У Польщі вперше напали на процесію зі вшанування Січових стрільців

26 червня, 2016 неділя
21:52

У Перемишлі на південному сході Польщі відбулася спроба перешкодити процесії греко-католиків і православних, які після панахиди за українськими героями йшли з собору на місцевий військовий цвинтар

Зміст

Про це повідомляє "Польське Радіо"

Поліція Перемишля запевнила, що не було необхідності застосовувати силу. Учасників процесії відділили від осіб, які намагалися перешкодити урочистостям. Як повідомлено, порушники порядку не ідентифікуються з жодною організацією.

"Мотиви їхньої діяльності встановлюються. Якщо виявиться, що відбулося порушення закону, їм поставлять закиди", - заявила речниця поліції, підкомісар Боґуслава Себастіанка.

За словами голови Об’єднання українців у Польщі Петра Тими, який був присутнім під час події, серед нападників були особи у футболках Всепольської молоді. Вони вигукували образливі гасла на адресу учасників процесії.

"Урочисті заходи, приурочені нашим героям, Січовим стрільцям, сягають 20-х років минулого століття, з перервою у період Польської Народної Республіки. Ніколи, однак, вони не викликали контроверсій. Лише тепер деякі середовища, цинічно використовуючи факт, що на цьому цвинтарі є могили членів УПА, намагаються викликати польсько-український конфлікт", - зазначив Тима.

Він також додав, що ці могили знаходяться там абсолютно легально.

Інший очевидець сказав про силові сутички: нападники почали шарпанину з кількома учасниками процесії; одного з них, чоловіка віком 60 років, побили й розірвали йому сорочку.

За словами свідка, серед нападників були місцеві хулігани, так звані псевдовболівальники, та особи, які ідентифікуються з середовищем націоналістів. У них були транспаранти: "Бандерівці та їхні прихильники - геть із Польщі" і такі, що стосувалися Волинської трагедії.

Теги:
Читайте також:
Київ
+23.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
25 червня
20:51
Італія та Франція блокують заборону в'їзду до ЄС для росіян, що воювали проти України, — Bloomberg
20:26
Ексклюзив
Дональд Трамп
США швидко зрозуміли, хто має карти: "травму Ірану" можуть закрити успіхом України, - Веселовський
20:26
Володимир Зеленський
Зеленський затвердив СБУ 40-денну операцію впливу на Росію для спонукання до миру
20:01
OPINION
Інформаційний вимір демократії
19:35
Ексклюзив
податки
ЄС не вимагає підвищення податків для ФОПів, головною проблемою є тіньова економіка, - радниця віцепрем'єр-міністра з питань євроінтеграції Лобунь
19:31
Дмитро Козюра та Василь Малюк
Справа "Щур": екскерівник штабу АТЦ СБУ Дмитро Козюра отримав довічне ув'язнення
19:27
Ексклюзив
Олександр Лукашенко
У Лукашенка два шляхи: роль Муссоліні при Путіні або сценарій Франциско Франко, - Саакян
19:08
морський дрон Magura V5
США вперше випробували українські ударні морські дрони Magura на таємних навчаннях на Філіппінах, — Bloomberg
19:07
OPINION
Динамічний рух у залаштунках міжнародної політики повинен мати чіткі і непорушні кордони національної гідності
19:00
Білорусь розбудовує військову інфраструктуру біля кордону з Україною, а в Криму поглиблюється криза: дані розвідки
18:49
Командир штурмового полку "Скеля" Юрій Гаркавий
Командира полку "Скеля" Гаркавого відсторонили на час розслідування
18:46
Огляд
Дно для Трампа: як забаганка президента США перефарбувати Дзеркальний басейн перетворилася на національний скандал
18:22
Оновлено
Конференція з відбудови України у Римі
Перший день конференції з відбудови України в Гданську: яких результатів вдалося досягти і через що сперечались
18:11
Оновлено
ДБР
Резонанс довкола штурмового полку "Скеля": ДБР почало розслідування, омбудсмен – перевірку. Позиція Сухопутних військ
18:09
Світовий банк
Україна підписала зі Світовим банком угоду на $3,39 млрд на полях конференції у Гданську
17:43
Марко Рубіо
"На Алясці не було жодної угоди щодо України": Рубіо відкинув претензії Кремля щодо саміту Трампа і Путіна
17:31
Оновлено
Кінбурнська коса
На Кінбурнській косі підняли прапор України, тривають бойові дії. На фронті від початку доби відбулося вже понад 80 зіткнень
17:17
Ексклюзив
У Києві вперше провели військовий K9-забіг DRYLAND CANICROSS
У Києві вперше провели військовий K9-забіг із службовими собаками — встановлено рекорд України
17:02
OPINION
Чому кінець світу — це тільки початок
16:55
Олександр Лукашенко
Лукашенко заявив, що зустрічався з представниками Зеленського, й наголосив, що Білорусь проти втягування у війну
16:50
Франція затримала другий танкер "тіньового флоту" Росії за місяць
Франція затримала другий танкер "тіньового флоту" Росії за місяць
16:18
Україна НАТО
У НАТО заявили, що Україна переломила хід війни, й закликали партнерів скористатися відкритим вікном можливостей
16:09
Ексклюзив
Вимоги ЄС не призведуть до зникнення українських товарів з полиць, - радниця віцепрем'єр-міністра з питань євроінтеграції Лобунь
15:52
Уряд передав в управління Укрзалізниці три арештовані тепловози Білорусі
Уряд передав в управління Укрзалізниці три арештовані тепловози Білорусі. Вони вийдуть на українські колії
15:41
Оновлено
фахівець з розмінування
Після того, як на Херсонщині РФ убила двох фахівців NPA, організація призупинила всі програми з розмінування в Україні
15:34
Дмитро Пєсков
Apple видалила всі додатки VK з App Store — Пєсков порадив росіянам "переходити на Android"
15:29
спека у Європі
Що їсти, пити та носити під час спеки: поради сімейної лікарки
14:30
ЧС-2026, чемпіонат світу 2026 з футболу, ФІФА
Момент істини Швеції та прощання з американською мрією Туреччини: розклад матчів та трансляцій вирішального туру на 25-26 червня
14:24
Оновлено
землетрус
У Венесуелі сталися два найпотужніших за понад сто років землетруси: 164 загиблих, ще близько тисячі постраждали
14:02
Ексклюзив
Економічна серцевина переговорного процесу: що принесуть Україні 2-й та 3-й кластери євроінтеграції
14:01
OPINION
Є ризик програти перемогу...
13:59
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Україна отримала 3,2 млрд євро від Євросоюзу
13:58
Ексклюзив
Наріман Джелял
Росіяни почувають себе у Криму дуже дискомфортно, - Наріман Джелял
13:48
видобуток нафти, нафта
Ціна на нафту повернулася до довоєнного в Ірані рівня
13:46
PR
Як повернутися з СЗЧ - поради Азову
Повернення з СЗЧ 2026: як знову стати до лав війська
13:37
цензура
У Росії вирішили зібрати в закритий архів всю "деструктивну літературу"
13:19
Огляд
Україна ЄС
У першому транші допомоги від ЄС не буде грошей на дрони: на що можна використати виділені €3,2 млрд
13:16
Олександр Сирський
Білорусь спрощує пропуск українців до лісів, Сирський анонсував нові бригади на півночі
13:00
Чемпіонат світу 2026 з футболу, ЧС-2026 з футболу
У трьох групах визначились переможці: який вигляд мають турнірні таблиці ЧС-2026 після 3-го туру
12:49
Ексклюзив
Конференція Гданськ
Основне призначення конференції у Гданську не розрулювати двосторонні суперечки, а вести глобальну дискусію на тему розвитку України, - політолог Сушко
Більше новин