Огляд

АллатРа – секта імені Путіна, яка пустила коріння в Україні

Тетяна Яворська
9 листопада, 2023 четвер
14:48

1 листопада СБУ розпочала обшуки по всій Україні у членів новітньої релігійної секти, яка поширювала проросійські наративи та вірила в божество, біографія якого точно збігалася з життєписом Путіна

Раніше до СБУ, РНБО та Мін'юсту з проханням перевірити діяльність АллатРа звернулася народна депутатка Інна Совсун, наголошуючи на тому, що організація здійснює антидержавну діяльність і на неї відкриті кримінальні провадження. А 9 листопада Слідство.Інфо повідомило, що Мін'юст подав позов до суду з вимогою заборонити секту АллатРа.

Еспресо розповість вам детальніше, що це за організація, як вона з’явилась в Україні, хто її члени та чим вони займались.

Про що в статті:

 • Хто і коли створив секту АллатРа в Україні
 • Що таке АллатРа
 • У що вірять члени АллатРа
 • Московський слід АллатРа
 • Як АллатРа здобуває прихильників
 • Хто є членами секти в Україні та світі

Коли та де створена АллатРа

Рух АллатРа заснований в Україні донеччанами Галиною Яблочкіною (вона ж авторка книг під псевдо Анастасія Нових) і лікарем Ігорем Даниловим ще у 2014 році. Втім фактична діяльність розпочалась у 2010 році. Перед цим вони активно рекламували свою діяльність і промотували друковану літературу.

Упродовж 2016-2018 років до секти долучились нові прихильники в соціальних мережах та на поодиноких конференціях по різних містах України. Вже у 2019 році цей рух почав використовувати для реклами білборди, пресу, та ютуб-канал "АллатРА-ТВ"

Що таке АллатРа

Самі про себе члени релігійної групи говорять як про міжнародний громадський союз, який діє поза політикою та поза релігією, які прагнуть застосувати свої найкращі якості на благо суспільства.

Втім релігієзнавці вказують на те, що це псевдонауковий деструктивний культ, спрямований на руйнування соціальних структур, культури, порядку, сім'ї, особистості та суспільства в цілому, який практикує приховане психологічне насильство над своїми послідовниками.

У що вірять члени АллатРи

Особливу увагу АллатРа приділяє пропаганді псевдонауки й теорії змов за участю іншопланетян і таємних впливових еліт, які приносять в жертву дітей. У книгах, що їх розповсюджує організація, чимало місця посідають езотерика та конспірологія.

"Світом керує таємний світовий уряд – архонти. Це світове зло. Архонти створили історію, встановили існуючий світовий лад, керують народами, впровадили релігії, поширюють хвороби. А зараз архонти готують третю світову війну. ООН та Ліга Націй відповідають інтересам архонтів, а НАТО – їхній "хлист" (батіг)", – йдеться в літературі, яку розповсюджує АллатРа.

У матеріалах, які читають та поширюють члени секти, йдеться про боротьбу з ордами сатаністів з Альфа Центаври, які хочуть знищити людство за допомогою мікрочипів. Створена власна міфологія, в якій згадуються і Шамбала, і Атлантида, Гіперборея, прибульці, піраміди, шумери, стовбурові електрони, демони, космічні потоки тощо.

На ці теми записує численні інтерв'ю також і один з засновників АллатРи Ігор Данілов, колишній шахтар з Макіївки, а нині духовний пророк, якого називають "святим духом", "архангелом Гавриїлом", "посланцем Аллаха імамом Махті". Упродовж кількох місяців він провів десятки програм. Одна з останніх, під назвою "Відповідальність за зраду", відбулась 19 жовтня та має вже 15 тисяч переглядів. Загалом YouTube-канал "АллатРа ТВ" має майже півмільйона підписників. Крім цього каналу, є ще декілька схожих ютуб-каналів і безліч сторінок  різних представництв руху в соцмережах. Скрізь головною публічною особою виступає Ігор Данілов.

аллатра

Фото: facebook/sovsun.inna

 

Як стверджують ЗМІ, у Данілова є офіс на території Києво-Печерської лаври.

Організація АллатРа заснувала рух "Благотворче суспільство". Його учасники закликають поширювати інформацію з метою "вийти з усіх криз мирним шляхом"  і завадити "самознищенню людства".

Релігієзнавці вказують на те, що історія АллатРи нагадує відому в 1990-х роках організацію "Біле братство", що пропагувало подібну ідеологію – самовдосконалення, пізнання себе та інші психологічні прийоми впливу на свідомість мас. Дійшло до того, що учасники цієї організації планували вчинити масове самогубство у Софійському соборі. Спецслужби вакханалію припинили, а найактивніших членів арештували.

Московський слід АллатРи

Цікаво, що через кількадесят років засновницю "Білого братства" журналістку Марину Цвігун виявили в Москві, де вона змінила ім'я та прізвище на Вікторію Преображенську. В Москві жінка не соромилась критикувати Помаранчеву революцію, Революцію гідності, а президента-втікача Віктора Януковича активно підтримувала.

У 2016 році видання "Дзеркало тижня" припустило, що до діяльності  АллатРи має стосунок Марина Цвігун, або, як вона ще тоді називалась, Марія Деві Христос. У матеріалі також згадується, що підтримку Цвігун надавав екскерівник так званої ДНР нині мертвий Олександр Захарченко.

Проросійська лінія чітко прослідковується в діяльності організації. І справа навіть не в російськомовності літератури (прихильники АллатРи, які все життя спілкувалися українською, часто переходять на російську). Члени секти АллатРа також влаштовували телемости з Росією, на яких запрошували до розмови пyтiнicтів та депутатів від "Єдиної Росії".

Агресію РФ проти України лідери організації намагаються коментувати, використовуючи розмиті формулювання – "нас штучно поділили на держави, національності, раси".

У проповідях АллатРи фігурують тези про слов'янську єдність, "особливий слов'янський менталітет". Крім того, вказує у своєму дописі, присвяченому діяльності секти депутатка Інна Совсун, її представники несуть благу вість, що світ врятує Номо – слов'янський лідер, який походить зі спецслужб. У книжці "Перехрестя. Споконвічний Шамбали" біографія персонажа Номо викладена у позитивному образі, написано, що він приведе цивілізацію до процвітання. "Його біографія підозріло точно збігається з біографією Пyтiнa", – пише народний депутат. 

аллатра

Фото: facebook/sovsun.inna

 

Український центр аналітики та безпеки  ще у лютому 2021 року стверджував, що АллатРа треба заборонити як інформаційний проєкт Кремля, котрий просуває відверто проросійські наративи.

Як АллатРа здобуває прихильників різними шляхами

Окрім великої кількості друкованої літератури, АллатРа активно розміщує зовнішню рекламу, займається промоцією в соціальних мережах, а також секта створила власний канал "АллатРа-ТВ".   

Останнім часом секта АллатРа показово відмежовується від політики й релігії, роблячи акцент на інших темах. Члени організації називають себе "Благотворчим суспільством" і кажуть, що прагнуть лише вдосконалення світу.

Ще один акцент "Благотворче суспільство" робить на зміні клімату, заперечуючи вплив людства на нього. На думку організації, зміни клімату зумовлені циклічними природними процесами тривалістю 12 тис. років, тому їх можна передбачити й запобігти шкоді. З цією тезою активісти спільноти навіть вже встигли піти в маси, одягнувши на себе брендований одяг з написами "Благотоворче суспільство" та роздаючи друковану продукцію.

Фото: facebook-сторінка Лари Поліщук

"Уже немає людей, які не бачать, наскільки критично змінився клімат. На сьогодні наш головний ворог – це клімат! Ворог всього людства і справитися з ним ми можемо тільки разом. Кліматичний цербер набирає оберти і його апетит зростає з кожним днем… Міжнародний проєкт "Благотворче суспільство" пропонує реальний вихід, але ще не всі люди знайомі з проєктом, на жаль. "Благотворче суспільство" – це твоє щасливе майбутнє, це майбутнє твоїх дітей", – пише волинська психологиня Лара Поліщук і кличе перейти по посиланню, довідатись рецепти запаморочливого успіху вже у найближчому майбутньому.

Про те, що секта АллатРа і, зокрема, "Благотворче суспільство" розпочали новий виток своєї діяльності, декілька днів тому писала нардепка Інна Совсун. Вона каже, що вже знає декілька прикладів, де довірливі люди піддаються під небезпечний вплив. Користувачі в коментарях зазначають, що навіть були факти намагання секти зайти зі своїми промовами у навчальні заклади. Крім того, вони встановлюють білборди на дорогах України.

Фото: facebook.com/sovsun.inna

 

Також у коментарях під дописом Совсун користувачка Інна Скаржинська, яка є президентом у ГО "Всеукраїнська академія автентики" пише, що з необережності дала їм інтерв'ю.

аллатра

Фото: facebook/sovsun.inna

 

"Мала необережність, за порадою знайомої, дати їм інтерв'ю давно колись. Їх розмах вражає. Я одразу зрозуміла, що це секта. Звичайно корені з Росії, бо вони пропагують книжки "Анастасія" почитати. Довго потім дзвонять, не відпускають, цікавляться життям. Але я не знала, що "Благотворче суспільство" - то їхні ідеї. То капець просто, як пропаганда діє на усіх рівнях", - писала жінка.

Фото: facebook.com/sovsun.inna

 

Відомі прихильники АллатРи в Україні та світі

За даними ЗМІ, до діяльності АллатРи залучались родичі високопосадовців українських правоохоронних і розвідувальних органів. Тут згадують, що одним із лідерів руху був Олег Кулініч, голова СБУ в Автономній Республіці Крим, звинувачений у державній зраді України на користь Росії.

Інтерв'ю телеканалу "АллатРа-ТВ" дала також колишня народна депутатка Надія Савченко, яка зазначила, що "дуже хотіла б, щоб АллатРа мала центральний канал в Україні".

Міський голова Коростеня Володимир Москаленко і взагалі розпорядився встановити в центрі міста пам'ятник АллатРі.

"Ми з задоволенням будемо представляти АллаРу як колективний член", – зазначив мер від імені міста.

аллатра

Фото: facebook/sovsun.inna

 

Учасником секти є Євген Мураєв, проросійський політик, якого підозрюють у державній зраді. Його політична програма "Формула країни" мала змістовні збіги з проєктом Ігоря Данілова "Благотворче суспільство".

Видання "Ґрунт" також пов'язує з АллатРою ексголову СБУ Івана Баканова. Буцімто саме через його причетність СБУ так довго не розслідувала діяльність секти.

Уродженка Львівщини, колишня голова міста Рава-Руська, а нині міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук дала 40-хвилинне інтерв'ю на онлайн-телебаченні "АллатРа ТВ" у 2020 році, невдовзі після того, як стала народною депутаткою України від партії "Слуга Народу". Втім днями вона оприлюднила пост, у якому обурилася тим, що її прізвище "намагаються прив'язати до однієї з сект".

аллатра

Фото: facebook/sovsun.inna

 

"Я не була і не є членом секти й геть не поділяю її ідеологію", - заявила Верещук.

Роббі Веллс – безпартійний постійний кандидат у президенти США 2012, 2016, 2020 та 2024 років. У своїй передвиборчій кампанії 2024 року активно підтримує проєкт "Благотворче суспільство".

Читайте також:
Київ
-3°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 36.74
  Купівля 36.74
  Продаж 37.36
 • EUR
  Купівля 39.64
  Продаж 40.58
 • Актуальне
 • Важливе
2023, п'ятниця
8 грудня
22:16
Чорне море
Крим - це найкоротший шлях до перемоги України, – Foreign Policy
21:45
Канада
Канада запровадила санкції проти чеченських чиновників за переслідування представників сексуальних меншин
21:36
Поліція РФ
Недоукомплектування до 35%: в окупованому Криму виник дефіцит "поліцейських"
21:35
Оновлено
Олімпійська збірна РФ
МОК допустив росіян на Олімпіаду-2024: в Україні розглядають можливість бойкоту Ігор в Парижі
21:34
Ексклюзив
Генерал-майор ЗСУ Сергій Кривонос
Залужний страхається від політики, як чорт від ладану, - генерал Кривонос
21:24
Себастьян Коу
Попри рішення МОК: легкоатлетів з РФ та Білорусі не допустять до Олімпіади-2024 навіть в нейтральному статусі
21:22
COP28
ОПЕК планує заветувати угоду про відмову від викопного палива
21:16
Аналітика
Сергій Згурець
Під Авдіївкою ворог намагається використовувати тактику, яку свого часу застосовував під Бахмутом. Воєнні підсумки тижня
20:55
Острів Зміїний
Розвідка Британії пояснила, нащо РФ б'є по Зміїному з ризиком для екіпажів і літаків
20:22
на фото: зернове судно
Вільне судноплавство: Міжнародна морська організація направить місію з підготовки допомоги Україні в умовах війни з РФ
20:00
OPINION
на фото: Вікторія Сюмар
Починали з Don’t look Up, продовжуємо — Time to close your eyes…
19:57
Президент України Володимир Зеленський
Зеленський підписав низку євроінтеграційних законів, прийнятих сьогодні
19:32
Володимир Зеленський
Зеленський на зустрічі міжнародної коаліції заявив, що РФ знищує зв'язок викрадених дітей з Україною та закликав до швидких дій
19:27
ЗСУ
На Авдіївському напрямку ЗСУ відбили 32 атаки, на Мар'їнському - 20, - Генштаб
19:25
Ексклюзив
метро
У Києві низку станцій метро закрили на ремонт. Кличко назвав причину несправностей та приблизні терміни відновлення
19:07
без світла, свічка блекаут
Жителів тимчасово окупованого Маріуполя попередили про блекаут
19:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 653-го дня війни: новий пакет військової допомоги від Німеччини, Україна та Швеція обговорюють можливість передачі ЗСУ винищувачів Gripen
18:54
Оновлено
"Шахтар" - "Металіст-1925" 2:0
"Шахтар" переграв "Верес". Результати і розклад 17-го туру УПЛ
18:40
Болгарія
Парламент Болгарії проголосував за подолання вето президента з приводу надання Україні старих БТРів
18:32
Фейк, Росія
РФ запустила фейк про мобілізацію Україною 17-річного сироти та його загибель на війні
18:16
Дональд Туск
Туск пообіцяв перейнятися розблокуванням кордону з Україною, представив свій майбутній уряд і звинуватив Орбана в проросійськості
18:07
OPINION
Вадим Денисенко
Путін дурить арабів з ОПЕК
18:04
зерно, пшениця, комбайн
Мінагрополітики заявило про рекордну врожайність зернових в Україні
18:00
Огляд
"Вонка"
Легкість "Вонки" чи одержимість "Альми..": що подивитися на вихідних
17:58
британія україна
Британія допоможе відновити 6 мостів на Київщині
17:55
Ексклюзив
На фото: гурт "Танок на майдані Конґо"
"Знайди мене, відчуй мене": ТНМК презентував новий кліп, знятий на залізничному вокзалі. Фоторепортаж Еспресо
17:51
Карло Анчелотті, Андрій Лунін, Реал
Анчелотті виніс вердикт стосовно ігрової практики Луніна після повернення Кепи
17:50
Антоніо Таяні
"Налаштовані оптимістично": очільник МЗС Італії висловився про терміни вступу України до ЄС і НАТО
17:31
OPINION
Микола Княжицький
Уперше провідний польський політик заявив, що ситуація з блокуванням українсько-польського кордону - це питання нацбезпеки
17:19
Ексклюзив
безпілотник Luna NG
У Defense Express розповіли про БПЛА Luna NG, який ЗСУ отримали від Німеччини
17:08
Верховна Рада
ВР проголосувала за виведення САП зі структури Офісу генпрокурора
17:03
Ексклюзив
Володимир Путін
ОАЕ – задні двері для виходу Росії у світ: експерт-міжнародник Данилов про візит Путіна до Дубая
16:57
олімпіада 2024
Олімпіада-2024: росіянам і білорусам дозволили змагатись у нейтральному статусі
16:53
на фото завали будинку в Новогродівці
Ракетний удар РФ по Новогродівці 30 листопада: пошукові роботи завершено, всіх загиблих ідентифікували
16:40
Андрій Ярчевський
На війні з РФ загинув український боксер Ярчевський
16:40
Сідней
Австралія потерпає від аномальної спеки, у Сіднеї тимчасово закривають школи
16:34
Ексклюзив
обстріл, ППО
Авіаексперт Криволап назвав максимальну кількість ракет і "шахедів", якими РФ може вдарити за одну атаку
16:32
Пресреліз
Еспресо логотип
Еспресо утримує першість в інформаційному мовленні: у листопаді відрив від конкурентів зріс
16:08
Ексклюзив
Карта. Куп'янськ_0612
Бригада "Сталевий кордон" про Куп'янський напрямок: найбільше військових ворог зосередив біля Синьківки
16:04
OPINION
Марина Данилюк-Ярмолаєва
"Слово пацана". Чи втратили ми підлітків через російські серіали?
Більше новин