
“Україні потрібні від нас дві речі: постійна розвідувальна підтримка та "конкретні боєприпаси", - Марк Монтгомері
Американські військові, на відміну від Трампа, чітко бачать пріоритети в допомозі США Україні
Марк Монтгомері нещодавно повернувся з чергової поїздки до України, де відставний контр-адмірал ВМС США провів кілька переговорів з представниками Міністерства оборони, Генерального штабу та іншими, повідомляє видання The D Brief. Монтгомері є старшим директором Центру кібер- та технологічних інновацій у аналітичному центрі Фонду захисту демократій у Вашингтоні.
“Їм від нас потрібні дві речі. Якщо у них їх не буде, вони все одно виживуть, але українських смертей буде набагато більше».
Марк Монтгомері називає The D Brief ці два принципово важливі моменти: “По-перше, постійна розвідувальна підтримка, особливо для захисту, але це також допоможе в наступі. По-друге, конкретні боєприпаси, які надходять лише з нашої оборонно-промислової бази. Трамп має дозволити європейцям чи українцям купувати їх у нас. Незважаючи на всю європейську занепокоєність, в Європі не створюють жодних Patriot чи боєприпасів для цих систем. Вони не створюють жодних AMRAAM ( AMRAAM – удосконалена ракета середньої дальності класу “повітря-повітря” – це найсучасніша розробка США – ред.) Вони не виробляють достатньо 155-мм артилерійських снарядів. Тож українцям доведеться купувати їх у нас за європейські гроші, або заморожені російські гроші, або українські гроші”.
ракети AMRAAM, фото: gettyimages
“Я бачу, що вони економлять боєприпаси, коли йдеться про протидію балістичним та крилатим ракетам, – сказав Монтгомері. - Те, над чим вони справді працюють – це збивати дрони та крилаті ракети за допомогою F-16. Літак був створений для цього. Він фантастичний. Але що їм насправді потрібно, це не використовувати AIM-9X та гармати. Було б чудово, якби ми дали їм систему під назвою APKWS – щось на кшталт 2,75-дюймової ракети, на кшталт старих ракет Zuni, які запускаються зі ствольної установки, що її несе літак, і мають лазерне наведення. Вони дешеві – в діапазоні від 10 000 до 20 000 доларів. І це не технологічна проблема, бо ми вже продали їх українській армії. Тепер нам потрібно продати їх їхнім військово-повітряним силам; це досить дешево, аби збивати крилату ракету, навіть дешевше, ніж “Шахед”.
“Я провів деякий час із підрозділом, який літає на F-16, і моє враження: наші Повітряні сили чудово підготували українців, – каже експерт. – Ці хлопці ніколи не були знайомі з літком, але вони розумно і дуже добре використовують його системи озброєння та можливості. Нам потрібно бути креативними та інноваційними і продовжувати допомагати українцям, які стримують росіян. Їхня стійкість переживе росіян. Але це буде непомірна ціна, якщо ми не надамо розвідувальну підтримку”.
F-16 Україна, фото: informators.press
Марк Монтгомері високо оцінив розвиток системи БПЛА в Україні – “їхня індустрія безпілотників вражає”. При цьому він відзначив, що США “було б важко повністю її відтворити”, бо “вони досі використовують багато китайських деталей”. “Українці інноваційні в деякій кінетиці, в деяких системах зброї та боєприпасів. Тож у США, українців, а можливо, і Тайваню будуть чудові можливості створити справді корисну зброю для масштабування”, - каже він.
Відставний контр-адмірал ВМС США та експерт Фонду захисту демократій також відзначив як вельми прикру обставину те, що світові медіа останнім часом значно менше уваги приділяють Україні. “Україна просто більше не рухається з місця” з точки зору висвітлення в пресі та міжнародної уваги, каже він. “Я шокований відсутністю преси. Я часто буваю в Ізраїлі, часто буваю на Тайвані. Ви знаєте, як вони провели квітневу атаку чи жовтневу атаку в Ізраїлі? Ця атака була консолідованим три-чотириденним циклом будь-яких трьох-чотирьох днів в Україні. І українці просто мають справу з цим знову і знову, кожні три-чотири дні. А ми не дуже це висвітлюємо, і вони роблять важкий вибір, вирішуючи, що збивати і чим бити по об’єктах в Росії».
Як один з ключових моментів в підтримці України експерт відзначив роботу в Палаті представників США: “Я думаю, що підтримка Конгресу матиме велике значення. Не бачу, що всередині адміністрації є опозиція; можливо, просто немає імпульсу. Але сенатори можуть надати поштовх для початку роботи – такі сенатори та конгресмени, як республіканець від Небраски Дон Бейкон можуть зрушити справу з місця, з тим щоб адміністрація була змушена йти на певні кроки”.
“Українці не збираються здаватися”, – підсумовує Монтгомері останній візит до України. “Я не бачив нічого подібного. Не бачу жодної тенденції, окрім того, що вони стійкі, вони наполегливі, вони віддані своїй справі. Насправді вони здаються мені великим середнім пальцем Путіну”.



- Актуальне
- Важливе







