изобретение 19 века.

Вот вопрос: это мы развиваемся, или мы просто поспеваем за изменяющимися смыслами? Кто-то отстает и хиреет (многие советские граждане так и не смогли перестроится от совместного советского труда на частную инициативу и творчество), кто-то адаптируется, а кто-то и сам способствует, оказываясь" на волне и на вершине".

В этом ключе - переосмысление, это когда одни и те же события мы начинаем рассматривать через "фильтры" других смыслов. Вопрос, правда остается: мы сами переосмысляем, или просто нами переосмысляют?

Да и кто их, эти смыслы, изменяет? 

Возвращаясь к Украине. В ситуации хаоса и семантического беспредела, самое время начать утверждать новое имя, новый бренд, новое видение. Все очень подвижно и отзывчиво. Но невозможно только определить и осмыслить себя, не осмыслив соседей, и тех, кто не совсем соседи.

События 15-16-17 веков рисовали образ воинственной и свирепой Украины. Гоголь изобразил уже уснувшую Украину, видящую сны про чертей, ведьм и казацких потомков. 20 век - полусон, то сон, то прояснение. Санкции за попытки пробуждения были масштабные, один Голодомор чего стоит.21 век - как-то настойчиво, падая, но вставая. Это как, когда спал в неудобной позе, после пробуждения руки - ноги затекли и плохо слушаются. Но пробуждение как-то стремительно идет..

Так что мы в начале рождения нового мифа, новой мифологии. Ну и наблюдаем драматический крах старого мира...

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
12 липня
13:20
У ПК "Захід" показали миті перед бойовим вильотом МіГ-29
Польща готова допомогти Україні з модернізацією МіГ-29, - Косіняк-Камиш
12:29
Оновлено
Ліндсі Грем
Помер відомий сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який був активним прихильником України. Деталі
12:23
ІТ технології
Австралія випробовує дрон, створений на основі бойового досвіду України
11:27
комплекс С-400
У Конгресі США заявили, що проблемою продажу F-35 Туреччині досі залишається доля С-400
11:00
OPINION
Про кейси Fair Point, Вирію та Української бронетехніки
10:23
Оновлено
Атака РФ на Кропивницький
Удари РФ по Україні. Дрони атакували цивільних та інфраструктурні об'єкти у кількох областях: є загиблі та поранені
10:19
Гаррі Кейн, Нідерланди - Англія, Євро-2024
Англія та Аргентина перемогли суперників в 1/4 фіналу ЧС-2026 та вийшли у півфінал
10:14
обстріли рф
Україна вдарила по Сизранському НПЗ у РФ, уразила 10 танкерів і 4 пороми в Азовському морі, - Генштаб
09:12
Ексклюзив
Володимир Путін
Морозов: До кінця 2026 року перед російськими елітами постане вибір — самогубство Росії або ліквідація Путіна
09:02
Ексклюзив
Віталій Портников
Всі бояться чомусь казати, що треба було знижувати призовний вік, а не підвищувати до 60 років, - Портников
08:55
Оновлено
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн"
Росія представила розвідувальний дрон "Сатурн", на фронті 215 боїв та мінус 1320 окупантів. Головне за добу війни 11 липня
08:54
Оновлено
Азовська Чорнобаївка
Азовська Чорнобаївка: уражено 35 суден тіньового флоту: за ніч ще 14. 7-й корпус ДШВ матиме ударні дрони FP-2
08:35
Оновлено
Ліонель Мессі, збірна Аргентини, ЧС-2022
Англія, Аргентина, Іспанія і Франція - відомі всі пари 1/2 фіналу ЧС-2026: результати усіх матчів 1/4 та сітка плейоф
08:03
OPINION
Як боротися з ухилянтами. Все придумали до нас
07:31
Ексклюзив
Якою була Полтава 100 років тому: 46 архівних фотографій у русі
2026, субота
11 липня
22:08
путін
Стратегічна позиція Росії погіршується, але Путін все одно не здається, — WSJ
22:01
Таємнича недуга дипломатів та шпигунів: США вперше виплатили $3 млн компенсацій за наслідки "Гаванського синдрому"
21:56
Пьотр Лукасевич
"Ми виправляємо історію, спокутуємо давні злочини, створюючи сучасні союзи", - посол Польщі в Україні
21:44
Володимир Зеленський
Керівники двох підприємств порушили закон і рішення Ставки, розмістивши склад зброї у Вишневому, — Зеленський
21:11
Лінда Носкова стала чемпіонкою Вімблдону-2026
Лінда Носкова, яка перемогла Марту Костюк у півфіналі, стала чемпіонкою Вімблдону-2026
21:08
"Гідне вшанування пам’яті кожної жертви є нашим спільним обов’язком", - посол України у Польщі
20:54
кримінальні серіали
Подружжя російських шпигунів, яке коригувало удари по Одесі, посадили на 15 років
20:47
Ексклюзив
Володимир Путін
Морозов: Путін піднявся в цій війні на останній поверх, далі йому видертися - нереалістично
20:43
Ексклюзив
Віталій Портников
Є маса проблем, які потрібно усвідомити: Портников про мобілізацію в Україні
20:40
мзс Росії
Три балтійські країни оголосили МЗС РФ демарш через фейки про надання ЗСУ повітряного простору для запуску дронів
20:24
Дональд Туск
"Пам’ять не може бути знаряддям ненависті", - Туск
20:22
Ексклюзив
Аркадій Мільман
Путін у складній ситуації, залишилося зовсім небагато, але значною мірою воно залежить від Трампа, - Мільман
20:13
СБС заявили про ураження 76 суден "тіньового флоту" РФ за шість діб. З них 28 – за одну ніч
20:01
OPINION
Якщо війна триватиме вічно...
19:50
американські системи ППО Patriot
США можуть повчитися в українців, як швидше виробляти Patriot, — конгресмен Маккол
19:34
Оновлено
США - Іран
Іран має публічно відмовитися від атак в Ормузькій протоці: новий дедлайн США
19:18
ЗСУ вперше застосували НРК для наступу на Оріхівському напрямку
Міноборони РФ заявило, що ЗСУ вперше застосували НРК для наступу на Оріхівському напрямку
19:01
протез
Шлях після поранення: у чому проблема державного протезування та як бійці адаптуються після реабілітації
18:55
Оновлено
наслідки удару по Сумах 11 липня 2026
Атаки РФ на міста України 11 липня: в Одесі й Сумах загинули люди, зросла кількість постраждалих
18:27
Гравець збірної ПАР Джейден Адамс помер у 25 років через кілька днів після участі у ЧС-2026
Через кілька днів після участі у ЧС-2026 помер 25-річний гравець збірної ПАР Джейден Адамс
18:06
Оновлено
Командир 155 механізованої бригади Станіслав Лучанов
Командир 155-ї бригади Лучанов зник після підозри бійців у викраденні людей. ОК "Північ" підтвердило самовільне залишення служби
17:59
логотип Української бронетехніки
"Українська бронетехніка" відкинула звинувачення СБУ і заявила про тиск на компанію
17:39
Фільм українського режисера Євгенія Леоновця "Інтроверсія: Хто я?" отримав нагороду на фестивалі в Іспанії
Фільм українського режисера Євгенія Леоновця "Інтроверсія: Хто я?" отримав нагороду на фестивалі в Іспанії
17:35
Огляд
Самотній мисливець, сталінська пітьма і бридке слово на "к" – 5 книг жанрової майстерності
17:01
OPINION
Як працюють "мережі ухилянтів"
Більше новин